Skocz do zawartości
degol

Problem Z Portami Usb (front Panel)

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam front panel Akasa Fan Control Jr 3,5" (sterowanie trzema wentylatorami oraz dwa porty usb).Wszystko było by w porządku gdyby nie to,że mój odtwarzacz mp3 nie jest wykrywany przez system gdy podłączm go poprzez te porty.Posiadam płytę główną Gigabyte GA-7VA rev 1,0 gdzie mam 2 porty usb oraz dwa wtyki na płycie do podłącznia dodatkowych 4 portów,posiadam od dawna śledź z 2 portami oraz ww nieszczęsny panel.Odtwarzacz (Samsung YP-U1) jest rozpoznawany wszędzie (oprócz usb w panelu).Podłączałem śledź do jednego oraz drugie wtyku,odtwarzacz za każdym razem był wykrywany poprawnie.Podłączanie panelu do jednego czy to drugiego wtyku nie zmienia sytuacji.Dodam,że wszystki inne urządzenia podłączane do komputera przez panel były rozpoznawane bezbłędnie.Dla sprawdzenia byłem u kolegi z panelem i tam mój samsung został wykryty czyli wniosek,że panel jest sprawny.

 

Serwis Samsunga bredzi coś o reinstalacji sterowników do odtwarzacza,ale żadnych sterów jak wiadomo nie potrzeba.

Gość ze sklepu internetowego mówił,że urządzenie zostało przyporządkowane do konkretnego koncentratora usb.Wyrzuciłem w związku z tym z systemu wszystko co było związane z usb,po restarcie system ponownie zainstalował wszystkie sterowniki od usb i sytuacja nie uległa zmianie.

Wszystkich,którzy znają ww problem prosze o podpowiedź co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by w porządku gdyby nie to,że mój odtwarzacz mp3 nie jest wykrywany przez system gdy podłączm go poprzez te porty

W sumie mam ten sam problem, tyle że nie mam panelu a jedynie 2 wyjścia z płyty główna ECS K7S5A. Na idg.pl jakiś ekspert MS nie był w stanie pomóc, wydaje mi się że to jakiś problem sprzętowy ale teraz widzę że u Ciebie ten panel działa normalnie a więc moje porty w płycie też są sprawne

.. Tyle że akurat nie wykrywają pendrivów playerów etc :unsure:

Dałem sobie z tym spokój i mam teraz nowy komp ale problem pozostał a chciałbym jakoś wymieniać plikami poprzez pendrive. Może już rozwiązałeś swój problem a może ktoś zna na niego lekarstwo?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ze sklepu miał dużo racji.

Spróbuj zamienić miejscami podłączenie USB panela i USB na śledziu.

W moim przypadku wystąpił problem z długością kabli, bo zdecydowałem się

zainstalować kartę z dodatkowymi portami, ale taka zmiana miejsca podłączenia

usunęła problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...