Skocz do zawartości
Tex

Głośny Wiatraczek Jak Wyciszyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,posiadam laptopa Asus A6KB024 na Sempronie 3000+ GF6200TC,Ostatnio dużo ściągam z sieci ale w nocy wiatraczek głośno chodzi,

wydając dosyć nieznośny szum,przy takim ściąganiu obciążenie procka jest znikome więc nie potrzeba tak intensywnego chłodzenia.Czy istnieje jakiś program który miałby opcję "Fan disable" ,lub też jakiś inny sposób by wyciszyć wiatraczka,oczywiście bez otwierania obudowy(gwarancja).

pozdarwiam Tex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam laptopa Asus A6KB024 na Sempronie 3000+ GF6200TC,Ostatnio dużo ściągam z sieci ale w nocy wiatraczek głośno chodzi,

wydając dosyć nieznośny szum,przy takim ściąganiu obciążenie procka jest znikome więc nie potrzeba tak intensywnego chłodzenia.Czy istnieje jakiś program który miałby opcję "Fan disable" ,lub też jakiś inny sposób by wyciszyć wiatraczka,oczywiście bez otwierania obudowy(gwarancja).

pozdarwiam Tex

Hej! Mam ten sam problem tyle ze w Asusie A6KB004 na Turionie, probowalem uzyc Speed Fan'a, ale niestety nie dziala. Przylaczam sie do pytania kolegi, czy ktos moze zna jakis program (oprocz speed fana), ktory by regulowal wlaczanie sie wiatraczka

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz wiatraczek z regulacją prędkości obrotowej w zależności od temperatury, albo korzystasz z 1 z 1000 regulatorów prędkości obrotowej wiatraczka opisanych m.in. na tym forum, od zmniejszenia napięcia zasilania zaczynając a na regulatorze na LM317 kończąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz wiatraczek z regulacją prędkości obrotowej w zależności od temperatury, albo korzystasz z 1 z 1000 regulatorów prędkości obrotowej wiatraczka opisanych m.in. na tym forum, od zmniejszenia napięcia zasilania zaczynając a na regulatorze na LM317 kończąc.

Czy istnieje jakiś program który miałby opcję "Fan disable" ,lub też jakiś inny sposób by wyciszyć wiatraczka,oczywiście bez otwierania obudowy(gwarancja).

 

czytajmy czasem o czym traktuje topic :>

 

Moze w biosie masz jakas funcje do trybu cichego i wydajnego. Sprobuj skrecic taktowanie karty graficznej.

Edytowane przez SlowsilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje wgrać do laptopa jakąś nowszą wersje BIOSU może tam bedzie coś, bo mój aktualny Bios jest dosyć prymitywny,a wszelki soft z wiatraczkami już wypróbowałem i nie da się sterować fanem.Wiatrak załącza sie po ok 5 minutach od właczenia przy temp.dokładnie 42 st.C i już sie nie wyłacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mu broni zanieść to do sklepu i niech w sklepie zamontuja mu jakiś panel do regulacji obrotów. Nie traci wtedy gwarancji.

Stary przeczytaj jeszcze raz poczatek tego tematu dokladni 3 slowo LAPTOP mowi Ci to cos?? Nie da sie wlozyc panelu do laptopa no chyba ze mlotkiem :lol:

 

Tex

 

A nie dostalems zadnego softu do regulacji razem z kompem?? Z teog co wiem to do Acerow jest mozliwosc zmainay predkosci (wydajnosci)kompa. Poszukaj w opcjach oszczedzania energi. Prawdopodobnie nizsza czestotliwosc sprawi ze wiatrak nie bedzie chodzil wogole albo zredukuje swa predkosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety AmiBios ver 207 nie wniósł niczego nowego,grafike równierz ustawiłem na oszczędność energii jednak szum nadal drażni moje uszy,zainstalowałem technologie Power Now! obniza szum o jakies 25% gdy schodzi na 800Mhz jednak to dalej zbyt głośno.SpeedFan działa na sempronach ale desktop i nie na kazdej płycie.Czy naprawde nie ma softa do wiatraczka w laptopie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po usilnych zmaganiach z wiatrakiem stwierdzam że pozostaje się przyzwyczaić ,ale gdyby ktoś miał pomysł przypadkiem jak go uciszyć(oprócz powyższych) to proszę napisać chętnie go zastosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po usilnych zmaganiach z wiatrakiem stwierdzam że pozostaje się przyzwyczaić ,ale gdyby ktoś miał pomysł przypadkiem jak go uciszyć(oprócz powyższych) to proszę napisać chętnie go zastosuje.

 

Moze poloz cos pod nim tzn. zeby byla lepsza cyrkulacja powietrza? Np na dwoch ksiazkach po bokach. Zakladam, ze w ogole w nocy stoi na czyms typu biurko a nie wlochaty dywan;) Moj iBook jest duzo cieplejszu gdy trzymam go na krzesle kolo lozka niz gdy stoi na biurku - po prostu ta mala przestrzen od spodu duzo daje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by zastosować mały wyłącznik przewody da się wyprowdzić obok otworu wentylacyjnego ,jest szczelina.Mój wentyl chodzi na 5v prowadzą do niego 3 przewody: czerwony,żółty i czarny.Jak sądzicie na którym z nich najlepiej by dać wyłacznik?.Czarny to chyba masa czerwony chyba 5v a żółty?zdjąłem tylko płytkę obudowy zasłaniającą procka. Plomby znajdują sie tylko na procku i dysku twrdym i chyba na bankach pamięci."warranty void if seal broken or removed" tak więc gwarancji raczej nie utracimy grzebiąc przy wencie.Przewodów nie będe ciął ale dorobię wtyk.Doradźcie na którym przewodzie umieścić wyłącznik i czy wystarczy tylko jeden przerwać by uciszyć wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można by zastosować mały wyłącznik przewody da się wyprowdzić obok otworu wentylacyjnego ,jest szczelina.Mój wentyl chodzi na 5v prowadzą do niego 3 przewody: czerwony,żółty i czarny.Jak sądzicie na którym z nich najlepiej by dać wyłacznik?.Czarny to chyba masa czerwony chyba 5v a żółty?zdjąłem tylko płytkę obudowy zasłaniającą procka. Plomby znajdują sie tylko na procku i dysku twrdym i chyba na bankach pamięci."warranty void if seal broken or removed" tak więc gwarancji raczej nie utracimy grzebiąc przy wencie.Przewodów nie będe ciął ale dorobię wtyk.Doradźcie na którym przewodzie umieścić wyłącznik i czy wystarczy tylko jeden przerwać by uciszyć wiatrak.

Witam

Ten żółty kabelek jest do mierzenia prędkości wentylatora, a odłączyć najlepiej kabel czerwony (+). B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię żeby ten wentyl kręcil się na 5v bo jak by na tyle było to nie byłoby wogóle słychać. sądzę że jest ok 7v. niech ktoś spróbuje wogóle wogóle odłączyć wenty :] ja spróbuje wieczorkiem to napiszę jaka temp itp.

ps czy ten wentyl można wogóle bezproblemowo odłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz wlasnie nad tym zoltym sie zastanawialem.Mysle ze odlaczenie wiatraka nie spowoduje jakichs problemów przy zwyklej pracy ale przy grach trzeba go bedze załączyć.Czujniki temperatury pokazują u mnie przy normalnej pracy(internet p2p,word) nie wiecej jak 50 stopni.Problem w tym ze went odpala sie przy 42 stopniach.Zawsze jest jeszcze automatyczny "shut down" komputera przy 90 stopniach.Program Notebook Hardware Control nie wykrywa mi wiatraka (model wenta Samsung P64).obsługuje on tylko P34 i P35.Szkoda bo ma juz miałem nadzieje na programowe podniesienie progu temp. odpalania wicherka.Przetestujcie ten program moze wam wykryje.Ja musze odłączyć przetestowałem już wszystko z softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam P35 i funkcje i nie mogę nic Notebook hardware nic zrobić. Znacie jakie sposoby uciszenia celerona m ? U mnie pisze Samsung P35 compatible Fan Control co zrobić żeby tę opcję mieć aktywną ??

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnolem notebook hardware control i ustawilem voltage dla 800hhz na poziomie 0.7volta (mniej sie nie da - szkoda) komputer stabilny po testach, temp 42 stopnie wentylator chodzi ale musze ucho przylozyc doslownie do samej kratki wylotowej zeby go uslyszec - super sprawa, nie wiedzialem ze centrino ma taki zapas napieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlączyłem u siebie wentyl i tem w spoczynku 70*C więc masakra :( a jak jest w przypadku proców centrino z tem? gdy odłączyłoby się całkiem wentyl? mozna proca ustawić cały czas na 800mhz? bo zamierzam sobie zmienić na jakiegoś centrino 1,6 fsb niestety tylko 400 bo tylko tyle lyka moja płyta

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagnolem notebook hardware control i ustawilem voltage dla 800hhz na poziomie 0.7volta (mniej sie nie da - szkoda) komputer stabilny po testach, temp 42 stopnie wentylator chodzi ale musze ucho przylozyc doslownie do samej kratki wylotowej zeby go uslyszec - super sprawa, nie wiedzialem ze centrino ma taki zapas napieciowy.

 

niestety w Sempronie nie da sie zejsc niżej 1.075V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odlączyłem u siebie wentyl i tem w spoczynku 70*C więc masakra :( a jak jest w przypadku proców centrino z tem? gdy odłączyłoby się całkiem wentyl? mozna proca ustawić cały czas na 800mhz? bo zamierzam sobie zmienić na jakiegoś centrino 1,6 fsb niestety tylko 400 bo tylko tyle lyka moja płyta

U mnie temp. przy normalnej pracy, internet z winampem w tle, osiąga ok. 51*C. Procek pracuje wtedy na 600MHz, rzadko skacząc do 1-1,7GHz. Wentylator włącza się dopiero przy 60*C. Przy pomocy Centrino/Notebook Hardware Control można sztywno ustawić zegar procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. przy normalnej pracy, internet z winampem w tle, osiąga ok. 51*C. Procek pracuje wtedy na 600MHz, rzadko skacząc do 1-1,7GHz. Wentylator włącza się dopiero przy 60*C. Przy pomocy Centrino/Notebook Hardware Control można sztywno ustawić zegar procka.

jaką masz płytę główną? weź to sprawdz w evereście albo czym chcesz i napisz mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...