Skocz do zawartości
cyp3k

Flash Geforce 4 Mx 440 Se ? (noname)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ! Mam pytanie czy jest jaka kolwiek szansa flashowania GeForce MX 440 np. na Quadro4 550 ? Gdzieś czytałem że podobno istnieje taka możliwość a jeśli tak to w jaki sposób dokonać tej zmiany i czy mogę montować bios do karty noname ? :/

Chciał bym chociaż troszkę polepszyć osiągi mojej karty ponieważ narazie z budżetem krucho...

 

Za odpowiedź z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF4MX i do tego SE(jak widze cokolwiek SE to "włącza mi się" alarm ,niezależnie od tego jakiego sprzętu dotyczy).

A tak serio,ta karta ma "aż" 2(słownie dwa)potoki renderujące,nie posiada żadnych Pixel Shaderów, Vertex shadery emulowane są przez sterownik,i do tego posiada 64bitową szyne danych.

I teraz powiedz co da Ci Quadro?Bo ja twierdze ,że absolutnie nic,pomijając już to ,że możesz jeszcze spowolnić kartę modując ją.

Co mogę poradzić?Poszukaj na allegro GF3Ti(200 lub 500),najlepiej firmy Gainward(Golden Sample Ti 450 lub Ti500).Nie powinny kosztować wiele ,a schrupią na śniadanie tego -i każdego innego-MXa.Na GF3Ti jeszcze pograsz i to nawet w Far Cry/Doom3 itp.choć bez szaleństw -ale o niebo lepiej niż na tym nieszczęsnym GF4.

GF3-4 potoki po 2 TMU + 1 Vertex shader.Posiadałem ją jeszcze 2002 roku i miałem wynik 10100 tys pkt. w 3dmarku 2001 -a dziś ,w 2006 roku, jeszcze co poniektórzy się cieszą jak tyle osiągną (a na 4mx to troche trudne).

Dobrym wyborem byłby też Radeon 8500-troche szybszy i nowocześniejszy od gf3ti-ale może byc droższy i trudniej osiągalny.

.Myśle ,że to lepsze niż kombinowanie z tym g....nawet z ograniczonym budżetem -a możesz sprzedac to swoje cudo-i ten dżifors jest/może być osiągalny(cena ok.80zł-100zł nie jest zła).

Zwróć też uwagę na GF4 Ti,bo sa szybsze od GF3 o ok 40-50% a też mają b.atrakcyjne ceny.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...