Skocz do zawartości
fllanker

Czy Sata I Jest Kompatybilne Z Sata Ii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Hdd'ki SATA II mają zworkę do ustawiania trybu SATA I.

I po kłopocie. B)

Nie wszystkie, tylko Samsungi są wyposażone w taki bajer.

Co nie zmienia faktu, że SATA jest kompatybilne w dół II :arrow: I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie, tylko Samsungi są wyposażone w taki bajer.

Wszystkie dyski SATA II które miałem okazję testować miały możliwość włączenia trybu SATA 150.

Co nie zmienia faktu, że SATA jest kompatybilne w dół II :arrow: I

SATA - tak, kontrolery - NIE. Kontroler SATA150 ma prawo nie obsługiwać dysku pracującego w trybie SATA II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje kontroler PCi SATA do mojego Abita NF7 rev. 2.0 no i chcę się dowiedziec czy nie będę miał problemów jezeli kupię TEN DYSK TWARDy a jezeli to mozliwe to powiedziecie jaka jest roznica miedzy 8, a 16 MB cache...

Edytowane przez _oC_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ja podziekuje za WóDe ;d Bardziej polecałbym szajsungi i chyba niestety kupie wersje 8MB no bo nie widzialem szajsunga 16MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum. Mam pytanko czy dysk WD1200JS 120GB sATA II bedzie można podlączyc pod płytke obsługującą sata150 i czy nie bedzie pozniej żadnych problemów?? Model plytki to Asrock 775Dual-880 Pro Via PT880 s.775. Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemów być nie powinno, acz ja śmiem twierdzić, że dysk będzie działał poprawnie, lecz pamiętaj o przełożeniu zworki na SATA150, którą trzeba nałożyć na odpowiednie piny.

Miniaturę znajdziesz w poście numer 4 tego właśnie tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...