Skocz do zawartości
Theriel

Modernizacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada się ostra modernizacja komputera. Skleciłem pewien zestaw, byłbym wdzięczny za rady/sugestie w kwestii ewentualnych zmian. Kwota, jaką planuję przeznaczyć -> do 5000zł.

 

--Intel Pentium D 930 (S775) (1400zł?)

--------na procesor pasta termoprzewodząca Arctic Silver 5 (20zł)

--------Thermalright XP-120 + Akasa 120x120x25 Amber Series [AK-183-L2B] (250zł)

--------Thermalright LGA 775 RM dla XP-120 (30zł)

 

--Kingston HyperX DDR2 2x512MB 800MHz CL5 (820zł) (szkoda, że płyta nie obsługuje 900MHz)

 

--płyta główna Intel 975x ASUS P5WDG2-WS lub Gigabyte GA-G1975X (800-900zł), raczej ze wskazaniem z mojej strony na Asusa

 

--karta graficzna Winfast lub Gigabyte GeForce 7800GT (1400zł)

--------Zalman VF700-Cu (120zł)

 

-----------------------------------

Łącznie wyszło około 4800zł

-----------------------------------

 

P.S.Nie wiem czy faktycznie warto wymieniać wiatrak w karcie graficznej (jak sprawuje się standardowe, dostarczane przez Winfasta/Gigabyte?)

P.P.S.Jeżeli np: w najbliższym czasie jakaś firma planuje wydanie np: nowej płyty głównej/karty graficznej/czegokolwiek i warto wstrzymać się z zakupem to też dajcie znać plz.

 

Jeszcze raz, z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie

Theriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

kup se:

 

Asrock K8 Dual&SATAII - 250 zl

 

AMD Opteron 144 - 800 zl

 

tego twojego gf 7800gt - 1400 zl (jepiej winfast) :)

 

ramy to jakies twinmosy ale ja sie na tym nie znam :) - 350 zl

______________________________

razem: 2800 zl

 

jak chcesz pograc w giery to to bedzie lepsze. osobiscie uwazam ze nie opyla sie tera inwestowac w taka grafe :) procka wykrecisz gdzies 2,6 i masz wydajnosc amd a fx B)

 

niech sie inni wypowiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

ja nie mowie ze sie nie znam :lol: to ze w innym topicu sie pytam o czesci dla mnie to nieznaczy ze nic nie wiem. po prostu powiedzialem co ja bym kupil i mu poradzilem, chyba o to chodzi na forum, nie?? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Juz nie wiem jak do was przemawiac"

 

W zasadzie to może być po polsku #-].

1.Komputer desktopowy, w moim wypadku oznacza to -> Delphi, Photoshop, często gry, z drugiej strony Linuks i Eclipse, Gimp.

2.Od iluśtam lat używam Intela i nvidii. Przyzwyczajenia nie lubią się zmieniać, a poza tym nie ufam zbytnio stabilności AMD. Poza tym, nie pracowałem nigdy pod Linuksem kompilowanym pod AMD, nie wiem czy wszystko działa bezproblemowo. A po co się stresować? Poza tym, nie spotkałem się nigdy z jakimś wielkim przełomem zdecydowanie podkreślającym wyższość AMD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Juz nie wiem jak do was przemawiac"

 

W zasadzie to może być po polsku #-].

1.Komputer desktopowy, w moim wypadku oznacza to -> Delphi, Photoshop, często gry, z drugiej strony Linuks i Eclipse, Gimp.

2.Od iluśtam lat używam Intela i nvidii. Przyzwyczajenia nie lubią się zmieniać, a poza tym nie ufam zbytnio stabilności AMD. Poza tym, nie pracowałem nigdy pod Linuksem kompilowanym pod AMD, nie wiem czy wszystko działa bezproblemowo. A po co się stresować? Poza tym, nie spotkałem się nigdy z jakimś wielkim przełomem zdecydowanie podkreślającym wyższość AMD...

a teraz cie ADMowcy zjadą :D

 

 

co w końcu z tym co pisze INTEL centrino np.1.6 czyli dothan wydajność wieksza niż PIV 3.2 HT ...........

chcesz sie w to bawić?

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wg mnie nie opyla sie wywalac tyle $ na kompa. amd tez jest stabilny :), na linuksie kiedys pracowalem ale powiem prawde ze mialem problem z kompilacja jadra bo cos nie wykrywalo dobrze plyty i ciagle przerywalo, ale to chyba nie przez athlona :) mowie, wez kup ten zestaw co ci napisalem i bedzie git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tazikk -> znam faktycznie wyższe wyniki AMD w kwestii gier. I tylko w kwestii gier... Gdyby komputer był dla mnie tylko narzędziem do zabawy to bym inwestował. A że nie zależy mi na tych kilku(nastu) FPSach to wolę pozostać przy starym, stabilnym Intelu. A poza tym z AMD to bym jak już to czekał na Windsora/Orleansa.

 

Kamil -> Nie wiem, poczytam pomyślę, ale IMO skoro Intel pisze, że coś jest mobile to niech to pozostanie mobile... ^^

 

//dopisane:

Trochę poczytałem o AMD (w zasadzie omijałem tę platformę zawsze przy przeglądaniu sprzętu) i nie wygląda aż tak źle... Byłbym wdzięczny za streszczenie po krótce co się w Athlonie z czym je....

 

Do Kamila:

Jakoś się psychicznie nastawiłem, że wydam 4-5k na komputer... Wolę wydać tę kasę i mieć z głowy problem na kolejne 3 lata, a nie bawić się w to samo za rok...

Edytowane przez Theriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które nie zauważyły, mój poprzedni post edytowany. Poza tym, rzuciłem okiem na Turiona, AMD Athlon 64 X2 3800+.... Hmmm.... nice #-]. To może ktoś byłby na tyle miły i przygotowałby kontrpropozycję komputera do 5000zł dla platformy AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939)

Płyta główna DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

Pamięć RAM Corsair VS DDR 2x512MB 400MHz CL 2.5 X2

Karta graficzna Radeon X1800XL (lepszy od 7800GT a po OC lepszy do 7800GTX)

Dysk Seagate 250 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Huck. HDD mam dosyć nowy, więc nie planuję kupna. Różnica pomiędzy Corsair a Kingstone IMO to kosmetyka, ale może ktoś ma jakieś rzeczowe argumenty? Grafika - dobra, co jak co, ale od NVIDII nie odstąpię. Wiem, super możliwości do overclockingu, ale... niet, niet, niet. Jeszcze na AMD mogę się przesiąść, ale Radeon odpada.

 

P.S.Nie warto czekać w wypadku AMD na M2 i posadzić na nim Windsora?

 

Pozdrawiam

Theriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939)

Płyta główna DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

Pamięć RAM Corsair VS DDR 2x512MB 400MHz CL 2.5 X2

Karta graficzna Radeon X1800XL (lepszy od 7800GT a po OC lepszy do 7800GTX)

Dysk Seagate 250 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II)

Całkiem ok, tylko dysk twardy może inny. Ostatnio nie mam przekonania do Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAAAA MAAAAM TWAAAAARDZIELA #-PP. Przepraszam, poniosło mnie. Btw, Masaccio, kiedy modernizowałeś ostatnio PieCa? Bo tak dosyć podobnie wygląda do tego, co mi inni sugerują...

 

Pozdrawiam

Theriel

W momencie jak pisałem posta twojego jeszcze nie było.

Mój komp ma jakieś pół roku, ani razu się nie zawiesił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejsu nie czekał na nowe amd bo jedyne co tam bedzie nowego to ddr2 ktore jak widomo od dawna nie przynosza znacznej poprawy wydajnosci. Wez tego kompa co ci huck napisał a jak nie bedziesz sie bawił w extrem oc to wez pamieci pdp patriot 2x512mb sl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Co do zawieszania kompa to IMO w 45% kwestia OSu i jego odpowiedniej konfiguracji, 45% to zasilacz, a pozostałe 10% to ewentualne niedopracowanie jakiegoś podzespołu... Procenty wyssane z palca jakby co ^^. Tak z autopsji.

 

Btw, coś byś mi doradził znając możliwości i to, jak pracuje Twój kompuiter? Ewentualna zmiana w płycie głównej etc.?

Edytowane przez Theriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

P.S.Nie warto czekać w wypadku AMD na M2 i posadzić na nim Windsora?

Poczekaj na am2, dozbierasz troche kasy i będziesz miał piękny sprzęcik ;)

 

P.S. Zdrabniamy jak nigdy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, coś byś mi doradził znając możliwości i to, jak pracuje Twój kompuiter? Ewentualna zmiana w płycie głównej etc.?

Płyta główna DFI LanParty UT nF4 Ultra-D będzie dobra, no chyba że planujesz dwie grafiki (co w moim przypadku chyba nie miało sensu) to SLI. Ok 500 zł

Procek jak uważasz, Athlon 64 X2 3800+ ok 1400zł, X2 4400+ ok 2000zł na dzień dzisiejszy.

Ramu 2GB też powinno starczyć, zawsze można dokupić. Co do marki się nie wypowiadam bo nie porównywałem. Policzmy że 800zł

grafika 7800GTX skoro nie radek :) jakieś 1900 zł

 

Czyli jakieś 4600zł z 3800+ albo 5100zł z 4400+

Edytowane przez Masaccio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja takie coś polece:

Opteron 165 cena 1499

Radeon X1800XL cena 1283 lub GF7800GT cena 1200zl

DFI LanParty Nf4 Ultra-D cena 498

G.Skill 2x1GB cena 990

Tagan TG480-U01 cena 379

 

Wszystko wychodzi koło 4700zł i masz zestawik wypas.

 

Pozdro.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo bierz X2 czekac zawsze mozna ,a taki dwujajowiec starczy na kolejne 2-3lata :) Zestaw ktory podal Maciag jest idealny ,chociaz jesli lubisz duzo grac i do tego z piekna grafika to grafa bedzie waskim gardlem :D Ale ogolnie za taka kase zestaw spoko. Jesli Ci sie nie spieszy i Twoj obecny komp wydala to mozesz czekac ale to minimum 0,5roku :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...