Skocz do zawartości
Krissos

Zmiana - Awaryjna :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety najprawdopodobniej padła mi płyta główna, Epox 8RDA3+, będe musiał kupić nową...

Mam pytanie opłaca się mi szukać jakiejś płyty starej, żeby podmienić samą płytę, czy raczej skombinować więcej kasy i dokupić procka i pamięci z nową płytą? Jakich najlepiej płyt szukać w obydwu przypadkach?

Pamięci mam DDR PC3200, karte AGP i Bartona 2500+

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusz chciałbym bardzo ograniczyć :)...ale jak trzeba będe musiał coś wyskrobać.

 

Problem jest, bo mam 2 dyski NIE SATA, i DVD + nagrywarke, karta graficzna AGP Radeon 9800 Pro, pamięci 768MB (256 i 512 DDR - niestety jedna 256 padła mi , właśnie przez płytę :(). Zasilacz TAGAN 380W, jakaś sieciówka...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fundusz chciałbym bardzo ograniczyć :)...ale jak trzeba będe musiał coś wyskrobać.

Problem jest, bo mam 2 dyski NIE SATA, i DVD + nagrywarke, karta graficzna AGP Radeon 9800 Pro, pamięci 768MB (256 i 512 DDR - niestety jedna 256 padła mi , właśnie przez płytę :(). Zasilacz TAGAN 380W, jakaś sieciówka...

Pozdrawiam

Jeśli chcesz, by wzrosła ci wydajność to kup Asrocka K8 DUAL&SATA II i Semprona 3000+ s.939. Do tego sprzedaj tą kostkę 256MB i kup drugą 512 do duala.

 

Jeśli nie chcesz wydawać tyle kasy, to kup Abita NF7 (cena od 200 do 250 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając tematu na forum doszedłem do takiego wniosku co do płyty i procka...tego Abita nie ma na allegro chwilowo, w sklepach też pewnie nie...

 

Jakie inne płyty mógłbym brać pod uwage do mojego starego procka?

 

Pamięć sprobuje wymienić, bo jest (chyba) na gwarancji wieczystej.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam epoxa 8rda3i i bardzo sobie chwale , fsb do 230 trzyma pozatym bardzo stabilny i z super rozbudowanym biosem , wyświetlaczem na płycie ale bez sata i innych bajerow.

Ja ją kupiłem na promocji za 175 zł i bardzo sobie chwale , pali wszystkie procki na soc A od durona 600 po bartona 3200+.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając tematu na forum doszedłem do takiego wniosku co do płyty i procka...tego Abita nie ma na allegro chwilowo, w sklepach też pewnie nie...

Jakie inne płyty mógłbym brać pod uwage do mojego starego procka?

Pamięć sprobuje wymienić, bo jest (chyba) na gwarancji wieczystej.

Dzięki i pozdrawiam

Teraz tak popatrzyłem na allegro, że jednak to przejście na s.939 opyla ci się.

Asrock tosztuje prawie tyle samo co Abit NF7.

Bartona sprzedasz na allegro za jakieś 320 zł i dokładasz do semprona ok. 65 zł.

Plusem asrocka jest to, że ma pełne AGP i PCI-E.

Jak uznasz, że 9800Pro już ci nie wystarcza, to łatwiej będzie ci kupić wydajniejszą (na pewno będzie również tańsza, niż odpowiednik na AGPx8) kartę na PCI-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie fantazjujmy. W życiu nie sprzeda tak drogo używanego Bartona 2500+. Najlepsze wyjście w tej sytuacji to chyba jednak zakup nowej płyty. Dobray jest też Soltek SL-75FRN-2L, poza tym kilka Epoxów. Zresztą nawet jak kupisz najtańsze MOBO na nf2 to i tak pewnie poza obsługą w BIOSie nie poczujesz różnicy. Niedawno widziałem test chyba 7 płyt na nf2. Poza BIOSem i ceną wydajnośc miały prawie identyczną. A płyty były z różnych półek cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na tego Asrocka z Sempronem - ale przeleciałem sklepy w Krakowie i lipa, praktycznie nie widziałem, żeby ktoś miał...może ktoś na forum mi sprzeda z Krakowa? :) No i za ile?

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...