Skocz do zawartości
KAZIK STASZEWSKI

jak podłączyć sb 5.1 do wzmacniacza 5.1?

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy mówił ze to przez port dżojstika,

wie ktoś jak to zrobić??

ROTFL :lol: :lol: :lol: :lol:

Przez port joistika? Wiekszej bzdury nie slyszalem (albo od dzisiaj mozecie mi mowic LAMER ;) )

Jezeli masz we wzmacniaczu 3 wejscia to masz problem z glowy. Bierzesz odpowiednie kabelki i podlaczasz :) (odpowiedznio mini-jack do karty a do wzmacniacza taka jakie masz wejscie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 5wejs we wzmacniaczu +sub woofer,gdzie jest wyjscie na centralny glosnik i sub woofer? w sb live?

jest wyjsce cyfrowe,wyjscie a i b(przód tył)wejscie audio i mikrofon,a reszta?

czy ty przypadkiem nie masz SB 1024 live! :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie mozliwosci takiego podlaczenia:

 

1. Polaczenie cyfrowe przez wyjscie SPDIF jezeli twoj wzmacniacz ma wejscie cyfrowe typu "coaxial" (tzw. wspolosiowe), ktore wyglada jak pojedynczy czincz. Do karty podlaczasz minijacka do ostatniego z brzegu wyjscia a z drugiej strony kabel odpowiedzialny za LEWY kanal do wejscia coaxial. Nie zapomnij w mixerze aktywowac opcji "digital output only".

 

W ten sposob mozesz przesylac np. sygnal Dolby Digital 5.1 do obrobki w zewnetrznym dekoderze. Niestety normalnie w ten sposob masz tylko sygnal stereo.

 

2. Analogowo. Trzy komplety kabli minijack -> 2 czincze podlaczasz po kolei do wyjscia dla kolumn przednich, tylnych oraz centralnej i subwoofera na karcie a z drugiej strony do wejsc analogowych we wzmacniaczu. W tym przypadku karta zajmuje sie cala obrobka sygnalu 3D i dekodowaniem DD a wzmacniacz, jak sama nazwa wskazuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy mówił ze to przez port dżojstika,

wie ktoś jak to zrobić??

Fajny znajomy - jak chce przez port gier podlaczac wzmacniacz, zycz mu wszystkiego dobrego - Mega LAMER z niego!!! :lol: :lol: :lol:

 

Podlaczas normalnie kablami do karty dzwiekowej do wejsc liniowych dla kazdego kanalu osobno i glosnika centralnego i subwoofera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Audigy jest wyjscie na przod, na tyl i potem przy cyfrowym pisze "Digital or 3 out" Wiec jesli podlaczasz tam zewnetrzny dekoder to karta to rozpozna i da tam sygnal cyfrowy a jesli podlaczysz zestaw analogowy to da tam sygnal na glosnik centralny. A sygnal na woofer jest wydzielany przez zwrotnice czestotliwosci i pochodzi ze wszystkich kanalow. Przynajmniej u mnie na Inspire 5300 tak jest. Bo nawet jak odlacze ten jack odpowiedzialny za kanal centralny to woofer dalej bije :P

 

Update: Oczywiscie jak mowilem tak jest na moim Audigy i nie wiem czy identycznie jest na Live ale zachodzi takie podejrzenie i mozesz to sprawdzic. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie w cyfrowm jest sub i center,dzieki za pomoc.

aha a jak lepiej przez cyfrowe sluchac czy przez 5.1?

ad1. null problemo 8)

ad2. nie zabardzo rozumiem... Jesli masz zestaw glosnikow z zewnetrznym dekoderem to podlaczasz tylko jednym kabelkiem wlasnie tym cyfrowym. Natomiast jesli masz zwykle glosniki ktore potrzebuja juz zdekodowany sygnal analogowy to nie masz wyjscia - musisz podlaczyc 3 kabelkami (tak jak napisales wyzej). Mam nadzieje ze o to ci chodzi... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe to nie wiem kim trza byc zeby tego nie zrobic kupujesz kable specjalne do amplitunera specjalne pod tym wzgledem ze z jednej strony jack a z drugiej chinch i lokolej wtykasz w karte masz tam wejscia kazde wejscie odpowiada za co innego jesli masz creative 5.1 to masz pôdpisame jesli ac to szukasz w instrukcj za co odpowiada kazdy port w karcie A port dzojstika zostaw w spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczysz cyfrowo to bedziesz mial tylko sygnal stereo i strumien DD dekodowany przez Yamahe. Wtedy nie bedziesz sie mogl cieszyc efektami przestrzenymi z gier.

 

Ja podlaczam analogowo, kiedy gram a pozniej nurkuje i zmieniam kabelki, zeby obejrzec film na DVD. Duzo kombinowania, ale moim zdaniem sie oplaca. Nie ma sensu marnowac mozliwosci Sound Blastera, zeby grac w stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam live 5.1 podłączonego przez Coax-a - pojedynczy kabelek chich -> mini jack mono - (digital out) do dekoderka 5.1 niestety tylko stereo ;p ale za to w filmach DVD... bajeeera.

aaaa.. przy okazji natknąłem się na nowy wypust kart SB live 5.1 digital, niestety nie wiem czym one się różnią od tych bez "digital" - poza kilkoma nowymi "wtyczkami"

Pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozne tryby Pro Logic (nawet w wersji II) i inne efekty DSP prawie NIC ci w grach nie dadza. Dalej bedzie to tylko sztuczne uprzestrzennianie sygnalu stereo! To sie sprawdza przy ogladaniu filmow w DivX z dobrze skonwertowana sciezka dzwiekowa, przy sluchaniu radia, muzyki, czy ogladaniu TV, ale nie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...