Skocz do zawartości
jarson_energy

Chłodzenie Dysku ... Hmmm Co I Jak :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Chciałem coś nowego(choć szczerze nie wiem czy juz tego nie było- wiec prosze bez bicia :) )

własnie jestem w trakcie modingu (jestem początkujący,ale starm sie jakos). Czy waszym zdaniem warto kupować chłodzenie na dysk ? wiem ze one spełniają też funcje anty wibracyjną wiec w sumie ciszej bedzie, ale co z tego. Co waszym zdaniem jest lepsze... co byscie proponowali, aby było CICHO i jakże zimno :).

Czekam i Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Chciałem coś nowego(choć szczerze nie wiem czy juz tego nie było- wiec prosze bez bicia :) )

własnie jestem w trakcie modingu (jestem początkujący,ale starm sie jakos). Czy waszym zdaniem warto kupować chłodzenie na dysk ? wiem ze one spełniają też funcje anty wibracyjną wiec w sumie ciszej bedzie, ale co z tego. Co waszym zdaniem jest lepsze... co byscie proponowali, aby było CICHO i jakże zimno :).

Czekam i Pozdrawiam wszystkich :)

poszukaj sobie na tweaku bo ten temat był już wałkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy twierdzą iż jest potrzebny... bo uziemia (jesli masz uziemienie w kontakcie) obudowę dysku twardego... w praktyce moje dyski chodzą bez uziemienia i mają się dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ten kabel? i jak go wykonac?

uziemienie nie jest konieczne bo dysk jest podłączony do zasilania a te czarne kabelki to juz uziemienie. przynajmniej u mnie. sprawdzalem miernikiem czy obudowa, GND (czyli czarne przewody molexowe) i bolec to to samo. to jest to samo :) wiec dysk o ile jest zasilany to jest uziemiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No brawo "nostradamus" chyba sobie cos takiego samego zrobie. Te radiatory po bokach to rozumiem "spadek" po jakiś prockach na "slot A"

 

a co do uziemienia HDD to nie wiem czy jest konieczne czy nie ale wzorowałem się na zalman'owskim chłodzeniu dysku tam coś takiego poprostu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uziemienie nie jest konieczne bo dysk jest podłączony do zasilania a te czarne kabelki to juz uziemienie. przynajmniej u mnie. sprawdzalem miernikiem czy obudowa, GND (czyli czarne przewody molexowe) i bolec to to samo. to jest to samo :) wiec dysk o ile jest zasilany to jest uziemiony

masa(czarny kabelek) i uziemnienie to nie to samo, jeżeli masz bude uziemnianą i na budzie pojawi sie napięcie( bedziesz miał jakieś przebicie) to wywali ci korki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze.. to kabelek zwiera obudowę dysku do masy komputera jaką jest obudowa zasialcza no i cała obudowa. Jest to umowny punkt nazwany masą.. i względem niego liczy sie wszystkie napiecia w kompie.. (5V 12V etc). W zasilaczu przewody czarne są połączone z obudową zasilacza, stąd można powiedzieć ze czarne przewody to jest masa.

 

dopiero jeśli w gnieździe sieciowym 230VAC masz bolec uziemiający, można powiedziec że cała ta instalacja, ten kabelek do hdd to jest uziemienie. W przeciwnym wypadku to jest po prostu kolejny obwód masy komputera. I tu uwaga... w specyficznych warunkach sposób doprowadzenia masy może mieć kluczowe znaczenie dla stabilności, zakłóceń etc... Jednak ja się nie spotkałem, żeby to miało jakiekolwiek znaczenie w komputerze.. co innego w sprzęcie audio (wzmacniacze etc).

 

No i nie korki.. bo korki to był bohater serialu TV "dzień za dniem" o ile mnie pamięci nie myli... - to są bezpieczniki... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...