Skocz do zawartości
P3rsefil

Nowa Grafa

Rekomendowane odpowiedzi

@remo112

Moze byc i remis ;)

Nie mialem na celu wykazac co jest bardziej przyszlosciowe tylko co w tej chwili jest bardziej wydajne.

Ja przy wyborze karty kieruje sie tez wydajnoscia w grach, ktore najbardziej mi przypadly do gustu (fani Dooma i Quake'a 4 wybieraja czesciej nVidie, a HL2 i CS:S ATI)

 

@guziq

Zgadza sie X1900XTX ma 16 potokow i 48 jednostek PS, co niewatpliwie wplywa na jej wydajnosc i przewage nad 7800GTX 512MB.

 

@P3rsefil

Wybrales juz co kupisz bo w tym temacie juz chyba wszystko zostalo powiedziane ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chłopcy daliście mi do myślenia tez wahałem się jak kolega pomiędzy GF 6800GS a RADEONEM X800GTO2 i teraz już zbytnio nie wiem co wybrać a komputer ma być do wszystkiego do oglądania filmów, grania, pracy, surfowania po internecie itp.

 

Mam pytanie dotyczące GF6800GS czy da się mu odblokować potoki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie bo wiecej nie ma ale mozna dobrze podkrecic. Jak nie wymieniasz karty co rok to bierz NV a jak masz zamiarr wymienic za rok albo mniej to bierz radzia. Ale wedlug mnie NV jest lepsza.

Karte graficzną wymieniam średnio co dwa lata a napewno trochę wcześniej.

 

Na jednej z aukcji na allegro GF 6800GS WinFast znalazłem taką informacje:

 

Nie to co 6600gt ta karta jest dwa razy wydajniejsza polecam

też podkręcenie jej i odblokowanie dodatkowych 4 potoków i jednego

verteksu za pomocą programu rivia tuner 2.0. odblokujecie potoki i verteks

a za pomocą power strip podkręcicie ją z 425/1000 do 526/1150 ja tak mam i

wydajność równa się z geforce 6800ultra

Link do tej aukcji

 

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu nie wie co pisze bo potokow w wersji na PCI-E nie da sie odblokowac (jest ich 12 fizycznie wiec nie wiem skad on wzial dodatkowe :mur: ) Mozna odblokowac w wersji na AGP, lecz nie zawsze musza byc sprawne po odblokowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosciu nie wie co pisze bo potokow w wersji na PCI-E nie da sie odblokowac (jest ich 12 fizycznie wiec nie wiem skad on wzial dodatkowe :mur: ) Mozna odblokowac w wersji na AGP, lecz nie zawsze musza byc sprawne po odblokowaniu.

Tak samo mi się wydawało ale wolałem zapytać się fachowców :wink:...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...