Skocz do zawartości
cerfes

Karta Graficzna Do Autocad'a

Rekomendowane odpowiedzi

komp ma procek 2,5GHz i 512MB RAM'u. ale jakąś zintegrowaną kartę graficzną (intel, 48MB)

 

na komputerze używany jest AUTO CAD (czy jak to się zowie, kto ma wiedzieć, ten będzie wiedział)

 

Chciałem tylko lamersko spytać jaką kartę graficzną byście polecili do tego sprzętu. Góra 500zł, ale jak by tańsza była, to by było dobrze.

 

nikt tam grał nie będzie ani nic. ten komp jest do pracy a nie pierdół.

 

czy jakiegoś matrox'a może czy zwykłą nvidię/ati?

 

plz poradźcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do AutoCAD potrzebny jest szybki procek, duuuuuuuuuuzo RAMu, LAN tez by sie przydal :P -grafa ma tu male znaczenie ( a wlasciwie zadne musi tylko dac obraz o odpowiedniej rozdzielczosci a to juz od dawna karty graficzne daja tyle ze monitorki nie daja rady)

kup gforce albo radka nie ma to tutaj znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

do AutoCAD potrzebny jest szybki procek, duuuuuuuuuuzo RAMu, LAN tez by sie przydal :P -grafa ma tu male znaczenie ( a wlasciwie zadne musi tylko dac obraz o odpowiedniej rozdzielczosci a to juz od dawna karty graficzne daja tyle ze monitorki nie daja rady)

kup gforce albo radka nie ma to tutaj znaczenia

Nie zgodze sie z tym twierdzeniem. Roznica miedzy "zwyklym" GF a takim Quaddro jest w AutoCADzie OGROMNA. Chociaz to zalezy od stopnia skomplikowania rysunkow.

Na pocieche dodam (bo Quaddro sa bardzo drogie), ze prawie kazdy GF czy to 4200 czy z serii 6x00 daje sie zmodowac do odpowiadajacej mu karty Quaddro za pomoca np. RivaTunera badz wymiany BIOSu.

Inna zaleta jest fakt, ze obraz uzyskany z takiej karty bedzie znacznie lepszej jakosci (nawet na kiepskim monitorze) niz z karty zintegrowanej.

Chociaz oczywiscie najwazniejszy jest RAM i tutaj bez 2GB to ciezko pracowac (projekty architektoniczne, geologiczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://1klik.pl/sklep/p307806

 

znalazłem coś takiego. czy to to takie quaddro wam chodziło? myślicie, że się to nada? wiem, że za tę kasę nie będzie jakiegoś super wypasu, ale chodzi o jakąś kartę, która posiada sprzętowe przyspieszenie wektorów, bo obecnie wszystkie, to tylko do gier mają wspomaganie teksturowania, wygładzanie krawędzi itp

 

przerabianie gf na quaddro niebardzo wchodzi w grę, sprzęt jest do firmy, więc nie ma możliwości gmerania przy nim

 

nada się ta karta? jeśli macie jakieś inne propozycje prosiłbym o link, gdyby przypadkiem coś komuś wpadło pod myszkę

Edytowane przez cerfes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nada się ta karta? jeśli macie jakieś inne propozycje prosiłbym o link, gdyby przypadkiem coś komuś wpadło pod myszkę

hej

napewno sie nada, tylko czy warto ?

 

uzywam Autocada od wersji 2.6. potem bylo ...9..12..13..14...2000.2002....

teraz mam 2004 (z pakietu Mechanical Dektop). robie rysunki 2d i modele 3d

czasem uzywam 3d Max 5 (zaczynalem rowniez od wesji 3d studio 1.0....2.0....3.0....4.00...max.. 2...3...4...5...) :-)

mam radeona 9000 pro 64Mb na AGP x2 i wystarcza w zupełności.

wszystko co jest podobne lub szybsze bedzie moim zdaniem ok (np GF 4 TI 4200)

 

polecam zapoznac sie z http://www.benchmark.pl/artykuly/zestawien..._empiryczne.htm

 

to jest empiryczne zestawienie szybkosci kart graficznych

 

a teraz na koniec jeszcze uwaga - piszesz, ze to do firmy. jesli firma placi, to dowiedz sie ile chca na to stracic, i kup najdrozsza jaka mozesz dobrego producenta (MSI, Gigabyte, Asus, etc).

 

pozdrawiam

andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz wiesz wszystko :P

tak jak pisalem grafa na koncu ale firmowa nie oszczedzaj na procku ( dwurdzeniowy Optek albo Intel ), RAM, szybkie dyski, grafa kazda dostepna sie nada ( Wildcat owszem wypas) ale tylko do jakosci obrazu a nie do szybkosci, chociaz niektore progsy moga kozystac z jej pomocy w renderingu ale to spiewka przyszlosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie oszczedzaj na procku ( dwurdzeniowy Optek albo Intel )...

tutaj tez nie nalezy przesadzac. ja uzywam cad'a na dwóch kompach, na jednym jest Celeron 1100 Mhz, na drugim Pentium 4M 1,8 Mhz.

wydaje mi sie, ze dobry athlon w granicach >2500+ jest w zupełności wystarczający. Co do RAM'u to 512 jest juz ok.

 

pozdro

ak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...