Skocz do zawartości
kuki1989

Geforce 7600 GS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem już gdzieś tą karte, ciekawe czy te pamięci 1.2ns będą sie lepiej kręcić...bo 575/1600 to kazda GT zrobi :P

No tak, ale to jest jednak GS ;]

Firma wyglada na kszaka wiec cena powinna byc przyzwoita, pod warunkiem ofc ze wogole do europy dotrze.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to jest jednak GS ;]

Firma wyglada na kszaka wiec cena powinna byc przyzwoita, pod warunkiem ofc ze wogole do europy dotrze.

No patrząc po napisie na coolerku tej karty to rzeczywiscie najprawdziwsza firma krzak :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz spraweze. narazie próbuję wydedukować po co są zworki

1) zmiana biosu (juz wiem która)

2) 2pinowa - być może do buzzera (tylko dlaczego on nie działa :/ )

3) 3pinowa - jeszcze nie wiem. może zmiana V?

 

testy grafy to nie tylko benchmarki więc poczekajcie troche :)

 

:blink: :blink: pamiątki to infineony 2.0 ns :blink: :blink: samsungi 1.6 wymiekają przy tych pamiątkach..

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz spraweze. narazie próbuję wydedukować po co są zworki

1) zmiana biosu (juz wiem która)

2) 2pinowa - być może do buzzera (tylko dlaczego on nie działa :/ )

3) 3pinowa - jeszcze nie wiem. może zmiana V?

 

testy grafy to nie tylko benchmarki więc poczekajcie troche :)

 

żółta jest do zmiany napiecia, w pozycji 2-3 daje wiecej voltów, czerwona jest od buzzera, niebieska - bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie wie ktos moze czy rozne wersje kart xfx-a roznia sie czyms poza taktowaniem ?

Bo widze za maja 4 wersje 7600gt : zwykla , 570/1450, 580/1500, 590/1600 ta ostatnia do kupienia za 810 w emarkecie (na stronie xfx-a sa tylko taktowania podane, chociaz jakby mila szybsze pamieci to pewnie by sie pochwalili :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie wie ktos moze czy rozne wersje kart xfx-a roznia sie czyms poza taktowaniem ?

Bo widze za maja 4 wersje 7600gt : zwykla , 570/1450, 580/1500, 590/1600 ta ostatnia do kupienia za 810 w emarkecie (na stronie xfx-a sa tylko taktowania podane, chociaz jakby mila szybsze pamieci to pewnie by sie pochwalili :D )

Te karty roznia sie tylko taktowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na poczatek pare testow:

 

http://www.vr-zone.com/?i=3551

 

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=3&id=1879

 

http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=3&id=1881

 

Jesli juz byly to pardon. Nie zaszkodzi powtorzyc :)

 

Mam pare pytan. Czy nowa wersja Leadteka 7600GT takze nie pokazuje temp. rdzenia w sterach? Wiatrak w nowszej wersji takze od razu pracuje na max. 100% non stop?

 

Spotkalem sie z opinia, ze kolor kondensatorow na pcb grafy ma duze znaczenie.

Podobno koloru zoltego jakie czasem mozna znalesc nakartach MSI sa najgorsze. Karty

ztakimi kondensatorami slabo sie kreca. Czarne kondensatory sa takie sobie, a najlepsze sa srebrne. Nie widzialem na zywo zadnej karty 7600GT, ale wedlug fotek znalezionych w sieci Galaxy ma srebrne. Najlepiej odprowadzaja cieplo i sa najlepsze do OC.

W zwiazku z tym pytam sie czy to wierutna bzdura czy prawda?

Galaxy 7600GT w rzeczywistosci ma tylko srebrne kondensatory, czy tez zaplatal sie jakis czarny?

 

Komsad-stanowczo odradzam zakupy w tym sklepie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno nowa jak i stara wersja pokazuje temperature :)

zarówno w nowej jak i w starej wersji wiatrak nie chodził na 100%

 

jest problem z markami. ogólnie mówiac to po podkreceniu grafy do 560/1400 mam o 400 pkt niższy wynik niż na 7600GT :/ dodatkowo po podkręceniu grafy do taktowań 675/1430 (takie jak na pclabie) karta ma również 400 pkt niższe wyniki niż w testach na pclabie :/ dziwna sprawa. zauważcie ze u nich wynik na 7600GS (taktowania 400/800 - odkręcone galaxy) równeż jest zaniżone o jakieś 400 pkt. dodam ze robiłem juz format i reinstalke sterów - nie pomaga. zobacze jeszcze jak marki mają się do wyników w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może przyczyną tego mogą być timingi pamięci. Bo jak wytłumaczyć, że memki 2ns robią ok. 1400 MHz. Są dwa wytłumaczenia: albo producent zastosował standardowo wyższe napięcie dla pamięci lub bardzo rozluźnił timingi. Stąd przy tych samych taktowaniach GS i GT są różne wyniki.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak myślałem. wydaje się to bardzo prawdopodobne ale... musiałbym mieć identyczne wyniki jak na pclabie :/ a nie jest tak :/

 

juz robiłem formaty, zmieniałem stery, nawet directX :/

 

być może pclab poszedł na łatwizne i wszystkie testy robił na odpowiednio podkreconym 7600GT ?

 

mam pomysł. spróbuję wgrac do karty biosik od leadteka 7600GT i zobaczymy czy bedzie działac i jak tam wyniki :) (jak jest dual bios to czemu by go nie użyc ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno nowa jak i stara wersja pokazuje temperature :)

zarówno w nowej jak i w starej wersji wiatrak nie chodził na 100%

Pytam sie,bo cos o tym napisano tutaj

 

http://www.vr-zone.com/?i=3551&s=7

 

"However, one thing to note is that there is no fan speed control on this card. The fan

runs at full blast right from the start. As with all reference heatsinks, the whirr

produced by the fan is quite audible, so do keep this in mind. Also, there is no

temperature readout when using the nVidia control panel.".

 

No, ale ja karty nie widzialem, wiec stad moje dziwne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max obroty to 61%. regulacja obrotów wentyla jest skokowa (2D/3D) - nie to co w przypadku chociażby GTO2 gdzie regulacja jest płynna i zależna od temperatury rdzenia.

 

wgrałem bios od leadteka (tej sztuki która latała na 655/1820) i to samo. wyniki sie nie zmieniałą, oc tez nie. wobec tego kombinuję dalej (w koncu znajdę przyczynę :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno nowa jak i stara wersja pokazuje temperature :)

zarówno w nowej jak i w starej wersji wiatrak nie chodził na 100%

Ja np. nie wiem, jak w moim leadteku odczytac temp (pewnie tylko zmiana biosu moze pomoc). Standardowy wiatrak chodzil na 100%- gwarantuje CI to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam sprawuje sie to zmienione wzgledem referyncyjnego chlodzenie?

jak u niego z glosnoscia?

poprzednią miałem extreme 6600GT i po jakimś czasie zmieniłem chłodzenie na pentagrama. Niestety chłodzenie jest słyszalne. Mam delikatną obudowę (thermaltake Tsunami) i słychać w niej nawet Noiseblockera 120, więc taką dmuchaweczkę też słyszę. może u osób posiadających grubsze obudowy będzie lepiej. Za tydzień zmieniam chłodzenie na karcie na poprzedniego pentagrama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...