Skocz do zawartości
qb

CUD NAD PRZEMSZÄ„ !!!! (przypalenie kompa)

Rekomendowane odpowiedzi

opowiem wam teraz historie ktora was chyba zadziwi :) powinna :)

(bo ja mialem gacie pełne :) )

 

kiedy klade sie spac z wlaczonym na noc direct connect komp chodzi glosno za sprawa wentylatorka TITANA :) mam durnia 1200 :) .

wiec wyciszam go obkladajac poduszkami :) ale tego wlasnie wieczoru mialem pod reka koc !!! :) (gdyby nie on pewnie nic by sie nie stalo :) )

no wiec tak wstaje rano (tzn. mama mnie budzi jak kazdego pozadnego overclockera :) i drze sie na mnie ze tu strasznie smierdzi spalenizna ) i dotykam obudowy (miejsca gdzie TITAN dmucha na metal bezposrednio) a ona miala chyba ze 140 stopni (spazylem sie na serio !!!) to chyba dlatego ze wlozylem poduszke pomiedzy sciane i wylot wentylatora od zasilacza ! :)

ale to nie wszystko !!!

moze i na moje szczescie komp sie zawiesil :) nie wiem ile by bylo gdyby sie nie zawiesil :)

wiec robie reset i komp nie dziala ! wylaczam wiec z kontaktu i wkladam spowrotem patrze .........chwila niepewnosci :)

i DZIALA ! o dziwo ! wlaczam wszystkie 3 wentylatory dodatkowe ! wiec w biosie mial 94 stopnie (nie zrobilem screena :) )

po wejsciu do windowsa w SPEED FANie mialem 85 a screena mam jak ma 82 stopnie ! kto chce moge wyslac na maila ! :)

 

wiec morał z tego taki nie przykrywajcie kompa na noc KOCEM ! :)

 

teraz dziekuje bogu e moj komp przezyl i pytam was OVERCLOCKERZY czy moj komp bedzie dzialal czy moglo go to uszkodzic ?

moze na jadrze procesorapopatrzec czy nie ma odbarwień ???

 

 

pozdrowienia QB

 

moja historia jest w 100% prawdziwa :) potwierdze to screenami i smrodem w pokoju :)

 

a nazwalem to cud nad przemasza bo mieszkam niedlaeko takiej rzeki :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej moral powinien byc troche inny.

Nie przykrywajcie kompa tak zeby nie mogl "oddychac". :P

Jak u mnie komp stal w pokoju to go przykrywalem kocem tylko tak zeby zostawic mu wylot z zasilacza i wszystko bylo OK. Fakt ze buda byla bardzo ciepla rano ale procek mial maks. 55*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: ROTFL :D

jesli zostawiasz kompa na noc, to wylacz wszystkoi co sie da w systemie i wlacz jeszcze softcooler, moj procek po takiej nocy ma z rana temp rowna (a czasem nawet nizsza) niz otoczenie 20-30 stopni C (w zaleznosci jakie ma taktowanie)

 

teraz dziekuje bogu e moj komp przezyl i pytam was OVERCLOCKERZY czy moj komp bedzie dzialal czy moglo go to uszkodzic ?

tranzystory sie do siebie zblizyly pod wplywem wysokiej temperatury, wiec teraz bedziesz mogl jeszcze bardziej podkrecic procesor, sproboj, ale uwazaj, bo jestes juz blisko spalenia proca, jak ktorys z tranzystorow sie zetknie z drugim, to koniec, ja tak zawsze ropbilem podkrecajac karte graficzna, po prostu pozwalalem rozgrzac sie GPU do wysokiej temperatury i wtedy mialem mozliwosc lepszego OC :D

 

moze na jadrze procesorapopatrzec czy nie ma odbarwień ???

to jest wiecej niz pewne, ze po pascie juz nie wiele zostalo, musisz ja wymienic, a odbarwienia moga byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesli procek podczas takiej awarii by siadl i powiedzialbym w serwisie ze cooler sie zablokowal to uznaja gwarancje ? :)

 

a temperatura po tym zdarzeniu sie nie zmienila nadal wynosi 38 - 42 w stresie wiec mysle ze PASTA jest wporzadku ? czy mam racje czy jednak zajrzec pod radiator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jesli procek podczas takiej awarii by siadl i powiedzialbym w serwisie ze cooler sie zablokowal to uznaja gwarancje ? :) 

 

a temperatura po tym zdarzeniu sie nie zmienila nadal wynosi 38 - 42 w stresie wiec mysle ze PASTA jest wporzadku ? czy mam racje czy jednak zajrzec pod radiator ?

lepiej zajrzyl pod radiator, a zobaczysz, ze zrobila sie tam kaszana! :D

gwarancji nie uznaja, bo to nie wina technologiczna procesora, a zlego coolera, ale jesli masz wersje box, to moze i by uznali, ale tego nie wiem, czy ktos wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"moj procek po takiej nocy ma z rana temp rowna (a czasem nawet nizsza) niz otoczenie 20-30 stopni C (w zaleznosci jakie ma taktowanie) "

Eddy ,jakimze to cudem udalo ci sie osiagnac temperature NIZSZA niz otoczenie ?freon?peltier? :P

--

"po prostu pozwalalem rozgrzac sie GPU do wysokiej temperatury i wtedy mialem mozliwosc lepszego OC ..."

 

Hm, niechce byc upierdliwy ale to bzdura :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eddy ,jakimze to cudem udalo ci sie osiagnac temperature NIZSZA niz otoczenie ?freon?peltier?

nie czytasz uwaznie, przeciez napisalem, ze mam wlaczony softcooler, wiec procesor jest prawie w stanie wylaczenia, a uzywam coolera Titan'a, duze bydle ;)

 

Hm, niechce byc upierdliwy ale to bzdura :]

to nie jest bzdura, j/w czytaj uwazniej, tranzystory po dlugim nagrzewaniu rozszerzaja sie i dzieki temu sa blizej siebie i ladunek elektryczny szybciej przechodzi miedzy nimi, a ja naprawde mialem lepsze osiagi w O/C po takim zabiegu, choc nie radze tego robic na szybkiego, bo ten proces trwa od kilku tygodni do kilku miesiecy (w zaleznosci od temperatury dzialajacej na rdzen, tak samo jest z pamieciami, ja mam swoje noname PC266MHz od ponad roku i jak z poczatku komp ledwo wstawal przy fsb 148MHz, to teraz udalo mi sie bootowac kompa przy 157MHz :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie skumales ,mianowicie jest FIZYCZNA NIEMOZLIWOSCIA uzyskac na AC temperature PONIZEJ otoczenia, chyba ze masz na to inny poglad ,jesli tak z checia wyslucham dowodow :lol: .

Co do drugiej informacji to troche inaczej to naswietliles za pierwszym razem, ogolnie wszelkie chipy sie lepiej kreca przy nizszej temp.A to o czym ty mowisz tkzw. burn in to swego rodzaju przyzwyczajanie elektroniki do dzialania przy zadanych parametrach ,ale ze to cos daje to tylko hipoteza raczej ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze masz na to inny poglad

wyjasnilem w nastepnym poscie o co mi chodzilo

 

 

ze to cos daje to tylko hipoteza raczej ;]]

daje, najlepiej wlasnie to widac przy kartach graficznych, ale, zeby to doswiadczyc, to trzeba uzywac intensywnie sprzet przez wiele miesiecy, ale jak ktos wymienia podzespoly 2 razy do roku, to moze nie zauwazyc nawet tego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Co do drugiej informacji to troche inaczej to naswietliles za pierwszym razem, ogolnie wszelkie chipy sie lepiej kreca przy nizszej temp.A to o czym ty mowisz tkzw. burn in to swego rodzaju przyzwyczajanie elektroniki do dzialania przy zadanych parametrach ,ale ze to cos daje to tylko hipoteza raczej ;]]

Burn-in nie polega na tym że masz non-stop wysoką temperaturę. "Wypalasz" układ przez jakiś czas (im dłużej tym lepiej) w wysokiej temperaturze (ale poniżej 130C). Potem dopiero normalnie go chłodzisz (i tu racja że im mniej stopni tym lepiej) i używasz.

 

A co do "hipotezy" to mam swoje doświadczenia np. z duronem 600, który praktycznie w ogóle się nie kręcił (stabilne 650), sprzedałem go sąsiadowi do pracy biurowej. Sąsiadowi padł wiatrak i tak pracował kilka tygodni na tym sprzęcie (radiator był wielki) - temperatura powyżej 100 non stop. Przyszedł czas na upgrade i okazało się że procek po takich torturach, dobrze chłodzony zaczął śmigać stabilnie na 800MHz. :)

 

Minusem takiej zabawy jest niestety znaczne skrócenie żywotności cpu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila zrobilem screena (komp pracuje od kilku godzin, po prostu siedze na necie caly czas;-)), chlodzenie Titan TTC-D5TB (wielkie bydle) i CpuIdle 5.9 (softcooler); 1800+@2000+(1665MHz=11.5x145MHz):

Dołączona grafika

 

i co Wy na to? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mieliscie racje !

 

albo firma ktora skladala kompa nie dala zadnej psty chociaz slady sa (ale na okolo rdzenia :) ) na rdzeniu nie bylo zadnych sladow jakiejkolwiek pasty ! po bokach znalazlem odlamujace sie szczatki pasty silikonowej :) !!

 

hmmm na procku nie zauwazylem zadnych odbarwien ! ale zdziwilem sie troche bo moj procek nie jest podobny do tych na zdjeciach z TOM'S hardware (mam na mysli durona 1200)

jest siwy moze w swietle zmienia kolor na taki "fioletowawy" :)

natomiast rdzen ma wlasnie nawet w "cieniu" kolor "fioletowawy"

i nie wiem czy to dobrze ale nie zauwazylem zadnych odbarwien

(innych niz to ze caly rdzeń jest "fioletowawy" ale nie ma zadnych plamek !!!! )

 

i mam pytanie czy wam chodzilo o cale odbarwienie rdzenia czy moze o jakies plamki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mieliscie racje ! 

 

albo firma ktora skladala kompa nie dala zadnej psty chociaz slady sa (ale na okolo rdzenia :) ) na rdzeniu nie bylo zadnych sladow jakiejkolwiek pasty ! po bokach znalazlem odlamujace sie szczatki pasty silikonowej :) !! 

 

hmmm na procku nie zauwazylem zadnych odbarwien ! ale zdziwilem sie troche bo moj procek nie jest podobny do tych na zdjeciach z TOM'S hardware (mam na mysli durona 1200) 

jest siwy moze w swietle zmienia kolor na taki "fioletowawy" :)

natomiast rdzen ma wlasnie nawet w "cieniu" kolor "fioletowawy"

i nie wiem czy to dobrze ale nie zauwazylem zadnych odbarwien 

(innych niz to ze caly rdzeń jest "fioletowawy" ale nie ma zadnych plamek !!!! ) 

 

i mam pytanie czy wam chodzilo o cale odbarwienie rdzenia czy moze o jakies plamki ?

'fioletowawy', to on na pewno nie powinien byc na jadrze, to znaczy, ze sie 'odbarwil', plamek nie bedziesz miec, bo on sie caly grzal przez noc ;-), a nie tylko pewien fragment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zalozeniu nowej pasty temperatura spadla okolo 2 stopni !!! :) co mnie cieszy :)

tylko nie przesadz z iloscia pasty, bo sie rozejdzie pod wplywem temperatury i rozwali na boki, co spowoduje niewielka izolacje i w efekcie bedzie sie mocniej grzac :), za kilka dni sprawdz znowu, czy cos wylazlo i ten nadmiar po prostu usun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PHIL: te 18 i 18 stopni, to czego sa to temperatury (dwa czujniki na plycie)? bo domyslam sie, ze 20 stopni C, to juz temp. CPU ;-)

 

zeby udowodnic, ze moge miec nizsza temp niz otoczenie, to podaje tego screena, komputer byl w bezczynnosci przez 30 min., procesor na domyslnym taktowaniu (1533MHz), ale nie moglem ustawic mniejszego Vcore, bo mam modda napiecia ;-)

 

Dołączona grafika

 

cale 1 stopien mniej! :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zalozeniu nowej pasty temperatura spadla okolo 2 stopni !!! :) co mnie cieszy :)

tylko nie przesadz z iloscia pasty, bo sie rozejdzie pod wplywem temperatury i rozwali na boki, co spowoduje niewielka izolacje i w efekcie bedzie sie mocniej grzac :), za kilka dni sprawdz znowu, czy cos wylazlo i ten nadmiar po prostu usun

Dzieki eddy za zainteresowanie moim tematem temperaturka jest spox paste sprawdze jutro po przyjsciu ze szkoly a na procku pewnie juz mam po gwarancji :) pozostaje miec nadzieje ze sie nie spali w najblizszej przyszlosci .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mieliscie racje ! 

 

albo firma ktora skladala kompa nie dala zadnej psty chociaz slady sa (ale na okolo rdzenia :) ) na rdzeniu nie bylo zadnych sladow jakiejkolwiek pasty ! po bokach znalazlem odlamujace sie szczatki pasty silikonowej :) !! 

 

hmmm na procku nie zauwazylem zadnych odbarwien ! ale zdziwilem sie troche bo moj procek nie jest podobny do tych na zdjeciach z TOM'S hardware (mam na mysli durona 1200) 

jest siwy moze w swietle zmienia kolor na taki "fioletowawy" :)

natomiast rdzen ma wlasnie nawet w "cieniu" kolor "fioletowawy"

i nie wiem czy to dobrze ale nie zauwazylem zadnych odbarwien 

(innych niz to ze caly rdzeń jest "fioletowawy" ale nie ma zadnych plamek !!!! ) 

 

i mam pytanie czy wam chodzilo o cale odbarwienie rdzenia czy moze o jakies plamki ?

A co do tej pozostałości na procku i coolerze, zapewne to była pasta czy ten "klej" co dawali kiedyś pod radiatory, bo ja mialem "klej" i mialem problem z usunięciem resztek z jądra i radiatora nieszło go niczym zmyć nawet alkoholem. A czym to coś zmyć może ktoś wie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej pozostałości na procku i coolerze, zapewne to była pasta czy ten "klej" co dawali kiedyś pod radiatory,

... dają dalej, na tańszych produktach

 

bo ja mialem "klej" i mialem problem z usunięciem resztek z jądra i radiatora nieszło go niczym zmyć nawet alkoholem. A czym to coś zmyć może ktoś wie ??

Acetonem.

Nie uszkodzi jądra ani laminatu, tylko TECHNICZNYM ze sklepu malarskiego, a nie zmywaczem do paznokci z witaminkami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dają dalej, na tańszych produktach

Tu sie zgodze bo narazie mam aluminiowy radiator i jakiś wentylen na nim i wszystko noname no i oczywiście to było na "kleju" teraz pasta :) a robie właśnie WB i docelowo bedzie jakiś athlonek i WC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...