Skocz do zawartości
Marcin_gps

Soltek SL-75KAV da rade????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w klubie SOLTEK SL-75KAV, wlasnie postanowilem sie takze przesiasc z Athlona XP 1600+ na Athlona 1700+ 0,13, chlopaki nasza plyta dysponuje maxymalnym ustawianym mnoznikiem 14x, wiec powinien ten Athlonik na takim mnozniku pojsc bez problemu - co daje nam efekt posiadania Athlona XP 1700+ @ 1862 MHz

A nie więcej, ja z tego co pamietam to x16 , chyba nawet tyle mamnapisane w tablei na pudełku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta mobo i naprawde jestem z niej zadowolony... tyle ze u mnie sie STRASZNIE chipset grzeje (az parzy). Powiedzcie czy lepiej bedzie zalozyc ten taki wiekszy radiator ZALMAN'a (ten co po ok. 35zl chodzi) czy zalozyc na ten maly radiatorek jakis wiatraczek ?

 

No i przez caly zywot plyty mialem z nia tylko jednego problema. mianowicie Winda XP sie wieszala przy instalacji. Zmienilem bios na nowy i jest wszystko OK.

 

Pozdrawiam wszystkich i "let the force of SL-KAV75 be with you! :D"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta mobo i naprawde jestem z niej zadowolony... tyle ze u mnie sie STRASZNIE  chipset grzeje (az parzy). Powiedzcie czy lepiej bedzie zalozyc ten taki wiekszy radiator ZALMAN'a (ten co po ok. 35zl chodzi) czy zalozyc na ten maly radiatorek jakis wiatraczek ? 

 

No i przez caly zywot plyty mialem z nia tylko jednego problema. mianowicie Winda XP sie wieszala przy instalacji. Zmienilem bios na nowy i jest wszystko OK.

 

Pozdrawiam wszystkich i "let the force of SL-KAV75 be with you! :D"

sądzę że wentyl by wystarczył...

Ostatnio próbowałem zdjąc ten radiator ale cholerstwo przykleili na jakąś gumę ..

 

Winda xp podczas instalacji najczęsciej wiesza się przez grafę... próbowałeś wtedy zmienić grafe na inną na czas instalacji???

U kolesi było to samo na KAV (i nie tylko) po zmianie grafy na grafe starą na PCi instalacja poszła bez problemu, potem tylko podmianka grafy i działa git..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta mobo i naprawde jestem z niej zadowolony... tyle ze u mnie sie STRASZNIE  chipset grzeje (az parzy). Powiedzcie czy lepiej bedzie zalozyc ten taki wiekszy radiator ZALMAN'a (ten co po ok. 35zl chodzi) czy zalozyc na ten maly radiatorek jakis wiatraczek ? 

 

No i przez caly zywot plyty mialem z nia tylko jednego problema. mianowicie Winda XP sie wieszala przy instalacji. Zmienilem bios na nowy i jest wszystko OK.

 

Pozdrawiam wszystkich i "let the force of SL-KAV75 be with you! :D"

sądzę że wentyl by wystarczył...

Ostatnio próbowałem zdjąc ten radiator ale cholerstwo przykleili na jakąś gumę ..

 

Winda xp podczas instalacji najczęsciej wiesza się przez grafę... próbowałeś wtedy zmienić grafe na inną na czas instalacji???

U kolesi było to samo na KAV (i nie tylko) po zmianie grafy na grafe starą na PCi instalacja poszła bez problemu, potem tylko podmianka grafy i działa git..

Moj radiator na cipsecie ladnie sie rusza :D:D:D wiec mysle ze ze zdjeciem go nie byloby problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj radiator na <font color="#FF0000">[ciach!]</font> ladnie sie rusza :D:D:D wiec mysle ze ze zdjeciem go nie byloby problemu...

skoro się rusza, to dąłbym pod niego dobra pastę i wentyl od 486 założył i tyle powinno wystarczyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanow najlepszej plytki na KT133A :-)

Mam BIOS Q11 i ostatnio w serwisie wymienilem DVD Liteon z modelu LTD163 na LTD165. Polaczylem go tasma razem z dyskiem (HDD jest na UDMA66), bo gdy byl polaczony tasma 40zylowa, wyskakiwal napis, ze mozna polaczyc go 80zylowa:-).

Hmmm no i mam jedno zapytanie. Dlaczego w tabelce BIOS mam napisane "DVD UATA 0"? Na temat DVD nie mam zadnych info, bo w ramach reklamacji dali mi tylko nowy naped (ten stary byl BOX z dokumentacja), a ten sie sporo rozni od tamtego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanow najlepszej plytki na KT133A :-)

Mam BIOS Q11 i ostatnio w serwisie wymienilem DVD Liteon z modelu LTD163 na LTD165. Polaczylem go tasma razem z dyskiem (HDD jest na UDMA66), bo gdy byl polaczony tasma 40zylowa, wyskakiwal napis, ze mozna polaczyc go 80zylowa:-).

Hmmm no i mam jedno zapytanie. Dlaczego w tabelce BIOS mam napisane "DVD UATA 0"? Na temat DVD nie mam zadnych info, bo w ramach reklamacji dali mi tylko nowy naped (ten stary byl BOX z dokumentacja), a ten sie sporo rozni od tamtego.

Takie info ze szmata zalecana to 80 żyłowa wyskoczył raz mi napis jak "wyczesałem" kable :)

 

A te twoje DVD działa na UDMA?? CZy może tylko na pio mode4??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie SOLTEK SL-75KAV, wlasnie postanowilem sie takze przesiasc z Athlona XP 1600+ na Athlona 1700+ 0,13, chlopaki nasza plyta dysponuje maxymalnym ustawianym mnoznikiem 14x, wiec powinien ten Athlonik na takim mnozniku pojsc bez problemu - co daje nam efekt posiadania Athlona XP 1700+ @ 1862 MHz

A nie więcej, ja z tego co pamietam to x16 , chyba nawet tyle mamnapisane w tablei na pudełku ...
Sprawdzalem w nowszej instrukcji, wiec bylo max 14x. Wyzszych nie widzialem, chyba, ze jest jakas najnowsiejsza instrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie SOLTEK SL-75KAV, wlasnie postanowilem sie takze przesiasc z Athlona XP 1600+ na Athlona 1700+ 0,13, chlopaki nasza plyta dysponuje maxymalnym ustawianym mnoznikiem 14x, wiec powinien ten Athlonik na takim mnozniku pojsc bez problemu - co daje nam efekt posiadania Athlona XP 1700+ @ 1862 MHz

A nie więcej, ja z tego co pamietam to x16 , chyba nawet tyle mamnapisane w tablei na pudełku ...
Sprawdzalem w nowszej instrukcji, wiec bylo max 14x. Wyzszych nie widzialem, chyba, ze jest jakas najnowsiejsza instrukcja.
JAk nie zapomnę to zerknę dzisiaj w domu i dam znać jak to wygląda u mnie.., w kazdym razie na opakowaniu na 90% mam napisane 16x ..

choć te 16x troszkę mnie zastanawia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie SOLTEK SL-75KAV, wlasnie postanowilem sie takze przesiasc z Athlona XP 1600+ na Athlona 1700+ 0,13, chlopaki nasza plyta dysponuje maxymalnym ustawianym mnoznikiem 14x, wiec powinien ten Athlonik na takim mnozniku pojsc bez problemu - co daje nam efekt posiadania Athlona XP 1700+ @ 1862 MHz

A nie więcej, ja z tego co pamietam to x16 , chyba nawet tyle mamnapisane w tablei na pudełku ...
Sprawdzalem w nowszej instrukcji, wiec bylo max 14x. Wyzszych nie widzialem, chyba, ze jest jakas najnowsiejsza instrukcja.
JAk nie zapomnę to zerknę dzisiaj w domu i dam znać jak to wygląda u mnie.., w kazdym razie na opakowaniu na 90% mam napisane 16x ..

choć te 16x troszkę mnie zastanawia..

TO jak mozesz to rzuc jakas fotke boxa, albo/i wrzuc scana z instrukcji z ustawieniami dipow od mnoznika. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie SOLTEK SL-75KAV, wlasnie postanowilem sie takze przesiasc z Athlona XP 1600+ na Athlona 1700+ 0,13, chlopaki nasza plyta dysponuje maxymalnym ustawianym mnoznikiem 14x, wiec powinien ten Athlonik na takim mnozniku pojsc bez problemu - co daje nam efekt posiadania Athlona XP 1700+ @ 1862 MHz

A nie więcej, ja z tego co pamietam to x16 , chyba nawet tyle mamnapisane w tablei na pudełku ...
Sprawdzalem w nowszej instrukcji, wiec bylo max 14x. Wyzszych nie widzialem, chyba, ze jest jakas najnowsiejsza instrukcja.
JAk nie zapomnę to zerknę dzisiaj w domu i dam znać jak to wygląda u mnie.., w kazdym razie na opakowaniu na 90% mam napisane 16x ..

choć te 16x troszkę mnie zastanawia..

TO jak mozesz to rzuc jakas fotke boxa, albo/i wrzuc scana z instrukcji z ustawieniami dipow od mnoznika. :)
szczerze to troszkę mnie to dziwi te 16x, ale jasne ... dzisiaj po pracy zeskanuje pudło o ile jest tam rzeczywiscie napis 16x :lol: i sprawdze ile bios oferuje, na pewno oferuje 14x bo tyle pamietam, wiem tez ze 12,5 /13 były razem ... :)

Pamiętam tam śmiechutne napisy w stylu :

xxxXP = 16x fsb 100

 

a nizej

xxxXP= 13x fsb 133

itd..

 

Jutro , może jeszcze dzisiaj ok 20:00 podeśle skana , jesli jest tam te 16 x (choć ludzka rzezc sie mylic :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej scan naklejki jak była naklejona na sockecie mojej płyty głównej..

Czyli tak jak kojarzyłem mnożnik jest napisany na naklejce jako 16x, jednak w instrukcji max mnożnik to 14x..

Dołączona grafika

 

P.S. Szybciej bym to zeskanował ale na trasie zje$%&^ mi sie auto.. Pasek zębaty pękł w moim VW :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, to jest pewnie standardowa naklejka którą naklejali na pudełka, żeby ułatwić ręczne ustaiwanie mnożnika, identyczne pewnie szły na wyższe płyty i tyle...

Prawdę mówiąc też tak myśle... No ale jakby nie było x16 jest 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...