Skocz do zawartości
neok05

Procek + Płyte + Ramy + Grafa + Dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem. Zacznę od tego iż w Kwietniu br. kupiłem komputer i jestem średnio zadowolony z osiągów/wydajności.Poniżej zamieszczam to co mam w zestawie:

AMD Athlon 64 3000+ 754 + Cooler Master

512 DDR Twinmos 2,5

Gigabyte GA-K8NS

Maxtor 80 gb ( jakies 2 miesiace temu pojawily sie bady i oddam go na gwarancji, wymienia na nowy czy beda naprawiac? :> )

Ge-Force 4 Ti4200 128mb DDR AGPx8

Obudowa z 450w zasilaczem firmy "Mercury"^_^

 

Chciałbym coś pokroju:

AMD Athlon 64 3200+ s939 (venice? albo winchester?) + naprawde wydajny cooler

1024DDR1/2 ewentualnie jaka firma, ktora ma najlepsze timingi + oc z względną ceną

Msi/Gigabyte/Asus z AGP albo Pci-e , ważne aby płyta współpracowała w Dual Chanellu. I co to jest SLI i czy warto to miec w plycie ?

Dysk najlepiej jakiś 200 gb ( maxtor, wd , ibm ) seagate odpada :P

Ge Force 6600gt pod pci-e jezeli agp to zostawie ti4200

Niekoniecznie nowa obudowa aczkolwiek zasilacz Tagan bądź Chieftec.

 

Przeczytałem od groma tematów i postów na temat Pci-e i Agp i jestem roztargniony co wybrac. Otóz kupując ten komputer kłade nacisk na wydajnosc i stabilnosc ( komputer ma sluzyc do programowania, czasami grafiki, moze jakichs gierek ) i miło by było dostać pare mhz nie płacąc $$ :)

 

Prosiłbym o zaproponowanie jakiejs rozsadnej konfiguracja majac na uwage nie zbyt wygorowana cene... Jezeli wypiszecie Agp prosze pisac dlaczego ( wady i zalety najlepiej ) oraz obce mi PCI-E ( wady i zalety ). Na owy zestaw moge przeznaczyc troche grosza aczkolwiek z głową...

 

Moj cały post jest napisany bardoz chaotycznie, wiec w razie problemow ze zrozumieniem prosze napisac :)

 

Z poważaniem,

Tyler

Edytowane przez neok05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowych komputerów nie opłaca się brać AGP. RAMu minimum 1GB i niestety DDR1 (AMD nie obsługuje DDR2). Zamiast 6600gt wystarczy 6600ge od Galaxy, to praktycznie to samo, a 100zł zostaje w kieszeni. Optymalny cooler to Arctic Freezer 64 pro.Tyle moich rad na początek, ktoś mniej leniwy złoży Ci pewnie cały zestaw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASROCK DUAL SATA2 :P s.939 :P agp i pci-e pelne

do tego jakis sempron....3000 :P

Jakis dysk 160 GB maxtor,samsung,western 8 mb cache 7200 :P

1 gb ramu (minimum) twinmos :P

Szczerze mowiac nie przekonuje mnie firma ASROCK, wolałbym skorzystac z marki ktora jest dłuzej na rynku i ma swoja dobra/zła? opinie :) Sempron odpada bo sam mam obecnie Athlona 64 3000 + wiec nie zamierzam zejsc nizej :P pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nie przekonuje mnie firma ASROCK, wolałbym skorzystac z marki ktora jest dłuzej na rynku i ma swoja dobra/zła? opinie :) Sempron odpada bo sam mam obecnie Athlona 64 3000 + wiec nie zamierzam zejsc nizej :P pozdrawiam

 

Acha no to sorka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie zmieniałbym platformy z 754 na 939. Różnica między A3000 na 754 i A3200 na 939 nie jest zbyt wielka.

 

Wnioskuje, że kompa używasz głównie do gier itp. Zgadłem?

 

Zamiast tego spróbuj podkręcić procka (o ile już tego nie zrobiłeś;)). Na tej płycie podobno nie najgorzej się kręci.

 

Zmień kartę graficzną, bo ta co masz to już powoli zabytkową się robi (i pewnie to ona powoduje słabą wydajość) i dokup jeszcze 512 ramu. W zależności ile kasy chcesz wydać, kup jakiegoś radka 9800 pro, lub GFa 6600.

 

No i może pomyśl nad jakimś zasilaczem? Może jakiś fortron z allegro? Bo jakoś marka mercury nie robi dobrego wrażenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie zmieniałbym platformy z 754 na 939. Różnica między A3000 na 754 i A3200 na 939 nie jest zbyt wielka.

 

Wnioskuje, że kompa używasz głównie do gier itp. Zgadłem?

 

Zamiast tego spróbuj podkręcić procka (o ile już tego nie zrobiłeś;)). Na tej płycie podobno nie najgorzej się kręci.

 

Zmień kartę graficzną, bo ta co masz to już powoli zabytkową się robi (i pewnie to ona powoduje słabą wydajość) i dokup jeszcze 512 ramu. W zależności ile kasy chcesz wydać, kup jakiegoś radka 9800 pro, lub GFa 6600.

 

No i może pomyśl nad jakimś zasilaczem? Może jakiś fortron z allegro? Bo jakoś marka mercury nie robi dobrego wrażenia ;)

Szczerze mowiac zdziwiles mnie tym postem... Ogolnie rzecz biorąc ( komputer ma sluzyc do programowania, czasami grafiki, moze jakichs gierek ) i miło by było dostać pare mhz nie płacąc $$ [\b]

 

Czyli reasumujac twoja wypowiedz, mam zostac przy 754 + dokupic jakis dobry wentylek i sprobowac podkrecic proca? Zastanawiam sie nad 6600gt a 6800, oczywiscie nie wiem jakiej firmy i ktory lepszy pod wzgledem Ceny/wydajnosci.

Zmienic zasilacz na "troszke" lepszy i dokupic jakies 1024 ramu ? Brzmi niezle... Dziekuje i czekam na dalsze propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kart graficznych ci nie pomogę, bo expertem nie jestem, ale odsyłam do tego tematu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=46628

 

Co do programowania - to tutaj, z własnego doświadczenia powiem, że nie trzeba dużo MHz. Co najwyżej trochę ramu się przydaje przy zabawie z Javą. 1 giga starczy spokojnie.

 

Co do grafiki - tu też iolość ramu ważna, zwłaszcza przy dużych plikach. Ew. karta graficzna, jeżeli bawisz się w zaawansowane 3d (pixel i vertex shadery, cgi itp.).

 

No a co do gier, to najważniejsza jest karta graficzna.

 

Procka spokojnie powinno ci się udać podkręcić o jakieś 25%. Jak nie wiesz jak się za to zbrać, to polecam lekturę tego forum: http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=70

 

Jeśli chcesz zmienić dysk, to ja osobiście polecam Seagate barracuda 7200.9 160gb 8mb - kupiłem niedawno i jestem bardzo zadowolony. w porównaniu do mojego starego ibma jest szybciej, ciszej i chłodniej. Ale jak byś się decydował na dysk seagata, to bierz tylko te model. Tu masz napisane dlaczego: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=157513

 

Chyba tyle mogę pomóc. Trochę już późno, więc coś mogłem pominąć/namieszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...