Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś sięprzyda:

Wynik z HDtacha: Seagate Barracuda 7200.9 80 GB SATA II (działa na SATA 1 :))

 

post-110578-1139149338_thumb.jpg

Ładnie ja na mojej 160 mam troche mniejszy odczyt bo 61,1MB/s ale za to lepszy czas dostepu 12,8ms.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki średni transfer ma ten dysk ( HDTach ) ?

Dostałem twardziela i zrobiłem testy (HD Tach 2.70):

Maxymalny odczyt : 66,7

Minimalny odczyt : 48,7

Średni odczyt : 58,9

Czas dostępu : 16,8

Co sądzicie po tych wynikach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć w kwestii dysków 250GB i wyżej (ale powiedzmy że 250GB jest OK). Koniecznie SATA2. Czy wyrzucać kase na Seagate (którego bardzo sobie chwalę - czy brać sporo tańszego WD ? Samsungowi jakoś nie ufam, Maxtorowi tym bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi powiedzcie jaki dysk na ata 133 , mysle nad takim http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17254 lub samsungiem, http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25261 albo co jeszcze innego bo wszyscy pisza o dyskacha na sata ale ja potrzebuje na ata najlepiej 133 moze jeszcze jakis inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu rowniez wybieralem dysk na ata133 i korzystajac z testu na jednym z portali wybralem maxtora 6Y120PO

Moja opinia nastepujaca:

-srednia temp pracy 27-30C (wieje na niego 92mm na 5V)

-cichy, dopoki nie zaczyna sie kopiowanie jednoczesnie dużych plików

-transer na przyzwoitym poziomie

Zamieszczam wykres z HD tacha :

Dołączona grafika

Edytowane przez zene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje jesli chodzi o wydajnosc to jest prawie identyczne w obu modelach. Mi nie był potrzebny dysk az 250GB dlatego wybrałem seagate. Moje zdanie jest takie: najlepszy dysk o pojemnosci 160GB to seagate 7200.9 natomiast 250 to samsung P120 ich wybor zalezy jedynie od tego jakiech pojemnosci potrzbujemy. Jak dla mnie seagate jest rewelacyjny.

pozdro

Własnie stoje przed wyborem dysku, dla mnie też dużą pojemnośc nie jest potrzebna.

Wole zaoszczędzić kase na inne konponenty, mi by nawet stykneło 80 GB.

Zależy mi jednak na ciszy, szybkości i bezawaryjności.

1.Więc jęsli małe dyski są dużo wolniejsze to trudno dołożę do większego, powiedzcie jak to jest, możę macje linki do testów ?

2.Czytałem trochę na forum o problemach z Samsungami ale z drugiej strony na inne dyski także ludzie narzekają, a może jednak nie warto się pakować w samsunga, jednak troche osób na niego nażeka.

2.Twierdzisz że w przedziale do 160 gb Samsungi ustępują Segate, masz może jakieś linki do testów na potwierdzenie tego, acha i jeszcze jedno jak z głośnością tych dysków czy Samsung jest cichszy ?

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, mam podobny problem:

Z powodu które przemilcze muszę sprzedać mój dysk (WD 80Gb IDE) i kupić nowy. Budżet mam dość mocno ograniczony. Moje wymagania są dość specyficzne do HDD'ków, a dokładniej: muszą być wydajne, nie pojemne. Rozważam nabycie:

-1 dysk 80Gb SATA z buforem 8Mb

-1 dysk 40Gb SATA, później dokupienie drugiej 40'tki i RAID 0 :D To by było najlepsze pod względem wydajności

 

Co lepsze, chyba że macie lepsze opcje

 

Dyski muszą być CICHE i CHŁODNE (czyli w grę wchodzi WD i Szajsung)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...