Skocz do zawartości
Arturo.wa

Port Com W Laptopie.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem adapter ADAPTER USB na RS232(COM) i mam z nim mały problem - brak jakiejkolwiek komunikacji między laptopem a telefonem który podłączyłem do adaptera, w ustawieniach COM(kabla) mam podany COM4 ten sam port przypisałem do komunikacji programom zarządzającym telefonem, niestety nadal nie moge połączyć się z telefonem.

 

Bardzo prosze o jakieś wskazówki.

 

Edit:

Zaczynam sie zastanawiać czy ja pisze w jakimś mało znanym dialekcie chińskim to juz mój trzeci post na forum bez jakiegokolwiek odzewu,:angry:, czy naprawde nikt nie używa takiego adaptera i nie mógłby sie podzielic jakimiś wskazówkami???

Edytowane przez Arturo.wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, ze odpalisz to cos z kablem do fona...

Takie adaptery nadaja sie jedynie do jakichs prostych podlaczen... brak mi teraz przykladow, ale na pewno nie do podlaczania telefonu do kompa :P

W kompie trzeba przy podlaczaniu komurki instalowac oprogramowanie do obslugi kabla, co racej wyklucza stosowanie przejsciowek...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W tym tygodniu miałem 3 zwroty owych urządzeń i to ogólnie jest do bani. Większość sprzętu (nawet jak programuje kasy fiskalne za pomocą mojego lapa) zwracany jest błąd. O tyle dobrze to w kasach wygląda że kasę uda mi się zaprogramować a na końcu zwróci błąd. Jednak co chciałem to zrobiłem.

 

Lepiej się sprawdza takie coś jak jest podłączone pod PCMCIA. Lepiej się spisuje. Tego nie mam zwrotów jak sprzedaję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W tym tygodniu miałem 3 zwroty owych urządzeń i to ogólnie jest do bani. Większość sprzętu (nawet jak programuje kasy fiskalne za pomocą mojego lapa) zwracany jest błąd. O tyle dobrze to w kasach wygląda że kasę uda mi się zaprogramować a na końcu zwróci błąd. Jednak co chciałem to zrobiłem.

 

Lepiej się sprawdza takie coś jak jest podłączone pod PCMCIA. Lepiej się spisuje. Tego nie mam zwrotów jak sprzedaję.

Adapter z portem COM pod PCMCIA oferuje pełnosprawny port szeregowy oparty o układ UART posiadający przerwania oddzielne dla portu COM. Natomiast adaptery USB to w rzeczewistości emulatory portu szeregowego. Jeśli program odwołuje się bezpośrednio do rejestrów układu UART, to nie ma szans aby adapter COM na USB działał poprawnie. Ponadto adapter na USB nie oferuje przerwań portu szeregowego. Edytowane przez grzegorz_ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, ze odpalisz to cos z kablem do fona...

Takie adaptery nadaja sie jedynie do jakichs prostych podlaczen... brak mi teraz przykladow, ale na pewno nie do podlaczania telefonu do kompa :P

W kompie trzeba przy podlaczaniu komurki instalowac oprogramowanie do obslugi kabla, co racej wyklucza stosowanie przejsciowek...

Nie masz racji. Tego typu przejsiowki dzialaja z kablami na COM do telefonow komorkowych. Niedawno sprawdzalem taka przejsiowke oparta na chipie Prolifica za 120zl i bez problemu dzialala ze starenka juz Nokia 3310 i Logo Managerem. Sterowniki do kabli to owszem trzeba instalowac, ale tylko i wylacznie w przypadku kabli na USB, ktore najczeciej instaluja dodawkowy, wirtualny port COM.

Sprawdzilbym najpierw predkosc ustawiona na wirtualnym porcie COM. WIekszosc tych programow nie radzi sobie z obsluga wyzszej niz 115200bps a to dlatego, ze sam telefon nie obsluguje transmisji z wyzsza predkoscia co moze sie objawiac wlasnie problemami z polaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...