Skocz do zawartości
Mietek123

Czy Opłaca Sie Zakupić Zestaw....?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym prosic Was o rade.Mainowicie jest do kupienia komputer(nowy)za 2890zł.Oto jego specyfikacja:

Procesor: Dwurdzeniowy Intel Pentium D820 2 x 64 bit, 2 x 1MB cache, 2 x 2.8 GHz BOX z oryginalnym wiatrakiem Intel

Pamięć RAM: 1GB (2x512 MB DDR-2 533 MHz)

Napęd Optyczny: Nagrywarka DVD - LiteON SHW-16H5S-01C z technologią Lightscribe- możliwość naniesienia przez nagrywarkę ilustracji na płycie. Dwuwarstwowa obsługująca wszystkie formaty

Karta graficzna: PCI-E Geforce 6600 512MB DDR2, TV&DVI, BOX wyposażona w TV-OUT i cyfrowe wyjście DVI

 

Dysk twardy: 160 GB SATA Seagate Barracuda 7200 obr/min 8MB cache NCQ

Płyta główna: Gigabyte s775 8I945P-G, 945P, DualDDR2-667, SATA2, RAID, GBLAN, ATX - chipset Intel i945

Karta sieciowa: 10/100/1000 Gbit LAN na płycie głównej

Karta dźwiękowa: zgodna z DOLBY DIGITAL 5.1 - Realtek ALC882

Złącza USB 2.0 : 8 szt - w tym 2 szt z przodu obudowy

Obudowa Midi Tower: Wysokiej klasy obudowa Logic Concept B5 / B6 / B7

O coolerze nic wiecej nie jest napisane

Komputer na służyc praktycznie do wszystkiego:).Nie jetem jakims maniakiem gier ale chciałbym zeby wszystkie najnowsze tytuły działały bez problemu na dobry rozdzielczosciach/detalach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:jestem otwarty na Wasze propozycje.Napisałem do czego ma słuzyc komputer.Tylko jesli chodzi o AMD to jest jeden problem: w ogóle sie nie orientuje w nazwach itd natomias jesli chodzi o intela to jest u mnie z tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca się każda maszyna złożona do grania bedzie dobra do "wszystkiego" a to jest maszyna do wszystkiego która nie jest złożona proporcjonalnie do grania masz tu kilka przesądów:

 

jakaś śmieszna nagrywarka taki jakis fajerwerk, proc koniecznie intel kiedy wiadomo że masz taniej w amd mocny proc a powinna być mocna grafa, skoro grafa koniecznie gf też przesąd ati może byc wydajniejsze ale nie w tej przedziałce cenowej ale masz kupić zestaw z mocną grafą a nie low middle end, giga ramu za chwile to będzie za mało do tego w dwuch kościach, ile slotów na ram ma ta płyta co to za buda co w niej za zasilacz boxowe chłodzenie bedzie głośne

 

reasumując IMO to nie jest sprzet dla świadomego człowieka który che sobie od czasu do czasu pograć w wysokich detalach <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z AMD to moge coś takiego zaproponować:

Athlon64 3700+ SanDiego lub opteron 144 s.939

DFI LanParty NF4 Ultra-D

GF6800GS,GT

Patriot KH 2x512mb

Samsung SP 120GB

Ben DW1640

HuntKey HK-400AP

AC Freezer 64Pro

Buda wedle uznania

 

Chyba się zmieściłem. :rolleyes:

 

Tylko poco DFI chyba on kręcic nie bedzie <_< Może wziąć Asrocka K8 939Dual-Sata2

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s4t1n & maciag

Macie moze jakies dobre konfiguracje pod Intela czy raczej specjalizujecie sie w AMD?

A i jeszcze jedno- Patriot KH 2x512mb-ta sa zwykłe ddr??czy juz chodzi o dwójki

Edytowane przez Mietek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy ASRock K8 939Dual-SATA2 ULI M1695 to dobra płyta główna bo wydaje mi sie ze nie zabardzo nawet nie jest na PCX.

Sorry za zamieszanie oczywiście ta płyta ma PCX ale ta karta graficzna gf6800 jest na AGP przynajmniej tylko takie widziałem

Edytowane przez Mietek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta miażdzy do tego ramy to ddr zwykłe bo amd nie ma jeszcze ddr2 będzie dopiero w am2 do tego za 3000zł można coś porządnego skrobnąć ja bym troche pozmieniał np samsunga 160gb, zamiast bezq to nea po co ci takie pamiątki jak w oc nie będziesz się bawił itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...