Skocz do zawartości
funmanq

Ochrona Komputera - Czy To Wystarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro bede mial nowy komputer i chce go odpowiednio zabezpieczyc, myslalem nad:

 

Windows XP - > Service Pack 2

Mozilla Firefox

ArcaVir 2006

FW @ Windows

Ad-Aware + SpyBot

Konnekt zamiast GG

 

czy to sie sprawdzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabezpieczania komputera polecam zamykanie go na klucz w pokoju... Nikt go nie ukradnie :P Bo np FireFox nic ci nie da, i tak moga go ukrasc :P

 

Jesli chodzi o system i ochrone przed "szkodnikami" to polecam niewlaczanie go :P Po prostu odlacz go od pradu i bedzie bezpieczny :D

 

A tak na serio to nie ma takiego czegos jak dobre zabezpieczenie Windowsa... Natomiast polecam Nortona Antywira 2005 ( albo 2006 ), Do tego Ad-Aware i powinno wystarczyc o ile bedziesz robil np raz w tygodniu aktualizacje... FireFox ? Hmm, ja mam AvantBrowser ( nakladka na IE ) i jesli bedziesz uwazal gdzie chodzisz to takie programy ktore wyzej wymienilem w 100% ci wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja ci polecma kombinacje idealną :) heeh:

Anti Vir NOD32 i zaden inny

do spy-ów - spy sweeper z webroota rewelka

mozilla firefox- bo jest dobra co inni juz tez zauwazyli

Firewall - z windowsa z sp2 wystarczy

 

Ja taka mam rozne stronki przegladam syfu w kompie brak .Naprawde polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jade na takim czymś

Firewall: Mam wbudowany w routerze i jeszcze arcavir

Przeglądarka: firefox 1.5

spyware: spyware doctor

I wszystko mi dziala super. :D

 

EDIT:Aha windows 2000+sp4

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no good tylko po co antyviry ..to tylko muli B)

muahahahha n/c majac zainstalowane 3 antyviry nic mi nie mulilo wiec twoja odp jest śmieszna, a co do autora, musisz zapamietac ze nigdy nie masz 100% pewności, że nie masz na kompie jakiś smieci, wszystko zależy gdzie wchodzisz i co ściągasz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drith ..doinstaluj sobie jeszcze ze 2 antyvirki ...heh pozniej to juz jeden drugiego uwaza za virus :lol: ...ja mam ponad rok system ...XP Pro ...SP2 ...Firefox czy Opere ...no ad aware ..spy bot czy spy sweeper to na porzadku dziennym ..i nie mam zadnych problemów z systemem ...nawet ghostem mi sie niechce przywracac bo nie ma potrzeby ..a Ty libisz widocznie zmulone kompy czy co chwile wyskakujace informacje ze strony programów antyvirusowych heh :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drith ..doinstaluj sobie jeszcze ze 2 antyvirki ...heh pozniej to juz jeden drugiego uwaza za virus :lol: ...ja mam ponad rok system ...XP Pro ...SP2 ...Firefox czy Opere ...no ad aware ..spy bot czy spy sweeper to na porzadku dziennym ..i nie mam zadnych problemów z systemem ...nawet ghostem mi sie niechce przywracac bo nie ma potrzeby ..a Ty libisz widocznie zmulone kompy czy co chwile wyskakujace informacje ze strony programów antyvirusowych heh :ploom:

Na codzien uzywam tylko 1, zainstalowalem specialnie 3 aby obalic mit ze antyvir muli bo co druga osoba pisze ze ten muli, tamten muli itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że mnie często łapią wirusy itd. Musze często robic formata a to mnie czasem dobija.... Mam Widowas XP Profesional bez SP2(nie mam też SP1), Panda Platinum Internet Seciurit 2005, Mozilla Firefox(mio bracia używają IE-bez nakładek). Jakos lecę chodź nie jest najlepiej... POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nod32 lub kaspersky 2006beta (który ma wszystko w sobie i mozna pobrać za darmo), aja mam nod32 i firewall windowsowy (xp64bit), w miare dobra ochrona i zero zmulenia kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że mnie często łapią wirusy itd. Musze często robic formata a to mnie czasem dobija.... Mam Widowas XP Profesional bez SP2(nie mam też SP1), Panda Platinum Internet Seciurit 2005, Mozilla Firefox(mio bracia używają IE-bez nakładek). Jakos lecę chodź nie jest najlepiej... POZDRO

i dziwisz sie? SP2 to dzisiaj podstawa... a tak pozatym:

Win2003 + najowsze update

nod32

firewall w SP1 (SP1 w win2003 to tak jak SP2 w WinXP)

microsoft antispyware + ad-aware i czasami etrust (spysweeper dodaje zadanie do procesow nawet jak jest wylaczony dlatego nie uzywam go)

firefoxa nie lubie bo wolny i co chwile dziury w nim wykrywaja dlatego jade na Operze (opera poprostu szybsza, pod kazdym wzgledem)

konnekt + actio.... orginalne gg smierdzi

 

a zreszta takie topici byly juz walkowane

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzien uzywam tylko 1, zainstalowalem specialnie 3 aby obalic mit ze antyvir muli bo co druga osoba pisze ze ten muli, tamten muli itp...

zalezy od komputera czy muli ;o

wez sobie na jakims zlomie odpal 3antywiry to powodzenia, caly ram ci zezre jak masz malo i narq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od komputera czy muli ;o

wez sobie na jakims zlomie odpal 3antywiry to powodzenia, caly ram ci zezre jak masz malo i narq

Celeron 2.66Ghz i 2x512 Geil to normalnie rakieta, czesto widze jak ludzie z AMD3000+ i 1gb ramu pisza ze im muli, dla mnie to jest smieszne :]

Win2003 + najowsze update

Jak jest z grami pod 2003 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drith ....Celerona 2,66 to Ty mozesz sobie do przyjemnej pracy z Wordem uzywac ...hehhe rakieta ..nie no brak mi słow :mrgreen:

Popracuj troche nad czytaniem ze zrozumieniem ok ? I to mi brak słow hahahah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironia jest wtedy, kiedy jakis "przymuł" 6-10 razy tygodniowo próbuje wwalic mi sie nna kompa. Wtedy NAV 2005 Internet Security drze się: "Wykryto próbę nieautoryzowanego połączenia z tym komputerem. Połączenie zablokowoano". Podziwiam zapał tego kogoś:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...