Skocz do zawartości
RafiX_

jaki ram do nowego kompa ???

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie zamiezam kupic komputer :

 

Płyta główna - Intel GNB MAX-FISR(MS-6565)

z chipsetem intel E7205 (Granite Bay)

 

Procesor – P4 2,4 Ghz

 

i do tego pamienc DDR 256 x2 ...

tylko jaka..... zastanawialem sie na kingstonem ale troche przydrogo .... bardzo bym prosil o jakies alternatywne propozycje ...........

 

PS Zalezy mi na wydajnosci i niechce jakiegos noname.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawial na Kingstony. Fakt, moze sa troszke drogie ale to dopre kostki. Moje ida jak burza. Mam na nich radiatorki i jest calkiem spox. A sa zakrecone dodatkowo na Ultra Fast :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

momencik jak wyczytalem w pclabie :

http://pclab.pl/?art=&sid=1391&mode=nested&order=0

 

Niestety E7205 wspiera tylko moduły DDR266 (PC2100) o przepustowości 2,1 GB/s. Moduły takie, zestawiane parami, umożliwiają jednak przepchnięcie aż 4,2 GB w ciągu sekundy - dokładnie tyle, ile przesyła magistrala Quad Pumped Bus procesorów Pentium 4, pracująca z efektywną częstotliwością 533 MHz.............

wienc moze nie bede musial wydawac majątkow na pamiątki............. 8) :D :) :P :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny markowych wyczynowych pamięci w polskich sklepach to np:

Corsair - około 550zł (256mb)

Geil 430mhz 600zł

Ocz - 500zł (ale nie są wcale rewelacyjne)

Więc jak widzisz na Twoim miejscu skoncentrowąłbym się na zdobyciu pary Samsungów PC 2700 są naprawdę dobre u mnie na P4 mam 256mb samsunga PC2700 i 256mb Xtreme DDr PC3200 (na przebranych kościach samsunga) efekt 430mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak widzisz na Twoim miejscu skoncentrowąłbym się na zdobyciu pary Samsungów PC 2700 .

 

poco 2700 jak granite bay wspiera 2100

czy to niejest przeplacanie ..........??? bo juz zaczynam sie gubic

 

a co sądzicie jakby kupic kingstona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jednak wez 333 kostki ,po pierwsze do krecenia po drugie jak zmienisz mobo za jakis czas to niebedziesz musial zmieniac kostek AZ tak szybko.Co do w miare tanich kostek to bierz kingstony value ram 333, w hurcie stoja po okolo 300zl sztuka wiec DUZO tansze od korsarzow czy innych geilow.Sam mam w kompie dwie takie kostki i jestem bardzo zadowolony.Obydwie robia 400mhz 2-2-2-1 przy nominalnym voltarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys podac linka do tych 'kingstonow value'.............

 

 

I mam jeszcze pare pytań co do pamienci: :D

 

1. Co to jest low-profile ??

2 .Co to jest ECC ??

3. Co to jest rejestrowanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka to ci moge podac do hurtowni ale ci to za duzo nie pomoze, poprostu po sklepach szukaj kingstonow 333 ,raczej wersji hyperX nie beda mieli :P.

1.Low profile to moduly o obnizonej wysokosci (np. do serwerow 1U)

2.ECC to korekcja bledow

3.CZYM dokladnie kostki registered sie roznia niewiem ,ale przewaznie sa wymagane do serwerow/i/lub w przypadku gdy ma byc obsadzona DUZA ilosc pamieci, sa bardziej stabilne (z tego co pamietam to maja taki maly dodatkowy chip, ale moge sie mylic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...