Skocz do zawartości
erbs

GeForce 256 Creative BIG PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z taką kartą, a mianowicie core karty strasznie się grzeje. Kiedy wkładam ją do kompa zamiast swojego GeForce'a po 5 min grania w Q ]|[ pojawiają się artefakty i karta staje. CZy można coś z tym zrobic? Zakładałem juz większy wentylatorek. Radiator wygląda na dobrze zamocowanego, ale jest trochę cienki i ma "dziurę" na fabryczny wentylator, który niestety zaniemógł. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z taką kartą, a mianowicie core karty strasznie się grzeje. Kiedy wkładam ją do kompa zamiast swojego GeForce'a po 5 min grania w Q ]|[ pojawiają się artefakty i karta staje. CZy można coś z tym zrobic? Zakładałem juz większy wentylatorek. Radiator wygląda na dobrze zamocowanego, ale jest trochę cienki i ma "dziurę" na fabryczny wentylator, który niestety zaniemógł. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Nie wiem czy to wina grzania, to raczej chodzi o napiecie, i plyte glowna, pamietam, ze przy starszych plytach po wlorzeniu tego GF'a karta sie spalala. Poprostu ma duze zapotrzebowanie na prad :D. A jak patrze w twoj konfig to plyta nie jest nowa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij radiator, zobacz czy jest pasta/jak wygląda, ewentualnie wyczyść i przesmaruj od nowa. Jak to nie pomoże, załóż wiatraczek większy, taki jaki był. Jakie temperatury w budzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona sie nie przegrzewa, kumplowi ostatnio zatarłs ie wiatraczek na G256 i bez niego chodziła. Sęk w tym że masz niestabilne zasilanie tej karty przez slot AGP i dlatego sie zawiesza. Na wszelki wypadek sprawdź karte u kumpla, ale sporo ludzi skarżyło sie na zawiechy w starych płytach z taką kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt pierwsze GFy mialy potezne zapotrzebowanie

na prad, slot AGP (na niektorych MOBO) nie jest

w stanie przepuscic tyle produ ile potrzeba

i czasem potrafi definitywnie pasc (pala sie sciezki

MOBO). Niektore GFy mialy dlatego zlacze do

zasilanie takie jak HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moj AGP nie padl tylko GF sie strasznie grzeje. Nie moge zdjąć radiatora - strasznie dobrze go przykleili. No nic wystawie na allegro - moze sprzedam za pare złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis karty na Allegro jak najbardziej poprawny :) Wez ja tylko zanim ją sprzedasz sprawdz u jakiegos kumpla jak bedzie dobrze dziala to wystaw ja wtedy jako Sprawna i dostaneisz za nia nie 50 zł a koło 140-150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!!! stare płyty a raczej chipsety to np. MPV3 albo coś takiego a nie BX i Apollo 133 i wyrzej. A pozatym kumplowi na takiej płytce śmiga GF a co do zapotrzebowania na prąd to fakt ale może to nie płyta nie wydala tylko zasiłka ( 300 Watt wystarczy) a jak są artefakty to temperatura na 90%. Zdejmij radiator (o ile się da) i zróbo co trzeba albo zmień wentylek na wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U brata CLAP chodzi na płycie z KT133 z prądożernym Durniem 1200 i zasilaczu... 235 W! Wszystko bez najmniejszych problemów- padł jedynie wiatraczek od karty, a raczej się kończy bo zaczyna hałasować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nikt nie wziął pod uwagę faktuy że ona może być uwalona po przetaktach? Podobne objawy miał mój Prolink, kupiony od jakiegoś sk....syna na Allegro. Powiedzmy sobie szczerze: daje 70% że była goniona i to ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tez kiedys mialem taka karte i oddalem pc do servisu. Po miesiacu oczekiwan wymienili mi ja na GF2mx32mb i tak zostalo

Ja podejzewam ze tez sie grzala karta bo grafa stawala (gra stawala jakby klatka stop) a tak w rzeczywistosci gra szla dalej grajac w skoki 2001 :P skaczac w czasie gry stawala karta wciskajac Esc robilem pauze i z czasem (15-30sec) pojawialo sie menu - czy chce opuscic gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem ciekawą modę na wymianę zasilaczy :-)

 

u mnie taki Geforce DDR Creativa z Durniem 750 z 3 CD-Romami, dyskiem twardym, z dodatkowym wiatrakiem hulał na zasiłce 230W Enlighta (1998r).Płyta Soltek 75-KAV,wcześniej hulał na "legendarnym" Asusie P2B

 

Dopiero jak wstawiłem Antka 1700Xp to Enlight nie dał rady

 

Może karta była kręcona za mocno. Swoją drogą ten G. DDR zajebiście się kręcił

 

Możesz przykleić radiatorki na pamięci oraz nowy wiatrak na GPU

 

jak nie pomoże to wstaw Rive ZX ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorek jeśli nie jest przytwierdzony do karty plastykowymi kołkami, mozna odkleić za pomocą lodówki.

Wkłaasz kartę do szczelnego woreczka antystatycznego - taki jaki dostaniesz z kartą - i do zamrażalnika na 30min. Wyciągasz kartę i delikatnie odrywasz radiator. Działa z większością klejów termoprzewodzących, z wyjątkiem jednego, ale nie pamiętam nazwy.

Wyczyść GPU zapodaj jakąś dobrą pastę termo i walnij jakiś cooler np od duronka lub crystal(blue)orba.

Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z taką kartą, a mianowicie core karty strasznie się grzeje. Kiedy wkładam ją do kompa zamiast swojego GeForce'a po 5 min grania w Q ]|[ pojawiają się artefakty i karta staje. CZy można coś z tym zrobic? Zakładałem juz większy wentylatorek. Radiator wygląda na dobrze zamocowanego, ale jest trochę cienki i ma "dziurę" na fabryczny wentylator, który niestety zaniemógł. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Nie wiem czy to wina grzania, to raczej chodzi o napiecie, i plyte glowna, pamietam, ze przy starszych plytach po wlorzeniu tego GF'a karta sie spalala. Poprostu ma duze zapotrzebowanie na prad :D. A jak patrze w twoj konfig to plyta nie jest nowa ;).
1. nie karta się paliła tylko płyta głowna..

2. najczęsciej takie niestabilnosci, zawieszenia kompa, przekłamania w wyswietlaniu itd wystepowały tylko w 3D w 2D takie rzeczy zazwyczaj nie występowały..

3. Aby zdjąc cooler możesz zastosować metode z lodówka. albo tak jak ja to zrobiłem (możesz też płaczyć obie metody):

Wziałem cieniutki skalpel hirurgiczny i wbijałem go między radiator a GPU.. w ten spsób nie oddziaływujesz duża siła na GPU..jak to ma miejsce gdy go podważasz np. srubokretem itp..

 

- Sprwadź na nowszej plycie u kolesia

- sprawdź w operacjach 2D czy tak się dziej..

- gpu na CLAPach strasznie się grzeją... ( musisz mieć dobre chłodzenie bez wentyla nie radze męczyć tej karty casłkiem możesz ją uszkodzić!!!)

 

 

Bez wentyla to normalne że się przegrzewa i wywala artefakty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]. Trzymałem karte w zamrażalniku przez pół godziny i klej nie chce odejść. Może powinienem tak jak Berkut napisal 3-4h trzymać jak sądzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmi ją z zamrażary bo zdupczysz kondensatory. Na razie nie odklejaj . Obniż taktowanie core i pamięci o 10-15/% i otwórz obudowe. Zapodaj qake i fraguj .Ja mam tą kartę i gwarantuje że to przegrzewanie .a karta albo chodzi ,albo pali płytę więc tu chodzi tylko oprzegrzewanie się . Radiator jest przyklejony w tych creatowach OEM-owych jakimś gutem który brązowieje i nie przewodzo ciepła .Kartę produkowała inna firma na zlecenie i laminacie Creativa. stąd obniżone fabrycznie taktowanie karty (zobaczysz jak odpalisz cos do tweakowania ) Zrób jak mówie i leć po piwczana do sklepu - lubę żywiec :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tydzien temu mialem taka sama karte, wiec conieco o niej wiem. Grzeje sie przepotwornie - to prawda. Bez porzadnego radiatora z wiatrakiem potrafi sie spalic, jezeli w pore nie wylaczysz komputera (prawie tego doswiadczylem - oparzylem sie dotykajac rdzenia).

 

Na poczatku ja troche pomeczylem podkrecaniem, ale duzo z niej nie wyciagnalem. W kazdym razie zostal na niej radiator od starego Pentium 200, na ktory wial wentylator 12x12cm na 7V z boku obudowy - luksus!

 

Potem wentylator wyjalem, zeby wyczyscic i naoliwic. Karta chodzila na samym radiadotrze i po paru godzinach zabawy system zwyczajnie stanal a na monitorze pojawily sie jakies kropki i paski. Wylaczylem i sie oparzylem!

 

Teraz karta dziala z zalozonym Crystal Orbem. Gdyby nie ten swist wiatraka to byloby idealnie!

 

Jezeli chcesz odkleic radiator, to wsadz karte do zamrazarki na 3-4 godzin, tak jak mowia na FAQ. Zrobilem i oderwalem a nic sie nie zepsulo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i [gluteus maximus]. Trzymałem karte w zamrażalniku przez pół godziny i klej nie chce odejść. Może powinienem tak jak Berkut napisal 3-4h trzymać jak sądzicie??

Postaraj się o skalpel hirurgiczny.. i zrób tak jak ja zero bólu, klej trzymał jak jasna... i był twardy jak kamień ale poszło.. zero uszczerbku, problemów itd..

ale musi to być skalpel hirurgiczny bo np. nóz do tapet itp. jest za gruby aby go tam wcisnąc..

z lodówą bałem sie , wygrzewałem GPU ale klej nadal trzymał.. pomogł skalpel..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taka karte owsem cieplutka .. skoro jak mowa jak nie spali plyty to nie prad - to grzeje sie - jak sie grzeje to chlodzic - jak chlodzic to podsune pewien pomysl... DUUZY WIATRAK radiator maly ale obedzie sie bez zdejmowania spox... najlepiej cos duzego zeby nie chalasowal czy jak tam uwazasz ale na laminacie sa otwory w ktore po przekatnej prawie ;-) pasuje 80mm wiatrak - na jakiejs gumowej lub plastikowej podporce w rogu karty, i obok radiatora owszem nie jest tam latwo ale wymyslilem ciekawy patent ( u mnie wiatrak chodzil od drugiej strony karty )... jak chcesz ten patent to slij email. Aha u mnie karta po takim zabiegu chodziala stable bez kolorkow core/mem 120@160/286@360 i byl luksus :-) u kumpla z duuuzym radiatorem 165/330 wiec kwestia konkretnej sztuki rowniez ... ew bez zabawy wiatrak na sledziu i juz .... :D Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...