Skocz do zawartości
Gość 05_03_1992

2x512 Mb - Testy Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

@Ricci

zlikwidujcie wymóg screena z A64Tweakera to sie od razu ranking zapełni :lol:

i może by je ustawiać po kątem jakiejś znormalizowanej wydajności/przepustowości bo megaherc megahercowi nierówny ;)

pozdr

Ja nie prowadzę tego wątku tylko Junior(zakładam że nick to data urodzenia),ale osobiście wolałbym zobaczyć parę fajnych testów pamięci niż kilkarotnie więcej screenów z samym Pi32 ,lub 16.Sam A64 Tweaker nie stanowi przecież problemu ( a przydać się może) raczej zaliczenie testu Pi32,które jak wiadomo i tak nie gwarantuje pełnej stabilności.Krótko mówiąc jakość nie ilość. :wink:

P.S.

I nie pozwólcie bym sam wisiał w swojej kategorii bo nuno(nudno :lol2: ),zamieszczajcie testy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

@yotomeczek oki spox thx @theboo najlepiej by bylo ale może obejdzie się bz ;) @ricci tak to moja data urodzenia ;) cos powoli się ranking rozkręca ale myśle że w końcu rusZy

w tym tygodniu dorzuce testy moich 2x512 patriotow llk

pozdr

 

a64tweaker nie jest obowiązkowo czytaj uważnie ;)

pozdr

ricci ma racje lepiej fajnie a mniej (zobaczcie na testy 2x1gb ricciego tam są bombaa testy i fajnie by było jakby tutaj też takie były

pozdr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img337.imageshack.us/img337/9229/po3fg.jpg

 

http://img337.imageshack.us/img337/7349/prime3tc.jpg

 

2x512mb twinmos CADT [kosci kupowane osobno]

 

2,5-4-3-8 2T @ 480MHz @ 2,7v [nie wiem, ile max na 1T, bo te pamieci razem nie chca u mnie chodzic na 1T...]

pewnie i wyzej by poszly (ale mniej niz 250, nawet przy 3-4-4-x), ale brakuje mi napiecia i mnoznikow, by sprawdzic

 

fotki kosci:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik dodam juz jutro

pozdr

szcze powiem że nie nadajesz się do prowadzenia tego rankingu

wynik dodam jutro, a co dziisaj to za duzo roboty?

Do tego wszystkich powinny obowiązywać równe prawa, wako też nie zrobił SPI32M tylko 16M.

 

Jak ten ranking ma byc pomocny dla użytkowników to musi sięwziąść za niego ktoś odpowiedzialny

tyle odemnie

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szcze powiem że nie nadajesz się do prowadzenia tego rankingu

wynik dodam jutro, a co dziisaj to za duzo roboty?

Do tego wszystkich powinny obowiązywać równe prawa, wako też nie zrobił SPI32M tylko 16M.

 

Jak ten ranking ma byc pomocny dla użytkowników to musi sięwziąść za niego ktoś odpowiedzialny

tyle odemnie

Zbyt się czepiacie wg mnie...Chłopak ma chęci ale jeszcze nie miał okazji się wykazać bo okazji brakuje.

Widzę ,że SPi32M to za dużo dla większości...Więc może rzeczywiście 16M wystarczy? W końcu czy 32M czy 16M to i tak nie gwarantuje stabilności.Po 16M jakiś tam pogląd też można sobie wyrobić.

 

Sama idea rankingu jest świetna(choć spóźniona), szkoda ,że brakuje chętnych :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt się czepiacie wg mnie...Chłopak ma chęci ale jeszcze nie miał okazji się wykazać bo okazji brakuje.

Widzę ,że SPi32M to za dużo dla większości...Więc może rzeczywiście 16M wystarczy? W końcu czy 32M czy 16M to i tak nie gwarantuje stabilności.Po 16M jakiś tam pogląd też można sobie wyrobić.

 

Sama idea rankingu jest świetna(choć spóźniona), szkoda ,że brakuje chętnych :-|

może się czepiam

nie mam nic przeciwko takiemu rankingowi a wręcz bardzo go bardzo popieram

ale wątek jest już ponad tydzien a w rankingu aż 1 wynik

jak coś robić to dobrze jak ktoś wyżej napisał, gdyby taie roztrzepanie panowało w rankingu SPI16M to nic by z tego nie wyszło.

prowadzenie rankingu to nie taka prosta sprawa, trzeba sprawdzać wiarygodność screenów wymagane programy i ich wiarygodnośc itp

nie da się poświęcac temu 15 minut dziennie trzeba się zaangażować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ten ranking jest z gory skazany na niepowodzenie........... komu bedzie chciało sie robic takie testy? bedzie to wynikow powedzmy 30, a ile jest dobrych pamieci na tweak. imo 2x1gb tak, bo to "nowosc" ale 2x512 to jest standard i mniej wiecej wiadomo co i jak. lepiej zrob jakis inny ranking, ale nie wiadomo co, bo juz wszsytko jest, by sie wydawało. jak wejdzie m2 to bedzie duzepole do popisu, max proca, max ddr2 na m2 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ,że temat jest mocno spóźniony... Każdy trochę oczytany na tłiku ma wyrobione jako takie zdanie nt. 2x 512 .Jedna sprawa ,że 2x512 odchodzi do lamusa(choć powoli), a druga ,że np wystraczy na sygnaturki/raning SPI popatrzyć i wszytsko wiadomo.

Jest też temat o tanich pamięciach

ale jest sporo żółtodziobów ,którzy ciągle pytają co wybrać/ile to pójdzie itd.

Pewne jest ,że temat jest spóźniony

 

Rzeczywiście jak będzie M2 to taki ranking ddr2 będzie bardzo potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejkuuuuuu, bez przesady ;)

jest ranking - jak będą chętni to się rozkręci i może jakaś mała rywalizacja się wytworzy, a jak nie to po prostu umrze...

życie pokaże ;)

 

pozdr i nie poddawaj się 1992 ;) nie wiem czy jesteś tu nowy czy nie, ale musisz się przywyczaić, że posty krytyki stanowią 70% tego forum ;) i trzeba to olać i robić swoje :D

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

thx wormboy i myrddin669 thx!! i nie wiem co jest zlego - do dszywala w tym ze ranking uaktualniam co jakis czas i to w miare czesto pisze zeby jak cos sie z testami pospieszyc i mama mnie czasem od kompa goni.... ;)

ale damy rade wako please zrob 32m

pozdr.

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a odnośnie popularności setów 2*1gb, to coś po rankingu super_pi nie widać żeby były popularne :lol:

wszyscy którzy nawet są w posiadaniu 2gb i są w rankingu, wyniki dają na 2*256 ew. 2*512 :D w grach może to coś daje, ale pure wydajności do benchowania to raczej ni ma i chyba już nie będzie miało... zwłaszcza że porządnego setu 2*1gb nie kupi się poniżej 1k a porządny 2*256 uda się czasami wyrwać niżej 150zł ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

oki teraz ja

moje pamieci pdp patriot 2x512 llk dc infenion

standart. - 400mhz 2.0-3-2-5

może najpierw foty pamieci

Dołączona grafika

teraz osiągnięcia;)

pamiątki puszczałem na max 2,8v (na razie) i uzyskałem 245mhz przy 2.5-3-3-6 ale wydajność była fatalna w pcmarku kilkaset pkt mniej niż ne ust 220 2.0-3-2-5 przy tylko 2.7v i te uważam za optymalne i do tych dam screeny (z dużym napieciem sie jeszcze nie bawilem ale zapewniam ze jak bede mial lepsza plyte to poeksperymentuje

screeny

Dołączona grafika

podsumowanie

pamieci sa dobre, przy standartowych ustawieniach rewelka (jak na 400mhz) i są tanie jak na takie timingi

w oc bawilem sie tylko do 2.9v i nie bylem zadowolony z wynikow jedyne 220mhz uwazam za optymalne (wydajnosc duza) przy dobrych timingach. pobawie sie pow 3v to zobaczymy na razie tyle, jestem zadowolony aczkolwiek spodziewałem się więcej )

 

za najlepszy wynik uważam 220mhz 2.0-3-2-5 1t 2,8v (dla stabilnosc maxymlnej;)

pozdr

edit:

nowe foty

Dołączona grafika troszke swiatlo glupio swieci ze taki wiesniacki kolor powstal ;)postaram sie jeszcze owieksze fotosy

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

aktualizacja.... ;)

pamieci pdp patriot llk pc3200 2x512 dc

do tej pory 220mhz 2.0-3-2-5 1t

teraz 246mhz 2.5-3-2-5 1t 2,9v miernikiem wychodziło równe 3.0 - 3.01

- jeszcze myśle nie koniec możliwości

wydajnosc lepsza w spim32 ponad 5 minut szybciej ;)

screen:

Dołączona grafika

już jestem bardzie happy z tego wyniku w końcu całe 5 minut szybciej B)

pozdr ;)

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

nie wiem??!! kurcze rzeczywiscie chyba nie docisnalem drugiej kostki jak radiatorowalem plyte

czy musze wg was robic drugi raz spim32?

edit. hehe jedna kostka nie była wciśnięta... :D ot co robi pewność siebie że się nawet nie sprawdza pamieci przed zamknieciem budy (radiatorowałem układy jakieś od pamięci i mostefy na abitku nf7

zaraz bede robil spim32 od nowa :D

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję update testu umieszczać poprzez edycję postu gdzie znajduje się test pierwotny nie bedzie bałaganu, łatwiej linka zapodać z pierwszej strony.W nowym poście można poinformować o update testu z linkiem do niego. :wink:

Widzę powoli testy napływają(już trzy :lol2: ),a gdzie się podziały TCCD,czyżby się wstydziły ? :oops: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki zmienilem screen nowy

mg468.imageshack.us/img468/8969/ggggggggggggggggggggggggggg0ju.th.jpg[/img][/url]

Tylko dlaczego nie masz na screenie

Everesta /cpuz SPD

a64 tweakera

smart guardiana albo czegoś co pokaże V memek

Nic czepiam się ale kto jak kto ale twórca rankingu powinien swoich zasad przestrzegać :lol2:

 

BTW:

 

widze że nie ma chętnych do rozwoju rankingu, więc musze rywalizować sam ze sobą :lol: :lol:

 

Więc:

 

2x512 Winbond BH-6 + winbond CH-6 obydwie pc2700 333mhz default, jedna kingston value druga nie firmowana, obie są na oryginalnych ościach winbonda nie remarkowane.

 

SPI32M 250mhz 2-2-2-5-1T 3,29v dual

 

Tutaj troche testów kostek w single + inne v itp

 

 

Ludziska dawać swoje testy dwać :) niepozwólcie mi zając pierwszy 3 miejsca na podjum z takimi shitowymi wynikami :D

A niedługo teścik 2x512 CH-5 bo ostatnio się przez pomyłke w takie wjeb....m :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

o ludzie przecie nie bede znowu spim32 robil.... przecie jest wszystko co trzeba (informacje moge jeszcze dac screeny z everesta i z wszystkiego co mam na kompie ale spim juz mi sie nie chce robic...

pozdr.

 

zaraz dam v memek opuscilem do 2,7 volt bo wystarcza ale za to timigni na co dzien tez mam 2,5-3-3-5 bo przynajmniej moge mniej voltow dac a te timingi nie roznia sie w wydajnosci od 2,5-3-2-5 z moich ytestów tak wynika

zaraz zaktualizuje ranking

pozdr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

oki spox zrobie to spim32 ale juz nie dzis.... albo wieczorem a timingi mam aktualnie 2,5-3-3-5 2,7v (miernikiem 2,78;)) i takie i=ustawienia dam do rankingu na 246mhz jeszcze dzis wieczorem dam nowy screen;)

pozdr

 

acha a64 tweaker nie jest obowiązkowo czytajcie pierwsza strone ja dam everesta i 3xcpu z mem spd cpu starczy?? i oczywiscie spim32;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...