Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam w najbliżym czasie kupić dysk Sata, lecz spotkałem się z niepokojącym zjawiskiem.

Otóż miałem okazję testować trzy dyski kolegów (2 caviary 120GB i 1 Seagate 80GB)

Wszystkie 3 bardzo drżały podczas pracy, niezależnie czy coś czytały czy tylko z podłączonym samym zasilaniem. Drżenie było tak duże że po zamontowaniu dysku w obudowie stojącej na biurku można je było wyczuć kładąc rękę na blacie 30cm od obudowy. Próbowaliśmy je reklamować ale w sklepie powiedziano, że wszystkie dyski sata tak chodzą.

Gdy weźmie się taki dysk w rękę to odczucia są niewiele słabsze od komórki z alarmem wibracyjnym.

SMART nie pokazuje żadnych błędów, transfery są bardzo dobre.

Czyżby było to spowodowane tym, że przez łożyska FDB wyczuwa się pracę silnika talerzy?

Co ciekawe dyski pata tej samej pojemności (mówię o caviarach) są praktycznie niewyczuwalne, nawet pracę głowic ciężko jest wyczuć.

 

Jeśli macie dyski sata to napiszcie jak się zachowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wszystkie, ale trafiają się niestety takie egzemplarze i jedynie co można zrobić to negocjować ze sklepem wymianę, albo sprzedać bo to nie jest podstawa do reklamacji, dysk jest defacto sprawny

sam miałem podobny problem i rozwiązałem go w nietypowy sposób, po prostu kupiłem nowe dyski a stare sprzedałem na Allegro :wink:

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Mam na stale 4 dyski WD. 2x WD400JB i WD1200JB z pierwszej serii (niepomalowana blacha na gorze dysku) i 1 WD400JB z nowszej serii z pomalowana na czarno blacha na gorze dysku. Wszystkie dyski to PATA, 2 ostatnie chodza w moim kompie i na wibracje nie narzekam, a 2 pierwsze (identyczne WD400JB) pracuja w firmowym serwerze w macierzy RAID 1 i wibruja az sie cala buda trzesie (co ciekawe jeden bardziej niz drugi a byly kupowane razem i sa identyczne). Jak widac trudno dopatrzec sie jakiejkolwiek reguly.

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W topiku o Seagate 160GB Sata II (taki chcę kupić) tylko jedna osoba napisała, że dysk drżał przez jakiś czas.

Co z tego, że dyski są niesłyszalne, jeśli włożone do budy która waży mniej niż pół tony będą przenosić drgania na całe biurko, a jeśli obudowa nie będzie dobrze spasowana będzie cała brzęczeć.

Można sobie wtedy wkładać pasywne chłodzenia do woli, a i tak nic to nie da.

 

Czekam na dalsze spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W topiku o Seagate 160GB Sata II (taki chcę kupić) tylko jedna osoba napisała, że dysk drżał przez jakiś czas.

Co z tego, że dyski są niesłyszalne, jeśli włożone do budy która waży mniej niż pół tony będą przenosić drgania na całe biurko, a jeśli obudowa nie będzie dobrze spasowana będzie cała brzęczeć.

Można sobie wtedy wkładać pasywne chłodzenia do woli, a i tak nic to nie da.

 

Czekam na dalsze spostrzeżenia.

troszke off topic ale co do Barracudy 7200.9 160GB(ATA) to powiem ze dysk jest genealnie cichy ale emituje taki cichutki dzwiek o wysokiej czestotliwosci ze kur**ca mnie juz strzela i chtenie bym sie go pozbyl !!!!!!

Edytowane przez Isamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie pozostaje Ci zrobić to co ja zrobiłem. Wgłusz te dyski, ja poprzyklejałem gąbki (dosyć twarde), no ale oczywiście tak by dyski mogły "oddychać" :), do obudowy i łożyłem na nich twardziele. Minus jest taki, że nie są poprzykręcane, ale za to ich wcale nie słychać. I ja miałem trochę więcej miejsca, bo mam takie badziewne uchwyty do montowania twardzieli, nie na śrubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...