Skocz do zawartości
SpiderMAN

Radeon 9500 ---> Radeon 9700 - to działa!!!

Rekomendowane odpowiedzi

a dziekuje :ASD  :D 

 

pozdrawiam Ciebie i wszystkich czytelnikow Tweak'a (tym razem nie tylko tych z Gforcami)  :wink:

wlasne, niech nei mysla, ze jak maja GF, to sa lepsi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fatal1ty sądząc po twoich wynikach narazie masz 9500pro, do zmiany na 9700 brakuje zmiany biosu, bez tego sie nie obejdzie.fatal1ty sądząc po twoich wynikach narazie masz 9500pro, do zmiany na 9700 brakuje zmiany biosu, bez tego sie nie obejdzie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie za to zabieram, jak tylko sie uda, to jutro napisze wam co i jak. narazie porownuje swoj bios z nowym i sprawdzam czy do siebie pasują (numer, taktowanie pamieci/rdzenia itp. - jak narazie sa identyczne) i jesli jest wlasciwy, to jeszcze tylko male lutowanko floopa (shajcowal sie biedaczek bo krecil sie godzine w kolko, przyssany do mojego speakera :wink: ) no i do roboty! mam nadzieje ze czegos nie s... (zepsuje) i nie bede musial po omacku przywracac starego biosu (tu pokladam nadzieje w panu Krisie, od ktorego zassalem nowy biosik wraz z flasherem).

narazie to tyle, 3majta kciuki i do zobaczenia na nowym Radku9700 8)

 

btw1: jaizm_ mam wrazenie ze sie powtarzasz, ale dzieki za rade :wink:

btw2: specjalne podziekowania za wspolprace dla niejakiego AcbloM'a 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ciachu machu 

 

btw1: jaizm_ mam wrazenie ze sie powtarzasz, ale dzieki za rade  :wink: 

btw2: specjalne podziekowania za wspolprace dla niejakiego AcbloM'a  8)

Ja tez mam takie dziwne wrazenie, ze kolega sie powtarzal ;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, kazdemu czasem zdaza sie zająknąc :wink:

 

a tak btw: moje wyniki są na poziomie Radeona 9700 Pro a nie 9500 Pro - (spojrz na moj procesor i ilosc ramu jaizm_). porownójąc je do wynikow 9700 Pro w mojej kategorii sprzetowej (Athlon XP @1405MHz), są one nawet wyzsze od Radeona 9700 Pro! sflashowanie BIOS'u mialo tu tylko na celu odblokowanie rdzenia i pamieci karty (jej magistrala byla juz 256 bitowa - czyli taka jak na 9700 - jeszce przed zabiegiem) i podkrecenie ich do wartosci 350(275) i 290(275), dzieki czemu uzyskalem czestotliwosci na poziomie 9700 Pro (w przypadku rdzenia nawet znacznie wyzszą), a co za tym idzie rowniez lepsze wyniki w renderingu, ktore w wiekszosci przypadków przewyzszają samo 9700 Pro :!:

Chcialem jeszcze podkreslic, ze po w/w modzie, w obrazie zarowno 2D jak i 3D nie zauwazylem najmniejszych przekłamań czy artefaktów :!: obraz nadal jest ostry jak zyleta, nawet po podkreceniu rdzenia i pamieci :D

Szkoda tylko, ze wyniki są dosyc slabe w porownaniu z tymi ktore uzyskano na szybszych procesorach. Najwyrazniej karta ma sporą chcice :wink: na megaherce i pełnie swoich mozliwosci pokazuje dopiero na szybkim sprzecie...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz, kazdemu czasem zdaza sie zająknąc  :wink:  

 

a tak btw: moje wyniki są na poziomie Radeona 9700 Pro a nie 9500 Pro - (spojrz na moj procesor i ilosc ramu jaizm_). porownójąc je do wynikow 9700 Pro w mojej kategorii sprzetowej (Athlon XP @1405MHz), są one nawet wyzsze od Radeona 9700 Pro! sflashowanie BIOS'u mialo tu tylko na celu odblokowanie rdzenia i pamieci karty (jej magistrala byla juz 256 bitowa - czyli taka jak na 9700 - jeszce przed zabiegiem) i podkrecenie ich do wartosci 350(275) i 290(275), dzieki czemu uzyskalem czestotliwosci na poziomie 9700 Pro (w przypadku rdzenia nawet znacznie wyzszą), a co za tym idzie rowniez lepsze wyniki w renderingu, ktore w wiekszosci przypadków przewyzszają samo 9700 Pro  :!:  

Chcialem jeszcze podkreslic, ze po w/w modzie, w obrazie zarowno 2D jak i 3D nie zauwazylem najmniejszych przekłamań czy artefaktów :!:  obraz nadal jest ostry jak zyleta, nawet po podkreceniu rdzenia i pamieci  :D  

Szkoda tylko, ze wyniki są dosyc slabe w porownaniu z tymi ktore uzyskano na szybszych procesorach. Najwyrazniej karta ma sporą chcice  :wink:  na megaherce i pełnie swoich mozliwosci pokazuje dopiero na szybkim sprzecie...  

 

pozdro

 

sorki fatality ale jazim ma racje a powiem nawet wiecej twoje wyniki sa na poziomie 9500 non-pro :wink: i nie ma po co sie sprzeczac czy tak czy nie wystarczy spojrzec na test fillrate ktory niezalezny od procesora jest. Masz tam w tescie fillrate w multitexturowaniu tylko okolo 1000 co oznacza ze masz Radeona 9500 no coz prawda jest gozka ale ktos musi ci o tym powiedziec.

Zycze milego dnia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory chlopaki, pomylilem sie :(

ten wynik faktycznie jest na poziomie Radeona 9500 bo... to JEST wynik z 9500 128MB - czyli takiego jaki kupilem:!: testowalem swoją karte 3 razy: 1 raz bez zadnych przerobek (9500- default) - i to byl wlasnie link do tego benchmarka :/, drugi raz po przerobce (odbl. potoków) i trzeci po przerobce i podkreceniu. widocznie musialem sie pomylic i wkleic nie ten link :(. jeszcze raz sory ze wprowadzilem Was w bląd :/

 

moj prawdziwy wynik (mam nadzieje ze tym razem sie nie pomyle) jest tutaj (patrz komentarz na gorze strony):

 

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=5688825

 

I to jest wlasnie to co wycisnalem z mojej karty (Fill Rate /Multi-Texturing/ - 2728.6 MTexels/s, a nie 1113.9 jak wynikalo z poprzedniego benchmarka). wlasnie o tyle skoczyla mi wydajnosc po przerobieniu - czyli niecale 300% 8O :D

 

Teraz tez powiecie ze to osiągi 9500 non-pro? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, kolega z pobliskiej miesciny :) dzieki za pozdrowienia, ja ciebie tez pozdrawiam!.

c.u.

 

btw: jesli kogos interesuje jak zmieniala sie wydajnoc mojej karty (Radeon 9500 128MB) wraz z jej modyfikacją, to niech kliknie na ponizsze lnki:

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5667231

- karta na ustawieniach fabrycznych, bez przerobek

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=5678304

- karta po odblokowaniu 4 pozostalych potokow

 

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...ojectId=5688825

- karta po odbl. potoków, sflashowaniu BIOS'u i podkreceniu

 

przyjemnej lektury 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja p******* ile problemow z tymi linkami :/ albo nie ten co trzeba, albo wymaga loginu i hasla :cry:. a tak w ogole to nie wiem mechlin skad wytrzasnales ten powyzej, ale dzieki :D

 

PS. Hajmon nie doluj mnie juz :?, moja karta jest najlepsza, najszybsza i w ogóle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja p******* ile problemow z tymi linkami :/ albo nie ten co trzeba, albo wymaga loginu i hasla  :cry:. a tak w ogole to nie wiem mechlin skad wytrzasnales ten powyzej, ale dzieki  :D 

 

PS. Hajmon nie doluj mnie juz :?, moja karta jest najlepsza, najszybsza i w ogóle  :lol:

wiem ze jest najlepsza i dlatego se ja kupie :lol: niech tylko sie okaze ze ma potoki 4 z<span style="color:red;">[ciach!]</span>e :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee te 4 spieprzone potoki to bujda, przynajmniej jesli chodzi o moj egzemplarz... a karty nie kupisz bo nigdzie juz ich nie ma :( a jesli nawet bedą to nie tak szybko (jezeli w ogole beda, bo ponoc ATI je wycofala), albo na PCB 9500 Pro (6 warstwowej), bez mozliwosci zmodowania... A nawet gdyby to sie nie potwierdzilo, to napewno beda mialy uszkodzone potoki hehehe :wink:

 

milego dnia Hajmoku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee te 4 spieprzone potoki to bujda, przynajmniej jesli chodzi o moj egzemplarz... a karty nie kupisz bo nigdzie juz ich nie ma :(  a jesli nawet bedą to nie tak szybko (jezeli w ogole beda, bo ponoc ATI je wycofala), albo na PCB 9500 Pro (6 warstwowej), bez mozliwosci zmodowania... A nawet gdyby to sie nie potwierdzilo, to napewno beda mialy uszkodzone potoki hehehe :wink: 

 

milego dnia Hajmoku :lol:

 

nie badz taki pewny ja se w USA kupuje za w przeliczeniu na zlote okolo 600 zl a tam jest szafirkow 9500 128 mb od cholery. :evil:

Wiec sie nie ciesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee te 4 spieprzone potoki to bujda, przynajmniej jesli chodzi o moj egzemplarz... a karty nie kupisz bo nigdzie juz ich nie ma :(  a jesli nawet bedą to nie tak szybko (jezeli w ogole beda, bo ponoc ATI je wycofala), albo na PCB 9500 Pro (6 warstwowej), bez mozliwosci zmodowania... A nawet gdyby to sie nie potwierdzilo, to napewno beda mialy uszkodzone potoki hehehe :wink: 

 

milego dnia Hajmoku :lol:

Karty x-power 9500 128 MB mozna kupic :)

Co do uszkodzonych dodatkowych potokow to wcale nie bujda, bo sprawdzalem 6 kart i 2 mialy zwalone 4 dodatkowe potoki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo ludzie...

pamietacie moj dylemat z urwanym rezystorem na radku 9500 64mb...??

teraz jestem w 7 niebie bo dostalem maila o takiej tresci:

"Do odbioru. Miał Pan dużo szczęścia. Inny dostawca podobna sprawę odrzucił."

:) i za doplata po 31.01 wymienie na radka 9500 PRO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z tego linka widac tylko moje wyniki :/ ale to nie nowosc, tez mi sie to zdazalo... moze podasz link tylko do swoich albo sprobujesz jeszcze raz hm? :roll:

 

(btw: moj radeon juz miesiac po przerobce chodzi na podkreconym rdzeniu i pamieciach i trzyma sie swietnie, takze jesli tylko macie taka mozliwosc nie czajcie sie i modujcie go programowo, bo efekt jest tego wart) 8)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...