Skocz do zawartości
shimmy

Redon 9700 - 9800, Ale Jaka Marka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamierzam sie na zakup Radka. Bedzie to cos miedzy 9700 Pro a 9800 XT. Zależy wszystko ile funduszy uda mi się uzbierać i co powiecie o markach? Skłamaniam ku Szafirkowi, ale widzę że baaaardzo dużo ludzi chwali Abita. Naturalnie nie wykluczam innych firm. Możecie też dorzucić jakieś wyjatkowo udane (waszym zdaniem) modele. Chciałby też wiedzieć na co zwracać uwagę przy zakupie tych radków. Pozdrawiam i z góry dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracaj uwage na taktowania rdzenia i pamieci (2,8NS w dol). Nie wpadnij w wersje 128 bitowa, bo bedziesz niemile zaskoczony. Najepiej zagladnij do podwieszonych tematow w ATI i poczytaj torszke o tych kartach. Ja mam 9700 ATI i jestem jak do tej pory bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

PAtrz na pamiatki ponizej 2,5ns najlepiej samsungi i 256bit na pokladzie. Postaraj sie tez miec wglad w wersje procka jesli wezmiesz 9800pro dobrze bylo by zeby byl na rdzeniu r360 to jest rdzen od xt wiec zmienisz chlodzenie ikrecisz do poziomu xt. Patrz najlepiej po kartach od ati szafirki asusy bron boze nei pality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Jeszcze jedna kwestia. Slyszalem ze radki są mocno energio-żerne. Chieftec 1136-H 350W (jakoś mało znany model) wytrzyma to? Interesuje mnie oc na nim.

Nie wiem powinien pociagnac. Ale kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Yyyyy a widziałeś gdzieś radka 9700 Pro czy 9800 Pro od abita?? :unsure: bo ja nie widziałem :blink: wiesz marka tak bardzo sie nie liczy bo to wszystko leci od ati tyle że poprostu np. szafirek daje inny wentylator i opakowanie karty, ale jak już tak bardzo na to zwracasz uwage to nigdy nie bierz palitów i takich innych, polecam bulit by ati mam taką i jestem bardzo zadowlony, szafirek oczywiscie też good :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 9800 to raczej wystrzegaj się marki Medion- co prawda cena kusi, ale to najbardziej awaryjne karty (choć ofkoz bywają wyjątki).

Medion- zielona niereferencyjna pcb, mały cooler, małe gniazdko zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia. Slyszalem ze radki są mocno energio-żerne. Chieftec 1136-H 350W (jakoś mało znany model) wytrzyma to? Interesuje mnie oc na nim.

 

Jezeli nie masz mocno skreconego proca, tzn nie zzera ci za duzo energii to spokojnie powinien pociagnac. Ten szef ma max obciazenie 18A co daje 216Watt. R 9800Xt zjada jakies 96Watt, sprawdz ile zjada jezeli masz AMD to TU masz swietny kalkulator ktory umozliwi ci obliczenie prodzernosci twojego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

nawet na Modecomie działa i OC jest.

A czemu miał by nie działać, przecierz modecom jest spoko tylko że ty masz feela <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zasilacz (chieftec 350W) radzil sobie bez problemu jesli moj 9700Pro byl podlaczony jako jedyny na "nitce". Jesli na niej podlaczylem jeszcze np. twardziela

to czasami pojawialy sie problemy

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najpierw miałem radeona 9800 Pro sapphira po ok. roku przytarł się wiatrak na rdzeniu, przegrzał się itd... wymienili mi na gwarancji na Radeona X700 Pro sapphira i jest ok.(ten ma fabryczne radiatory na pamięciach i pamięci gdr3) poza tym właściwie nie widać różnicy w osiągach ani w parametrach(powiedzmy). Jak chodzi o granie to wszystko chodzi i wygląda dobrze. Jak na razie nie zraziłem się do sapphir`a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...