Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

co jest z tą moją kartą??

 

takty 640/1640, cooler Zalman zwykły a ona po sesji 3dmark03 pokazuje na 2 sekundy 31 stopni i od razu spada do 28 i tak się utrzymuje

 

przesyłam link

od razu po teście

 

http://images21.fotosik.pl/160/67322c5a91ffa146.jpg

 

po chwili

 

http://images20.fotosik.pl/215/4777118e06036bd8.jpg

 

ups. w tym drugim mi przycięło, ale uwierzcie mi na słowo, że tam jest 28

jak ktoś nie wierzy, to pisać, to zrobię jeszcze raz ten test :)

Włącz sobie monitoring w riva tuner, zostaw otwarte okno z wykresami i włącz 3d marka :) A potem zobacz jaka była max temp ;]

U mnie w ciągu 1 sekundy temperatura na gpu potrafi spaść z 55* na 41* ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mam skromniej smarnięte

 

teraz mam przy oporze 800Ohm 1,59V na GPU i przy 815Ohm 1,78V na Mem

 

to w idle, w stresie nie mierzylem napiecia

 

ale co mnie dziwi - ze ludzie bez smarowanie pamieci robia na nich ponad 1800Mhz, a mi przy 1640 juz arty wywalaja :( mimo ze juz mam je ciut posmarowane

 

 

EDIT:

Teraz mam : Mem 785Ohm 1,96V

GPU 769Ohm 1,68V

 

I pamięci jak nie mogłem tak nie moge jeszcze podkręcić :(

Dodam ze pamięć próbowałem podnieść nawet przy rdzeniu ustawionym na 350Mhz, bo myslalem ze arty to moze przez GPU.

Edytowane przez Bladesss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

I na czym teraz smigasz? S3?

A ja też sie dopiszę....

Obecnie smiagam na Matroxie G450 16MB hehehhe...a juz chciałem sie jej pozbyć...dzisiaj moja karta też leci na gware.

PS.

Moja karta padła z mojej winy - ukruszyłem rdzeń przy zakłądaniu bloczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestroga dla ludzi mających napięcie ponad 1.55v na codzień na Galaxy 7300GT / 7600GS.

Bardzo wskazane jest mieć nawiew w okolicach mosfetów zasilajacych kartę :!: Ja nie mialem i moja 7600 już jest w krainie wiecznych Mhz, razem z częścią PCB, która od ciepła się odbarwiła... ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc też uwalił swojego Galaxy 7600GS :lol:

Z tego co się dowiedziałem też brakło nawiewu na mosfety ;]

 

Sezon na ubijanie kart graficznych rozpoczęty? :wink:

 

 

EDIT:

@Cichy Killer

 

Powiedz mi, jakie miales temperatury na standardowym chlodzeniu (przed OC i ewentualnie po OC) ? Tym co ja mam na wyzej pokazanych fotach.

Nie potrafię stwierdzić dokładnie, ale mój Palit więcej jak 60*C to jeszcze nie widział ;] Stockowe chłodzenie miałem dość krótko także ciężko mi coś dokładniej powiedzieć.

 

 

co racja , to racja , dzieki misiek :* , zle spojrzalem

np ;> Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie monitoring w riva tuner, zostaw otwarte okno z wykresami i włącz 3d marka icon_smile3.gif A potem zobacz jaka była max temp ;]

U mnie w ciągu 1 sekundy temperatura na gpu potrafi spaść z 55* na 41* ;]

dzięki

miałeś racje

temp w czasie testu wynosi 37-41, a później nagle spada na 31

to dobrze, bo już myślałem, że coś z tą kartą nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z moja karta GF7300GS (chociarz niewiem czy to glowna przyczyna) chodzi mi o gry. Po zalaczeniu kompa wlaczam se gierke np.gta sa i wszystko mi smiga jak nalezy :D ale gdy komp jest juz wloczony przynajmniej godzinke i zalaczam gierke to gra ta mi wariuje wszysto tak jakby scinalo raz przyspieszalo niewiem co jest grane.A po wylaczeniu kompa tak na 2 min znow wszystko chodzi ok.Tak mi sie dzieje z calo seria gta, z sim city, i troche nfs mw pomozcie co mam zrobic.Sterowniki inne zainstalowac albo cos? Z gory thx.

Pewnie masz od Gigaszmelca na tym śmiesznym chłodzeniu? Przeskanuj kompa antywirusem (NOD32 najlepiej), jakimś antyspyware. Możliwe, że masz jakieś śmieci. Sterowniki zmień, ramy memtestem przetestuj, jakie temp procka/grafy? Zasilacz jaki?

 

BTW kumplowi 7300GS od Gigaszmelca sypał artami, grzał się strasznie kozi syn. Przyczepiłem mu do radiatora śmieszny wentyl 80mm i karta śmiga, 0 artów, 3D marki przechodzi itp.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon na ubijanie kart graficznych rozpoczęty? icon_wink3.gif

Taaa...i to pełną parą :wink: Może ktoś sie dołączy jeszcze :lol: Wydaje mi sie że poprostu z czasem mosfety już nie wyrabiają ą że ludzie o nich zapominają to w pewnym momencie mówią papa :D Dlatego warto dać tam chociaż jakiś wentylek@5v, odnosci sie to raczej do osób którzy robią v-mody bo bez nich chłodzenie mosfetów nie jest wymagane :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje przymocowałem na pastę ArcticCooling mx1 bo akurat miałem pod ręką, docisnąłem do żeberek Zalmana. przez jeden dzień były luźno, ale teraz ładnie złapały i się bardzo dobrze trzymają

ale swoje zadanie spełniają znakomicie

te pamięci wydzielają sporo ciepła

 

Bladesss - pomalować ołówkiem odpowiedni rezystorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoje przymocowałem na pastę ArcticCooling mx1 bo akurat miałem pod ręką, docisnąłem do żeberek Zalmana. przez jeden dzień były luźno, ale teraz ładnie złapały i się bardzo dobrze trzymają

ale swoje zadanie spełniają znakomicie

te pamięci wydzielają sporo ciepła

 

Bladesss - pomalować ołówkiem odpowiedni rezystorek

 

Pomalowałem juz - napiecie na pamiecie mam juz nawet 1,96V (ze stock 1,65 chyba), caly czas domalowywuje i srocz :( jak robie wiecej niz 1640 wywalają sie arty w atitool... (chyba ze moze mam czym innym sprawdzac?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...