Skocz do zawartości
Gość Majkel

Geforce 7300 Gs / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś sprawdzony sposób gdzie najlepiej dać radiatory na układy zasilające?? kamil może jakaś fota? :wink:

Jutro będę wymieniał pompkę w układzie to ci zrobię fotkę tego na co trzeba dać radiatorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę wymieniał pompkę w układzie to ci zrobię fotkę tego na co trzeba dać radiatorki icon_smile3.gif

Ok z góry dzięki :wink: Bo mam 4 radiatorki Zalmana to szkoda żeby sie zmarnowały ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

Bardzo chętnie też zobaczę gdzie najlepiej zamontować te radiatorki :) Moja karciocha chyba odchodzi...(albo proc :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A mnie dzisiaj karta bardzo miło zaskoczyła - grałem jakąś godzinę na 750/920 i było bez artów a to już sporo dla moich pamięci jak pamiętam ostatnie ich podkręcanie... Heh... ciekaw jestem ile wyciągnąłbym z deltą skoro GPU idzie na ~780 MHz przy tym ok 1.6V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli dzie ci 780MHz to ładnie. Myśle że na 1.65v dobiłyś do 800MHz potem delta -100 i dobre WC i mamy na 1.7v 900MHz ^^ ;] Aby było tak w praktyce.

@ Free gdzie te fotki z dokładnym zdjęciem gdzie mamy zamontować radiatory? Tu całe forum czeka z niecierpliwością aż zamontuje dodatkowe radiatory. I tu mam małe pytanie. Czy dobre schłodzenie tych układów pomorze w stabilności karty? Pomorze chociaż o odrobine w oc? Niech ktoś się wypowie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z góry dzięki :wink: Bo mam 4 radiatorki Zalmana to szkoda żeby sie zmarnowały ;]

Proszę bardzo. Jeszcze by się przydał 1 na 2 stronę karty, równolegle do tego, który jest z przodu foty (obok r451 :) ) Generalnie to najlepiej zapuścić Ati Tool'a / 3D Marka w loopie i po 20-30 minutach podotykać mosfetów. Radiatorki przydało by się dać na te gorące ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Karta zakurzona, bo na tych radiatorkach leży sobie 80mm Arctic @ 5v ;)

[ot] na jaka [/ot] ;d

 

btw. hejka ;f

CR rev2 :rolleyes: Swoją droga polecam, meega cicha B) :rolleyes: Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Karta zakurzona, bo na tych radiatorkach leży sobie 80mm Arctic @ 5v ;)

Jak możesz traktować tak pięknego 7300GT :P Ja bym nie miał serca aby była w kurzu :P

 

Gdzieś mam w domu 2 albo 3 radiatorki to też sobie dołożę, co tam szkodzi, skoro mam na mobo to i na grafie będą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

od spodu nie trzeba nic oradiować? Czy to jest ta sekcja zasilania?

Sekcja ktora sie u mnie przepalila a laminat przebarwil :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od spodu nie trzeba nic oradiować? Czy to jest ta sekcja zasilania?

A czytać potrafi czy tylko ogląda obrazki ? :mur:

Jeszcze by się przydał 1 na 2 stronę karty, równolegle do tego, który jest z przodu foty (obok r451 :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc radiatorki na karcie już siedzą i chyba dobrze spełniają swoją role bo w stressie przy skanerze artefaktów w Ati tool nagrzewają sie ;]

 

A wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item195584458_gigabyte_7...8bit_nowe_.html

http://allegro.pl/item197144906_gf_7300_gt...a_allegro_.html

 

różnia się czymś te karty poza pudełkiem?

poiewaz róznica miedzy nimi sięa ok 40zł pomijajacfakt ze jedna jest uzywana ale przeglądając cenniki róznych sklepów cena kart w czarnym pudełku oscyluje w wyższych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to ja znów że tak powiem zajmę czas antenowy... do Galaxy 7300GT muszem znaleźć coś konkretnego i cichego do chłodzenia. Mówiliście że pentak, a może coś z AC, te większe wynalazki? Bo mam w okolicy takie coś: Pentak XC-70 Cu, tylko czy będzie pasował i w ogóle? I na ile to ciche może być? Zresztą gdzie się podłącza, pod mobo, czy jak oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

@ Juzw ;p Ten stockowy coler ustaw na jak najmniej rpm i będzie cichutki a temp wzrosną o 2* tak jak to było u mnie ( a ulga dla uszu wielka ) Ale jeśli chcesz kręcić na jakimś wyższym V to ten pentak może być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem jeszcze czy i jak będę kręcił, ale nie wykluczam. Jeśli zaś skręcenie to jak tego dokonać? A może da coś podmiana pasty?

jeśli możesz to zmień programem Riva tuner, a jak nie to zmień w biosie ;] Najlepiej dać na około 16%, temperatura wzrasta nie znacznie a jest dużo ciszej :-P Pasta to może Ci co najwyżej dać mniejsza temp na GPU

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Jeśli masz jakąś dobra paste to wymień zyskasz 2* a zmniejsz rmp wentyla na mniejsze i temp będzie taka sama ^^ Ten temat był poruszany jak zmnieniać prędkość wentylka w rive więc poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

W pentakach 80'tkach, jak miałem Xc80 Alcu to dostałem razem z nim przejściówkę i są na niej 4 wejścia 2x5V i 2x12V, możliwe że z tym pentakiem też dostaniesz, wtedy tylko dajesz go na 5v i cisza :)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zobaczę co się da zrobić. RivaTuner chwiliowo nieosiągalny z braku windowsa...:) Na razie miewam po 40st. bez zmian, popatrzę co da sie zrobić a jak nie to pentak i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Kurde mam problem. Tu mi kolega lanc podpowiedział że nie włączyłem w rive takiej funkcji żeby czytał temp z gpu. To skad te pierwsze tempy były czytane? Miałem 34idle i 42stress a teraz mam 41idle i 51stress ;/ Wcześniej miałem takie temp jak w evereście. Czy wy też właczyliscie w setupie w data provider NVThermalDiode.dll ?? Pozdro

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...