Skocz do zawartości
_bollo_

Rdza :p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak uzyskać efekt rdzy na obudowie?? ogólnie che sobie jakos obudowe porzadnie przerobic i inspiracji szukam, moze cos podowiecie?? :D ja myslalem o zrobieniu jakiejs mini makiety w postaci jakis ruin czy czegos z drewna (obudowania obudowy, a nie zrobienia nowej, od podstaw)....i wtym umieszczeniu pc, mam analogowe vu-metery, fajnie by bylo je gdzies wrzucic..... myslalem zeby do jakiegos sprzetu rtv wrzucic, ale moja plyta to ciezko bedzie (za duza:() dzieki i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... bierzesz jakieś np farbki plakatowe ..zółta, czerwona, brązowa, pomarańczowa ... i robisz odpowiedni kolorek potem jak troche podeschnie (zgęstnieje) nakładasz twardym pędzelkiem (ewentualnie jakąs gąbeczką albo nawet "kuleczką" z waty) ... i masz już baze i dla lepszego wyglądu delikadnie pociągasz smugi kolorami które wymieniłem żeby realniej wyglądało (najlepiej zrobić gdzieś małą prube). ewentualnie gdzieś słyszałem o czymś takim jak "rdza w spreyu" do robienia dekoracji ... chociaż samemu można uzyskać lepszą fakture :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtak ześ napsiał tego posta ze naprawde nie wiem co chcesz zrobić.. jakieś ruiny, tu coś z drewna, tam nie chcesz od podstaw budować.. tu jakieś VU-metry (w ruinach? :wink: ) i jeszzce coś o sprzecie RTV piszesz...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu szukam koncepcji, che zrobic cos ala centrum multimedialne lub jakie ruiny lub cosik z drewna na podstawie makiet z gier bitewnych lub cos z jakiejs gry (ridick albo cosik)... po prostu pragmolbym ;) abyscie mi pomogli w wybraniu tematu :D... pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtak ześ napsiał tego posta ze naprawde nie wiem co chcesz zrobić.. jakieś ruiny, tu coś z drewna, tam nie chcesz od podstaw budować.. tu jakieś VU-metry (w ruinach? :wink: ) i jeszzce coś o sprzecie RTV piszesz...

Melina przemytników RTV w stodole?? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melina przemytników RTV w stodole??

i jeszcze koniecznie po pozarze...Efekt murowany:P

 

A na powaznie, jak znajdziesz jakis DOBRY sklep modelarski (w zakichanym Koszalinie nie ma :/), to poszukaj czegos co sie nazywa "Humbrol Rust costam" (nie pamietam jak to dalej szlo). To sie naklada np aerografem i farba tak sie fajnie zachowuje, ze w nieprzewidzianych miejscach puchnie, tworza sie grudki no i ma kolor nie jednolity, a wlasnie taki rdzawy. Tyle ze to jest sprzedawane w takich miniaturowych puszeczkach, nie wiem ile tego bys musial kupic na cala obudowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale imho bez sensu budowac komputer w jakich ruinach... gdybym miał juz budowac ruiny to dołożył bym tam troche elektroniki zeby coś tam sie ruszało, mrugało etc.. a komputer to prawie martwa istota... tylko wiatraki się kręcą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec :) ułatwie wam sprawe, chciałbym zrobic cos w stylu katedry tomka b. tzn, chodzi mi o obudowanie budy własnie takimi "ciegnami" czy jak to tam nazwac, moze podpowie mi ktos z czego mozna cos takiego zrobic?? :D z gory thx

 

http://www.stopklatka.pl/dystrybucja/dvd_k...dvd_katedra.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. ja tu widżę napewno jakiś klej... najlepiej ciągliwy... ewentualnie zmieszany z jakimś shitem... być może żywice epoxydową... napewno musisz najpierw zrobić szkielet.. a potem go tym obkleić.. zaciapać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może byś zrobił moda based on LOST.... ostatnio modny serial tej zimy :).. byś miał taką górkę jakiejś trawy czy dzungli na biurku spod której metalowym pordzewiałym klimatem wystawały by drzwi do bunkra z symbolem tej firmy.. jak jej tam było... nie wazne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Najszybszym sposobem uzyskania rdzy na obudowie uzyskasz przez:

-ścierasz farbe, ścierasz podkład obudowy

-pare razy scierasz mokra szmata.

 

Jest to najszybszy sposób i najtańszy jaki może być.Obudowy są robione z najgorszej jakości metalu, nawet jak złapiesz ręką "czystą" obudowe to po kilku dniach zobaczysz swoje odciski palców!

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to jest najszybszy sposób... to ja znam jeszcze szybszy... :wink: zamiast wody użyj wody utlenionej do ran, lub też perhydrolu technicznego, lub ukradnij mamie środek do rozjaśniania włosów... ta maź jest na tyle silna że potrafi utlenić skórę na palcach :D, o perhydrol lepiej nie pytać.. utlenia wszystko w czasie rzeczywistym.. a rdza Ci powstaje w oczach...

 

Perhydrol - ok. 30% roztwór nadtlenku wodoru w wodzie.

 

Perhydrol jest stosowany jako silny środek utleniający w przemyśle chemicznym. Stosuje się go np. powszechnie przy produkcji wielu barwników organicznych, także przy produkcji materiału wybuchowego HMTD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie jakiś środek do udrażniania rur (kret, czy inny jakiś). Ważne,żeby zawierał jakiś wodorotlenek. Później zedrzyj farbę z obudowy i zrób kilka zarysowań,żeby przyspieszyć utlenianie się żelaza i włóż całośc do jakiegoś pojemnika.Kret może być rozcieńczony. Jeśli masz obudowę z aluminium - odradzam ten sposób, bo z wszystkiego zostanie Ci tylko wiadro słonej wody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...