Skocz do zawartości
finalcell

Auzchwitz Prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

Odrazu powiem że przejżałem wszystkie tematy o muzyce i nigdzie mi to nie pasowało. Ale do rzeczy przygotowuje prezentacje o auzchwitz-birkenu i potrzebuje jakiejś muzyki na podkład a zabardzo w tym temacie nie siedze chodzi mi o to żeby muzka oddała klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carl Orff - Carmina Burana

niedość że klimat jak trzeba (pamięta ktoś muzykę z Omenu?),

to jeszcze napisana przez niemca w czasach nazistowskich (Carmina_Burana pomogła w tym momencie ;) ).

Edytowane przez MareCeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładny i oryginalny tytuł tego jednego kawałka to "Fortuna Imperatrix Mundi", albo po prostu "O fortuna".

Nie wiem czy dokładnie to wykonanie było w filmie, ale na pewno na nim wzorowane.

 

Btw- całość Carmina Burana to jakieś 70minut a "Fortuna" jest gdzieś na samymy początku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronce http://wilk.wpk.p.lodz.pl/~whatfor/ jest podklad muzyczny moze Ci sie przyda. Jesli nei to polecam ktoregos z P2P. Ja tez keidys szukalem i tam wlasnie znalazlem muzyke pasujaca do pokazow, prezentacji.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładny i oryginalny tytuł tego jednego kawałka to "Fortuna Imperatrix Mundi", albo po prostu "O fortuna".

 

Btw- całość Carmina Burana to jakieś 70minut a "Fortuna" jest gdzieś na samymy początku ;)

Tego to ja bym nie proponowal, wszystkim skojarzy sie ta muzyka z reklama Calgonit. mysle ze powinienes przejrzec muzyke z Listy Schindlera Johna Williamsa zwracajac uwage na utwor "theme from ..." lub ostatecznie niespojny melodyjnie utwor "Auschwitz-Birkenau", na poczatku jest tak malo harmonijny i ubogi jesli chodzi o bogactwo instrumentalne ze bedzie pasowal idealnie. Jeszcze bym zwrocil uwage na spokojna sciezke z Pearl Harbour Hansa Zimmera, lub Thin Red Line tego samego kompozytora. Zerknij jeszcze choralny utwor Samuela Barbera-Adagio for Strings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze cos polskiego, genialnego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, moze "Tren ku pamięci ofiarom Hiroszimy" utwor wystepuje tez pod nazwa "Ofiarom Hiroszimy"— tren - na 52 instrumenty smyczkowe; utwor po pierwszym przesluchaniu moze wydawac sie dziwny bardzo nie skladny, ale po kilku zapoznaniach sie z nim odkrywa sie jego niesamowity klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...