Skocz do zawartości
Marcin_gps

Tania i dobra sieciowka

Rekomendowane odpowiedzi

W najblizszym czasie mam zamiar zrobic 2 osobowa siec z sasiadem z tej samej klatki schodowej, w dodatku mieszkajacym naprzeciwko :)

Wiec nie bedzie problemow z przeprowadzeniem kabli.

 

Chcialbym sie dowiedziec jakie tanie sieciowki polecacie?

Cena do 50 zl.

 

I jeszcze takie pytanko czy serwer na P166, 16 MB RAM styknie do dzielenia połączenia (SDI)??

 

Z gory THX za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze cos na realteku? praktycznie wszystkie sieciowki to ten sam sprzet. mozesz pokusic sie o jakas firmowa, ale pewnie bedzie dzialac tak samo jak kazda inna.

Nie wiem jak stoja cenowo karty gigabajtowe? Jak laczycie sie bezposrednio, to moze warto takie kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

compeX suX maja jeden + tzn 36miechow gwarancji...

ale w sumie 3com 5lat :D tylko ze cena :/

3 lata to zadna rewelacja. jak kupowalem sieciowki do domu, poslalem monterow do hurtowni i mam 10lat gwarancji. powiedzieli, ze to dla nich, ja bym dostal 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzcie jeszcze czy starczy mi taki serwer do dzielenia połączenia!!

P166

16 MB RAM????

slyszalem, ze ktos ze znajomych dzielil lacze przez 286 bez dysku, tylko jakiegos linuxa odpalali z flopa. Twoj sprzecik powinien dzialac ok, ale poczekaj na wiecej opinii. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to firma, która wyprodukowała sieciówkę absolutnie nie ma znaczenia (3COM to wyjątek, ale szukasz taniej karty więc i tak odpada).

D-link jest dobry ja da łem 45 zł  

i jestem zadowolony

Z tego co się orientuję to część sprzętu D-link'a to Tajwan z naklejonym markowym logiem i można kupić dokładnie to samo (tylko bez logo D-link) taniej. Nie wiem czy dotyczy to również kart sieciowych.

 

Żeby nie wydać majątku potrzebujesz jakiejkolwiek karty sieciowej. Kryteria które powinieneś brać pod uwagę to: chipset, cena, gwarancja i dostępność sterowników pod twój system operacyjny. Reszta absolutnie nie ma znaczenia. (Ci co składają sieci wybierają zwykle NAJTAŃSZE sieciówki i wcale nie narzekają - w moich okolicach to PLANET i SURECOM, ale mogą być też inne)

 

Swoją drogą kupiłem ostatnio Surecom 10/100 na Realteku i na razie sobie chwalę (okazyjnie 40zł za dwie sztuki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpowiedzcie jeszcze czy starczy mi taki serwer do dzielenia połączenia!!

P166 16 MB RAM????

Powinien poradzić sobie koncertowo. Najlepiej oczywiście na Linux'ie, by nie brakowało RAMu.

 

Kolega postawił serwer na Win95 na 4MB i nie poleca :))) (rzęzoło trochę dyskiem). Na Win98 16 to minimum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio sieciowke za 25 pln. Po co lepsza ?

Dokładnie - grunt żeby chipset był obsługiwany przez wszystkie systemy. Polecam coś na realteku 8139 jak się nie mylę. Ceny sieciówek od 30 zetów za nówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...