Skocz do zawartości
GURU500

Koda Av 701+sw550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad kupnem zestawu 5.1 firmy koda KODA AV 701+SW550

link:

http://www.allegro.pl/item87222802_koda_av..._fotomedia.html

1.Czy ktos posiada taki zestaw?

- jakie sa wasze odczucia ?

2.Jak go podloczyc do kompa?

3.Potrzebny jest wzmacniacz czy amplituner ? - Jesli ampli to jaki chyba musi miec dolby moze byc ten>> http://www.allegro.pl/item86532058_sherwoo..._surround_.html

4.Jakie kable ?

5.Czy EQ ktory jest w karcie wystarczy czy musze kupowac zewnetrzny ?

Chwilowo bym je podlaczyl do Integry AC-97:P :oops: poniewaz zbieram jeszcze na X-fi [ ta podstawowa:P ]

Moze pytania wydadza sie niektorym glupie ale to bardzo wazne gdyz to bedzie pierwszy zestaw nie przeznaczony do kompa :P a chce go podpiac do kompa

Zalezy mi glownie na dobrym graniu i ogladaniu filmow dvd/divix i na dobrym pozycjnowaniu

A moze lepiej Z-5400 :unsure:

Sugestie innych zestawow mile widziane :P

Fundusze to 1000-1100 zł [ glosniki + plus ampli ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

Zestaw 4.0

Po pierwsze cięcia budżetowe... nie kupował bym X-Fi tylko A2 ZS (używana z Allegro jak najtaniej) i to powinieneś minimum te 200zł zaoszczędzić.

Przede wszystkim skoncentrował bym się na ampli i głośnikach przednich.

Jak będziesz miał w miarę sensowny amplituner to zawsze potem można zestaw rozbudowywać dalej...

Budżet niestety mocno ogranicza więc nie wiem czy jest sen pchać się w podłogówki... jakieś przerośnięte monitory były by tańsze i lepsze o ile nie masz pokoju 40m2...

Na tył wziąłbym jakieś malutkie monitory...

Np:

Ampli – 500pln

Gł przednie – 500pln

Gł tylnie – 200pln

Kable ~ 100pln

Co do cen to tak sobie strzelałem trochę bo nie orientuję się co jak teraz stoii... ale rozkład sił wydaje się sensowny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gł tylnych za 200.. ciężko może być drapnąć jakieś. Ten ampli co podałeś to jest nie za dobry olał bym go:) Musisz szukac czegoś tak jak podał Bartek-83, a może sam byś coś zmajstrował ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci tylko dodam że ja mam pokój 18m2 i nagłaśniają go głośniki 2x16cm.

Ps ja bym się bardziej bał zestawów za ~700pln niż braku zestrojenia...

 

edit==================

 

w configu masz ZS to dlaczgo chcesz podłączać pod AC ?

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P musze zmienic sprzedalem Audigy bo mi kasa :mur: potrzeba na zmiane glosnikow pozniej to juz X-fi kupie albo pojde do sklepu i znow kupie audigy ale to pozniej :P moze kolo czerwca :mur: :mur:

Acha mowisz ze ci naglasniaja dwie kolumny ale mnie chodzi i dzwiek przestrzenny

hmm czyli mowisz ze lepiej wziac Logitech Z-5400 THX ??

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci tylko dodam że ja mam pokój 18m2 i nagłaśniają go głośniki 2x16cm.

Chodziło mi o to że 4.0 spokojnie może Ci dobrze nagłośnić 20m2 bez suba.

hmm czyli mowisz ze lepiej wziac Logitech Z-5400 THX ??

Ja tego nie słuchałem... więc się nie wypowiadam... choć jakoś brak mi wiary w to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmm....

Przy odpowiednio dobranym zestawie 4.0 nie zabraknie Ci basu... więc sub można skreślić

Pozostaje centralny, nie sądzę że jego brak zabije przestrzeń...

No nie wiem za bardzo nie mam doświadczenia z tym... tak tylko teoretyzuje...

Niestety co do zestawu to nic Ci nie podpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chce zakupić amplituner i zestaw 5.1 amplituner raczej wezme PIONEER VSX-415 za 770zł na allegro lub YAMAHA RXV 357 za 780zł wie ktoś czy jest jakaś różnica znaczna między nimi w graniu ? do tego narazie tylko przednie głośniki kupuje po przeprowadzce dokupie reszte do 5.1, dźwiękówke biore Audigy 2 szkoda kasy na X-fi -miałem w domu i testowałem po 2 dniach sprzedałem, to co zaoszczędzisz na X-fi dorzuć do amplitunera i będzie grało fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok bylem w mm <_<

Mieli podlaczone Creative G500pro gammer THX

no i powiem ze wrazenia w filmach sa boskie tego szukalem - daja czadu , bas nawet niezly jedyne co wkurza to pilot no ale mozna przetrawic, brak dekoderow coz nie mozna miec wszystkeigo i to wszystko bylo do integry podlaczone

Jak dla mnie to super graly,

Nastepnie przeszedlem sie na kolumny :P 2.1 zestaw za 2,5k no nie powiem jest roznica ale nie mam tyle kasy :P :mur:

Doszedlem do wniosku ze chyba nie bede sie pakowal w ampli i kolumny bo za malo kasy walne chyba te creativy albo logi tylko jeszcze musze gdzies ich posluchac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...