Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to maja problemy z zaopatrzenie w go7800 z powodu duzego zainteresowania. W zwiazku z przedluzajacymi sie terminami realizacji laptopow z tymi kartami firma wycofala je z oferty - miejmy nadzieje ze tylko na jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo mi pomogłes :)

Rozumiem że tematem jest tu dell 9400 i z nim związane sprawy tak wiec nie rozumiem czemu mnie tak zmieszałeś z błotem ? Na stronach dell pojawily sie wlasnie oferty 9400 jedynie z tą kartą i szczerze mowiąc nie znalazłem nigdzie informacji co to za cudo :). Powolujesz sie na stworzony przez siebie poradnik - przykro mi ale od paru godzin nie jestem w stanie znależć nic na temat tej karty graficznej Zamiast tracić czas na uszczypliwości może mogłeś mi podąć link do niego

Nie zamierzam nikogo tu obrazić swoją niewiedzą liczyłem jedynie na życzliwą pomoc

Pozdrawiam

Trace to ja czas na wlasnie osoby ktore przychodza z nastawieniem - jestem nowy znajdzcie i podajcie mi to na tacy bo sam nie umiem znalesc/nie znam sie itp. Podalem ze info o tej karcie jest w poradniku i tak dokladnie jest. Fragment :

Segment low-end :

popularne karty spotykane w wielu laptopach, niezależnie od wielkości. Idealne do wszelkiej maści multimediów. Pozwalają odpalać nowe gry, ale nastawić się trzeba na niskie rozdzielczości i detale. Do tej kategorii należą :

 

ATI X300

ATI X1300

ATI X600

ATI X1400

nVidia 6200

nVidia 6400

nVidia 7300

nVidia 7400

 

Widzisz wiec ze karta widnieje w spisie. Masz tez opis segmentu do ktorego nalezy - chyba latwo sobie to przelozyc na osiagi. Pomijam juz fakt ze 2 sekcje nizej (segment hi-end) sa wypisane oba GFy o ktore tez pytales : 6800 i 7800. Dokladnych wynikow tej karty nie ma bo jest za nowa, malo maszyn ma ja na pokladzie. Tak wiec prosilbym zebys sie nie unosil i nie zarzucal mi ze cie zmieszalem z blotem bo do tego jeszcze sporo brakuje, mozesz mi wierzyc. Jedyne o co apeluje to zeby nie robic z siebie ofiar i niedoleg bo nikt nie lubi odwalac roboty za kogos, szczegolnie ze to prosta robota i wystarcza dobre checi zeby wszystkiego sie dowiedziec.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz sie wdawac bo i tak nie masz racji, a najlepszym tego przykladem jest to ze link ktory podales tez juz pare razy w pare miejscach byl podany, ale spoko, duzo osob pyta wiec niech bedzie i tutaj.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj chlopie widze ze niezaleznie co zrobie to i tak sie spinasz

 

Raz piszesz ze

"Dokladnych wynikow tej karty nie ma bo jest za nowa, malo maszyn ma ja na pokladzie"

 

A jak znajduje linka ktory obrazuje pozycje tej karty w rankingu to stwierdzasz

 

"link ktory podales tez juz pare razy w pare miejscach byl podany.... "

 

Az sie prosi zatem pytanie to która w takim razie Twoja inforamcja jest rzetelna ?

 

mam rowniez prośbe jezeli ktos z uzytkownikow posiadl juz dell 9400 z karta graficzna ATI 1400 to proszę o opinie

 

To na tyle

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie spierac, ale chyba bledny wynik jest w tym rankingu :)

Zwlaszcza, ze w 3DMarku 05 Acer TravelMate 8204WLMi (2.0GHz Core Duo, ATI X1600 256MB) ma wynik 4157.

 

http://notebook.cz/__/,clanky,technologie,...1400,index.html

3DMark 05: 1632

http://www.3dnews.ru/mobile/acer_aspire_5670/index02.htm

3DMark 05: 1618

 

Amilo Pi 1536

1GB-Ram, ATI-X1400, T2300-Prozessor(en)

Auflösung: 1280 x 800, 32 bpp, alle Einstellungen (der bereits installierten Standardtreiber) auf "Beste Qualität", nix übertaktet

3DMark 05 (Version 1.20): 1333

CPU-Test: 3950

 

http://www.hwit.net/2006/03/07/79161804.html

3DMark 01: 12899

 

Dla porownania Sony VGN-FE11MR z karta graficzna NVIDIA GeForce Go7400 128 МB+128MB Turbo Cache:

3DMark 03: 4113

3DMark 05: 1666

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Chodzilo mi o konkretna recenzje laptopa z ta karta na pokladzie, ten link co podales to przyblizone wartosci, autor nie wspomnial o tym skad je ma.

2.Znalazlem info i test o X1400 wiec jak widac wystarczylo poszukac a nie jak zwykle zwalac prosta robote na innych.

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2780

3.Co do spinania to moze kiedys zamienimy sie miejscami i zobaczysz czy tak latwo zachowac spokoj jak pare razy dziennie musisz czytac wypociny leni i ignorantow ktorzy mysla ze cos powiedzaa i tak wlasnie ma byc. Moze docenisz prace i wklad tych ktorzy z wlasnej woli chca dbac o wyglad tego miejsca.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Wychodzi na to ze x1400 to jednak nie to... u mnie (fakt ze z podkrecona karta , ale jak jej nie podkrecic skoro fabrycznie jest zanizona) wychodzi ok 5800 w 3dmark 05 i ponad 13000 w 03.

lapek pracuje caly czas na takich ustawieniach i wszystko gra,,

 

radzilbym jednak poczekac na powrot 7800 albo moze 7900?:)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o matryce w tym Dellu.

Co takiego wspanialego jest w WUXGA?

Czy oferuje tylko wyzsza rozdzielczosc?

TruLife, co to oznacza?

Kupuje w piatek Della 9400, ale teraz zastanawiam sie nad matryca. Musialbym troche doplacic do WUXGA i nie wiem czy to sie oplaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

truelife = matryca jak lustro - nie matowa tylko 'szklista'

 

Moim prywatnym zdaniem, zalezy do czego chcesz wykorzystac, ale jesli do gier to zostalbym przy nizszej typu np. 1680x1050. Dla niektorych podczas zwyklego uzywania systemu literki w rozdzielczosci natywnej 1920 sa za male.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Della 9400.

Pod ekranem sa 3 diody: wlaczony, prad, bateria.

Czy prad caly czas u Was jest podswietlony? Mam jakies problemy z zasilaczem i nie wiem czy to tez jest problem :( U mnie ta dioda nie swieci sie, kiedy lap jest na kablu. Czasami miga. Czy tak ma byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Della 9400.

Pod ekranem sa 3 diody: wlaczony, prad, bateria.

Czy prad caly czas u Was jest podswietlony? Mam jakies problemy z zasilaczem i nie wiem czy to tez jest problem :( U mnie ta dioda nie swieci sie, kiedy lap jest na kablu. Czasami miga. Czy tak ma byc?

siemka

 

sprawdze po powrocie do doma.

wydaje mi sie ze 90% czasu sie swieci

sprawdz lepiej w tym programiku della (badz jakkolwiek inaczej stan baterii - czy sie laduje , czy jest na 100%)

jak jest naladowana na 100% znaczy ze wszystko gra.

 

PS jaka masz konfiguracje , zapodaj moze jakies benchmarki dla porownania:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria laduje sie i caly czas jest 100%.

Dioda nie swieci sie. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie OK.

Co do konfigu to jest to slabiutki T1300 1.66, GMA 950, WXGA+... ale zaplacilem za niego ok. 3500 PLN z europejska, roczna gwarancja. W gry nie gram i szkoda bylo pieniedzy na GeForca.

I tak na poczatku myslalem o kupnie Acera z x700 na pokladzie... glupi ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...