Skocz do zawartości
Von Vorman

Czy Nie Stracę Danych ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie następującej treści. Jakiś czas temu zakupiłem dysk samsunga wersja SATA, na którym są cztery partycje, os zainstalowane gierki, mp3 i inne rzeczy. Ostatnio dokupiłem drugi dysk caviara SATA II i w związku z tym mam pytanko czy w przypadku konfiguracji tych dwóch dysków na RAID 0 nie utracę danych które już mam ? Obecnie dyski są podłączone i pracuje ale nie wchodziłem w menu konfiguracji macierzy RAID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie następującej treści. Jakiś czas temu zakupiłem dysk samsunga wersja SATA, na którym są cztery partycje, os zainstalowane gierki, mp3 i inne rzeczy. Ostatnio dokupiłem drugi dysk caviara SATA II i w związku z tym mam pytanko czy w przypadku konfiguracji tych dwóch dysków na RAID 0 nie utracę danych które już mam ? Obecnie dyski są podłączone i pracuje ale nie wchodziłem w menu konfiguracji macierzy RAID.

jeżeli podłączysz dysk z danymi i dysk nowy w macierzy RAID 0, to dane na dysku z danymi zostaną stracone,

jest sposób na zachowanie danych ale tylko wtedy jeżeli kupisz kontroler RAID wyposażony w specjalne oprogramowanie umożliwiające utworzenie macierzy RAID 0, zachowując dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba cos takiego w XP, co sie nazywa migracja do RAID. Nie wiem dokladnie jak to dziala bo nie zaryzykowalbym takiej operacji na windowsach, ale takie cos istnieje.

 

pozdro.

Jeśli macierz jest na poziomie BIOS/Hardware to bardzo wątpię aby to zadziałało ( zwłaszcza striping ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macierz jest na poziomie BIOS/Hardware to bardzo wątpię aby to zadziałało ( zwłaszcza striping ).

jest możliwe, potrzeba kontrolera z BIOS oferującym specyficzne funkcje oraz zewnętrznego programu,

najpierw uruchamia się zewnętrzny program który rozkłada dane z jednego dysku na dwa tworząc strukturę danych macierzy RAID 0

potem wystarczy wejść do BIOS kontrolera i skorzystać z opcji odtwarzania macierzy lub BIOS sam rozpoznaje strukturę i przełącza się w tryb pracy RAID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwe, potrzeba kontrolera z BIOS oferującym specyficzne funkcje oraz zewnętrznego programu,

najpierw uruchamia się zewnętrzny program który rozkłada dane z jednego dysku na dwa tworząc strukturę danych macierzy RAID 0

potem wystarczy wejść do BIOS kontrolera i skorzystać z opcji odtwarzania macierzy lub BIOS sam rozpoznaje strukturę i przełącza się w tryb pracy RAID

Zgoda ale napewno nie jest to standardowe narzędzie dostarczane z Windows XP :lol2: tak czy inaczej jeśli nawet to i tak radzę zrobić kopię danych na DVD, bo takie operacje są ryzykowne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi mam natomiast kolejne pytanie dotyczące pracy tych dwóch dysków, otóż komp podczas pracy czy podczas ładowania os potrafi się przyciąć na jakieś 20-30 sekund poczym wszystko wraca do normy. Czym jest to spowodowane ? Co powinienem zrobić aby tego uniknąć ? Kolejny problem to przegrywanie plików z jedengo dysku na drugi, np.: plik wielkości 70 mb kopiuje się jakieś 8 minut !@!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale napewno nie jest to standardowe narzędzie dostarczane z Windows XP :lol2: tak czy inaczej jeśli nawet to i tak radzę zrobić kopię danych na DVD, bo takie operacje są ryzykowne.

chyba wyraźnie napisałem:

"(...) ale tylko wtedy jeżeli kupisz kontroler RAID wyposażony w specjalne oprogramowanie"

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...