Skocz do zawartości
THORGAL

Industrial, Ebm, Future-pop, Dark Wave, Dark-ambient, Electrogoth, Electro

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wpadl w moje rece album Mind.In.A.Box - Dreamweb i jestem nim zachwycony. Swietne brzmienia i wokal. Naprawde polecam.

 

ps. Zadko zdarza sie zeby podobaly mi sie wszystkie utwory z jednego albumu, a tutaj tak wlasnie jest ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadło mi takowe coś w ręke:

 

http://alternation.pl/cd_1240_Various_Arti...4CD_Box_Set.htm

 

I jako osoba nie mająca kontaktu z taką muzyką na codzień - muszę stwierdzić, że niektóre nagrania są całkiem całkiem, jak np. Proyecto Mirage - Big Holly Machine (Alfa Mix), KMFDM - Free your hate czy Das Ich - Opferzeit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może nie do końca pasuje do tego działu, ale w sumie na Castle Party było...

Pati Yang i Flykkiller

Polacy (Polki) też potrafią...

 

[edit]

side-project'y członków NIN - nearLY i Moodwheelmood - nie powiem, jest czego słuchać!

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może nie do końca pasuje do tego działu, ale w sumie na Castle Party było...

Pati Yang i Flykkiller

Polacy (Polki) też potrafią...

Dokladnie, tez nie wiem, gdzie mozna o trip hopie pogadac :(

 

Peroxide jest totalnie wymiatający, chociaz teledysk to jakies kompletne nieporozumienie.

 

Kojarzy ktos moze kolesia o ksywce Burial? Jaram się jego albumem "Hyperdub" od ponad 2 miesięcy, i przestać nie mogę ;) Nie wiem nawet jaki to gatunek - dubstep?

 

Daje kilka sznurkow:

 

Archangel - http://uk.youtube.com/watch?v=9hI4bSCy9iE

Etched Headplate - http://uk.youtube.com/watch?v=QS38JBh5gcw

 

Dodam tylko, ze koles wszystko robi na swoim pc ;) I po dzis dzien nie wiadomo, jak brzmi jego prawdziwe nazwisko, jak wyglada itp.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, tez nie wiem, gdzie mozna o trip hopie pogadac :(

 

Peroxide jest totalnie wymiatający, chociaz teledysk to jakies kompletne nieporozumienie.

 

Kojarzy ktos moze kolesia o ksywce Burial? Jaram się jego albumem "Hyperdub" od ponad 2 miesięcy, i przestać nie mogę ;) Nie wiem nawet jaki to gatunek - dubstep?

 

Daje kilka sznurkow:

 

Archangel - http://uk.youtube.com/watch?v=9hI4bSCy9iE

Etched Headplate - http://uk.youtube.com/watch?v=QS38JBh5gcw

 

Dodam tylko, ze koles wszystko robi na swoim pc ;) I po dzis dzien nie wiadomo, jak brzmi jego prawdziwe nazwisko, jak wyglada itp.

All that is thirst - to nawet chyba lepsze od Peroxide ;) A o trip hopie chyba nie stworzą nowego topicu, więc myślę, że nikt się nie obrazi jak tu coś o nim zostanie wspomniane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, w sumie nie wiedziałem gdzie to wkleić, ale niech będzie tu :)

ModWheelMood - czyli przede wszystkim Alessandro Cortini (od paru lat jest także w składzie koncertowym NIN, gra tam głównie na keyboardzie, czasem gitara i jakieś tam inne dziwne wynalazki pokroju chaos pad)

 

polecam :)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

All that is thirst - to nawet chyba lepsze od Peroxide ;) A o trip hopie chyba nie stworzą nowego topicu, więc myślę, że nikt się nie obrazi jak tu coś o nim zostanie wspomniane ;)

To ze starego albumu jeszcze ;) Silent Treatment bodajze. Ja wole z tego albumu "Soul For Me". W ogole cala plytka jest bardzo nastrojowa, dobra do posluchania w towarzystwie ukochanej.

 

Natomiast jak jestem sam i mam do rozladowania jakis stres, z pomocą przychodzi

 

Mystification - Show Me How To Cry (uwaga, mocny, breakcore'owy wałek, nieliczne uszy go strawią, jeszcze bardziej nieliczne pokochają - moje zrobiły to od pierwszego usłyszenia).

 

http://uk.youtube.com/watch?v=mRYuOREt-pk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[edit]

side-project'y członków NIN - nearLY i Moodwheelmood - nie powiem, jest czego słuchać!

Hmmm, w sumie nie wiedziałem gdzie to wkleić, ale niech będzie tu :)

ModWheelMood - czyli przede wszystkim Alessandro Cortini (od paru lat jest także w składzie koncertowym NIN, gra tam głównie na keyboardzie, czasem gitara i jakieś tam inne dziwne wynalazki pokroju chaos pad)

 

polecam :)

Mój drogi, to już było B)

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy singielek od NIN 4free -> http://discipline.nin.com/

 

Taki tym razem With_Teeth'owy, lekko popowy można ująć.

 

Oj nam się El Rezzo rozbujał ostatnio, dopiero co 'Duszki' wyszły a tu już coś nowego hehe... 5 maja ma być niespodzianka na nin.com wg. commenta w mp3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monotematyczny będę, ale jakby kogoś interesowało nowy Halos NIN za gratis do ściągnięcia na nin.com w mp3, flac i 24bit/96kHz wave, do wyboru do koloru. :P

 

Imo lepszy od Ghosts (który był dość eksperymentalny), z każdym przesłuchaniem bardziej mi się podoba ten album (HALO 27 The Slip znaczy) :D

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodajcie sobie polskie Nemezis (są podobno 2 polskie Nemezis). Chodzi mi o to Nemezis z albumami inbetween i whispers from behind the window. Opisywać tutaj nie bede bo nie wiem jak to opisac. Mnie naprawde bardzo pozytywnie zaskoczyły te dwa albumy...

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

side-project'y członków NIN - nearLY i Moodwheelmood - nie powiem, jest czego słuchać!

Wczoraj wyszła nowa EP'ka Modwheelmooda - Pearls to Pigs, vol.3

Całkiem całkiem, choć nic wybitnie odróżniającego się od poprzednich części ;)

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepię się do Biosphere.

Jest niesamowicie różnorodna i nie tylko megalityczna. I chyba nie tylko dla fanów SF :)

Ich płyty są faktycznie kosmiczne (np Patashnik, Insomnia), mroźno/lodowe (Substrata, Cirque), a nawet zahaczają o orkiestrę (Shenzhou)

Boards Of Canada to również prawdziwe dzieło sztuki, choć znacznie mniej różnorodne.

Myślę że w przypadku zespołów robiących ambient nie można generalizować, bo potrafią zaskakiwać (vide płyta Autour de La Lune Biosphere)

Dołożyłbym jeszcze The Higher Intelligence Agency, szczególnie to co robili z Namlookiem i Biosphere... - Polar Sequences to jedna z bardziej "kwaśnych" płyt Biosphere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze to okresliłeś - "kwaśne" granie ;)

 

u mnie ostatnio na blacie And One

muszę powiedzieć, że jakiś czas temui odrzuciłem ten zespół na starcie, wydał mi się plastikowy i disco shit, ale teraz jak słucham - miazga!

Body nerv, wet spot i wiele innych kawałków mają niepowtarzalny klimat, dla mnie coś jak mroczne disco ze świetnym wokalem

 

jakby co, moja playlista jest tu

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem płytę Acoustica: Alarm Will Sound performs Aphex Twin i muszę powiedzieć, że jako fan Richarda Davida Jamesa mocno się zdziwiłem. Rewelacja, aranże na smyki, kontrabasy i generalnie całą "orkiestrową otoczkę".

Może już ktoś pisał, ale Squarepusher, to jest genialna muzyka. Zresztą oglądając koncerty można dopiero docenić co wyprawia Tom Jenkinson na basie.

Profesjonalizm. Elektroniczny jazz. Szczególnie "Ultarvisitor".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...