Skocz do zawartości
niewiedzący

Obniżenie Temp. W Budzie .. Chcesz Pomóc -wejdz Proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem ze jeśli przy zamknietej budzie temp. jest wyższa niż przy otwartej tzn. że buda ma złą wentylację (i w tym momencie poddaje się). Chce aby obniżyć temp. ponieważ po przyjściu "zasiłki" zabieram się do kręcenia "proca" ...

W budzie mam 2 dodatkowe "wentyle" ... AC FAN 3 TC i Spire BLD-FD08025S1L3/4

 

1.AC jest zamontowany z tyłu - wyciąga powietrze.

2.Spire z przodu - zasysa powietrze ... w innej wersji zamontowałem go z boku ale dalej ta sama temp. także nie widze róznicy.

 

Jeśli kierować się zasadą że przy zamkniętej "budzie" powinno być zimniej niż przy otwartej tzn. że jeszcze da sie obniżyc temp. Tylko jak tego dokonac ??

 

z góry dzieki

Edytowane przez niewiedzący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle usłyszałeś... Przy zamkniętej zawsze będziesz miał trochę większą ale sztuka w tym żeby była jak najmniejsza różnica. Było o tym już dużo pisane.

 

-pożądek w kablach

-zamień taśmy szerokie na okrągłe

-kup lepsze wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodze z tym, że zawsze przy otwartej obudowie jest niższa temperatura niż przy zamkniętej. Ja mam dwa wentylatory 80mm z przodu i jeden 120mm z tyłu. Jak otworzę obudowę czujnik pokazuje większą temperaturę niż przy zamkniętej. Była już o tym mowa w jakimś temacie ale nie chce mi się szukać..

Edytowane przez Griszman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość swofford

Nie do końca się zgodze z tym, że zawsze przy otwartej obudowie jest niższa temp niż przy zamkniętej. Ja mam dwa wentyle 80mm z przodu i jeden 120mm z tyłu i jak otworze budę to czujnik pokazuje większą temp niż przy zamkniętej. Była już o tym mowa w jakimś temacie ale nie chce mi się szukać :P

No jak jest 37 C na polu to przy otwartej budzie może być wieksza temp B) :P

 

Do autora tematu - Chcesz Pomódz -wejdz na początek polecam kupić słownik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do swofford - nie masz co robić tylko się czepiasz ? małym się pobaw - "..może być wiĘksza temp". przy skrótach daje się na końcu kropkę, tak samo jak na końcu zdania !

 

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Edytowane przez niewiedzący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalilem wiatrak z przodu tloczacy powietrze do obudowy zostawiajac oczywiscie wyciagajacy o sporej wydajnosci(ale o znosnej akustyce) i widze ze przeplyw w jest calkiem calkiem...

W obudowie jest tyle szpar ze powietrze ma gdzie wpadac trzeba sie go tylko zrecznie pozbyc.

W obudowie mam teraz mniej kurzu i halasu.Polecam ten "patent".

 

Juras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Griszman, a w jakich przypadkach możesz otrzymasz niższą temperaturę mając obudowe zamkniętą od otwartej?!?!Co trzeba spełnićć???Sam wysnułeś ten wniosek?!?!?!

U mnie w budzie mam 2x80mm przód, 2x80mm tył i 1x92mm góra (wszystkie obecnie koło 6v) + zasilacz z 120mm. Wszystkie dziury pozaklejane + buda wyciszona różnymi metodami. Faktycznie po otwarciu bocznej ścianki obudowy temp albo jest taka sama, albo rośnie o 1-3stopnie na poszczególnych elementach (cpu, chipset).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...