Skocz do zawartości
Kasmo

Zestaw - Juz Prawie Prawie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

po 7 latach pracy ze starym Celeronem366 przyszedl czas na zakup nowego zestawu. Po 2 miesiacach przegladania wielu for zdecydowalem sie na cos takiego. Oto szkielet:

 

procesor: Athlon64 Venice 3000 s.939 579zl

dysk twardy: Samsung 160GB SataII NCQ 285zl

pamiec: Patriot 2x512MB KH 349zl

nagrywarka DVD: Benq 1650 lub 1640 159zl/169zl

+ obudowa 100zl

 

problem polega na doborze pl. glownej i karty graficznej wraz z zasilaczem.

Propozycja nr 1 to:

pl. glowna: Asrock s.939 SataII AGP&PCI-E 225zl

karta graficzna: Microstar Geforce 6800GS 256MB/256bit PCI-E 779zl

-wiem, plyta troche odstaje m.in. cenowo od procesora i grafiki :)

 

Propozycja nr 2 to:

pl. glowna: Asus A8N-E 369zl

karta graficzna: Galaxy Geforce 6600GT ultimate PCI-E 535zl

 

co do zasilaczy to mam do wyboru:

Aerocool 350W 159zl

Modecom MC-350 ATX 2.0 PFC 100zl

Modecom MC-400ATX 2.0 PFC 160zl

 

Kilka uwag:

-na sprzet zamierzam przeznaczy max 2500zl (wazna jest kazda zlotowka), wiem ze przy drugiej propozycji kwota jest nieco przekroczona ale licze na maly spadek cen

-grzechem byloby nie podkrecac ale narazie nie mam tego w planie (ewentualnie w dalekiej przyszloci i tylko niewiele powiedzmy do ok 2,2-2,3GHZ) dlatego mam taka cicha nadzieje ze modecom mc-350 starczylby jako zasilacz

-od zestawu wymagam by byl przede wszystkim bardzo STABILNY i ZYWOTNY gdyz komputer ten nie bedzie dlugo modernizowany, nawet bardzo dlugo (po prostu zakup czesci to dla mnie sporo wydatek)

-co do plyty glownej (z nia mam najwiekszy problem) chce by byla wydajna tzn. pamieci dobrze na niej dzialaly(nie bylo problemu z 1T/2T), by zintegrowana dzwiekowa byla przyzwoitej jakosci (oczywiscie jak na zintegrowana), by nie stwarzala problemow z dodatkowo podlaczanym sprzetem oraz by konfiguracja byla latwa i przyjemna(na ile to mozliwe)

-komp ma sluzyc w zasadzie do wszystkiego (muzyka, czasem cooledit, filmy i gry: glownie RPG i strategie, chce by takie gry jak Gothic3, Oblivion, Warhammer: Mark of Chaos, HeroesV dzialaly plynnie ale nie koniecznie w full na maxa bajeranckiej grafie), mzoe ten 6600GT wystarczylby na te gry

-mam nadzieje ze reszte podzespolow dobrze dobralem (chyba ze ktos doradzi cos lepszego)

-czy konieczne jest FDD? (ponoc do instalacji dysku SataII?)

-jak widac sprzet/ceny sa z esc.pl. zamierzam tam kupic bo po prostu mam blisko i chyba dosyc tanio jest

 

 

Z gory dziekuje za wszelkie uwagi i komentarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz pogiercowac to wez asrocka i 6800gs.Jesli chodzi o zasilke to lepszym pomyslem wydaje sie Huntkey 400W.Jesli nie bedziesz zmienial dlugo podzespolow to tym bardziej powinienes nastawic sie na krecenie.

Edytowane przez Cael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw bardzo sensowny ...

 

Polecił bym może płyte EPOX 9NPA7I i zasilacz Fortrona 400 ...

 

Co do reszty to myśle że naprawde bardzo optymalna.

 

Na Epoxie da się dobrze kręcić ;) tylko że trzeba mieć jeszcze frezerka do procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym wolal Huntkey ale jestem ograniczony do tego co oferuje esc.pl , chce kupic caly zestaw w 1 sklepie

 

Esc.pl - zasilacze

Sprzedam Ci 350AP jak chcesz :P:D

Akurat mam...

 

Ale nie o tym chciałem pisać :)

 

Z tych wźiąłbym... http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2423

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje cos takiego:

Athlon 3000 Venice BOX- 579

pł głowna DFI infinity -339

karta graf Sapphire Radeon x800gto 256 -620

pamiec patrioty KH 2x512 -349

samsung ten co podales

nagrywara ta cop podałeś

 

cena = 2327

 

z zasilczem aerocool 450W 225 cena =2552

z zasilczem Modecom MC400W cena= 2487

 

 

Ceny z esc.pl

Edytowane przez Mastah-Lamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli wyglada na to ze propozycja 1 jest najodpowiedniejsza, jedno tylko mnie martwi, ponoc te karty sa strasznie glosne - pytanie jak glosne? bedzie to przeszkadzac przy normalnej pracy/graniu, moze jakies porownanie ich glosnosci do czegos ;)

 

na horyozncie pojawil sie Geforce 7600GT maja tez wyjsc jakies nowe uklady, wiec pewnie jeszcze z 2 tygodnie odczekam, moze ten 7600GT okaze sie lepszym zakupem

 

wogole to kiedy jest najblizszy "dolek" cenowy? ;) bym szybko nie stracil na zakupie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny kartt spadna juz niedługo jak na sklepy wejdzie 7600gt 7900gt i 7900gtx

jak czytałem 7600gt ma byc nastepoca 6600gt a cena jest troche wysoka bo ok 850zł i szyna 128 ale w testach 5k a w mkarku 05

 

wiec mozesz jak ci sie nie pali to poczekac popatrzysz na testy i wybierzesz cos dla sibie

a moze bedzie to 7800gt cena tego gf na pewno spadnie do jakiegos podejrzewam 1 000 i wtedy moze go wybierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki co o/c narazie mnie nie kreci, jestem zupelnie zielony w te klocki ale nie wykluczam ze kiedys podkrece ale nie ekstremalnie

 

kierujac sie wyborem plyty patrze na jej stabilnosc no i cene (a asrock widze ze zbiera dobre opinie a i do podstawowego o/c bez tych wszytkich modow, jest calkiem niezla), liczy sie kazda zlotowka bo niedlugo czeka tez mnie zakup nowego monitora(CRT)

 

troche zaczynam sie zastanawiac na sempronem s.939, poki co wole atlona bo wychodze z zalozenia ze niby tylko 10% wydajnosci mniej ma sempron ale 10% tu 5% tam itd az wyjdzie na to ze sprzet juz nie bedzie tak ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zlozylo ze jestem zmuszony wymienic takze monitor, na szczescie mam dodatkowoa kase na to (400zl - max. 450zl)

 

czy ktos kupowal moze tutaj

http://www.gvc.pl/?m=91&id=213

 

-czy to sa dobre monitory, czy warto ryzykowac zakup, kusi szczegolnie te 399zl za 19" albo nawet 289zl za 17"

-wymagan za duzych nie mam, byleby dzialala dobrze rozdzielczosc 1024x768 (do gier w zupelnosci mi starczy)

-co z tym pasmem przenoszenia, czy to ma wplyw na jakosc obrazu itp?

-polecacie moze jakies inne, gdybym mial kupowac jakis nowy to pewnie Philips albo samsun 793df, moooze 795df, reszta za droga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...