Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Co do alternatywnych topów z pleksy dla Lainga - W PC-Tuning aktualnie nawet od reki (są w magazynie) znjadziecie takie topy http://www.alphacool.de/product_info.php/p...attachment.html

Jeżeli jesteście zainteresowani to proponuję kontakt z p. Marcinem Juszczykiem z działu sprzedaży.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ostatnio paczke z cooling.pl a w niej lainga ddc 1T

Wczoraj chciałem sprawdzić czy nie jest tak głośna jak dwie poprzednie które miałem.

Na początku słychać było głównie powietrze które nie mogło się wydostać z pompki - pompka pracowała w miarę cicho ( miała ok 3900 obrotów)

następnie resztki powietrza wyleciały i nastała cisza (no prawie :]) ale za to obroty spadły do ok 2800-3100. Pompka chodzi wyraźnie ciszej i mniej się grzeje niż przy 3900 obrotach (standard) ale za to pompuje nieco słabiej.

 

Miał ktoś taką sytuację?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w sprawie poziomu glosnosci, a dokladniej mowiac roznicy glosnosci pracy miedzy wersja pro a ultra. Czy ktos mi moze powiedziec cos na ten temat.

 

Mam pozyczona pompke od Jarogniewa - model Laing DDC 1T, i odpowiada mi bardzo - jest cichutka. Ale chcialbym wiedziec czy mocniejszy model rowniez taki jest.

 

Wybaczcie ze nie zaglebiam sie w ten temat - ale czas nagli i dlatego potrzebuje "in cito" odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik są dwie wersje "z" i "bez" czujnika obrotów pompki. Pompka z czujnikiem obrotów jest o tyle lepsza, że możesz w przypadku problemów z pompką (spadek prędkości obrotowej, zatrzymanie pompki) w połączeniu z odpowiednim softem włączać alarm albo np. zrobić automatyczny shutdown kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi Andy chodzilo o glosnosc pracy a nie czujnik. :)

Czy duza jest roznica miedzy ta 420 a 600 ? Czy jest glosniejsza o wiele ?

 

Miales Andy HPPS wiec Twoje zdanie jest bardzo wazne :) Bo mozesz porwnac :)

 

Wstepnie zdecydowalem sie na slabsza, a jak cos to zrobie mod na mocniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi Andy chodzilo o glosnosc pracy a nie czujnik. :)

Ale to przydatna rzecz ten czujnik, może warto mieć tę wersję?

 

Czy duza jest roznica miedzy ta 420 a 600 ? Czy jest glosniejsza o wiele ?

Nie wiem, nie miałem wersji 420. Dla mnie wersja 600 jest idealna

 

Miales Andy HPPS wiec Twoje zdanie jest bardzo wazne :) Bo mozesz porwnac :)

Miałem Eheima 1048 (dwie sztuki) Gdy był cichy to było OK. Ale zaczęły się problemy. Zaczął strasznie trzeszczeć. Nie pomagało odpowietrzanie, wymiana wirnika, ośki i reszty na nowe, wymiana wirnika na specjalną wersję. Warczał jak czołg :mur: Wylądował więc na półce a jego miejsce zajął Laing.

 

Laing ma większą wydajność niż Eheim 1048, konstrukcję lepiej przystosowaną do WC. Eheim to akwariówka z temp. chłodziwa max 35 t. C.

 

Wstepnie zdecydowalem sie na slabsza, a jak cos to zrobie mod na mocniejsza :)

A co wtedy z gwarancją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to mod można zrobić nawet ołówkiem, więc nie ma problema.

Ołówkiem nie da rady B) niestety.

A co do głośności:

Mocniejsza wersja ma ok 600-900 obrotów więcej. Moja pompka jest wyraźnie głośniejsza (lecz nie uciążliwie głośna) przy róznicy 3100 obrotów a 3900 czyli tak jak powinna pracować słyszę różnice na korzyść mniejszych obrotów. Decyzja powinna zależeć od tego czego oczekujemy od zestawu WC :wink:

PS IMHO ja bym nie przepłacał

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze posta pod postem aby to ktoś zauważył...

Czy obecnie sprzedawany Laing DDC 12V 1T pracuje tak jak powinien pracować? Są tu osoby które nie dawno go kupiły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laing przyszedł.. chodzi bardzo kulturalnie ale bezgłośny nie jest :) uklad jeszcze dobrze nieodpowietrzony się może jeszcze ucichnie.Mójmodel to T1 i w zupełności ta pompka wystarczy na układ z hmm 6 blokami :) przy obecnie 2 i potrójnej chłodnicy bez zająknięcia pracuje....takie pytanko ile macie obrotów na czujniku? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dopiszę.

Moja również całkowicie bezgłośna nie jest - ale słychac lekki szum płynącej wody w środku.

W rezerwuarze musiałem nalać wody "z czubkiem" po sam korek bo robił się taki przelew że mieszało wodę z powietrzem i bąbelki zasysało spowrotem w obieg.

Po zamknieciu obudowy nic nie słychać.

Według czujki ma około 3800rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie dopiszę.

Moja również całkowicie bezgłośna nie jest - ale słychac lekki szum płynącej wody w środku.

W rezerwuarze musiałem nalać wody "z czubkiem" po sam korek bo robił się taki przelew że mieszało wodę z powietrzem i bąbelki zasysało spowrotem w obieg.

Po zamknieciu obudowy nic nie słychać.

Według czujki ma około 3800rpm

a masz ultre czy pro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta najtańszą i jest słyszalna ale nie ma żadnych pisków czy coś podobnego... po prostu słychać szumik bardzo delikatny ... głupi sie nie pozna skąd dochodzi ...cz y z wentyla czy z pompki....montaż jak w galerii...czujnik tak jest 3,8k wg everesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc można już powiedzieć że wszystkie dostępne w sprzedaży pompki nie mają wad z przed kilku miesięcy a wadliwe od razu trza reklamować ... ja nie żałuje 245 za tą pompkę bo było warto... na początku gdy układ nie był jeszcze dobrze odpowietrzony to słyszałem zasysanie jak odkurzacz powietrza przez pompkę... teraz nie wiem czy pompka działa podczas bootoania czy nie :| acha a w pc-tunningu maja na stanie jakby ktoś nie wiedział rezik + top po 90 zł za szt. lub około 180 za komplet :) ja sie zastanawiam :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...