Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

kłeszczyn

DDC 1T + węże 10/12 + cybanty skręcane => przecieki

jakieś pomysły żeby to jako tako uszczelnić? krućce są malutkie do tych węży a cały układ się na nich opiera więc niemam zamiaru zmieniać węży/krućców przez głupią pompe :P

czym by to potraktować żeby nie ciekło? slikon / inne opaski, bo te metalowe skręcane jednak nie do konca rownomiernie sciskają węża na krućcach

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i uszczelniłem, plastikowe opaski, dokładniej dociskają i niema przecieku, teraz kolejne pytanie, układ chodzi, pompa się grzeje od spodu, to normalne? jaka jest jej temperatura pracy ? tzn układ narazie złożony poza kompem i sobie chodzi, na chłodnicy wentyle odpalone co by chłodzic pompe ale ona dalej ciepła od spodu, nawet bardzo okolo 50*C może więcej

 

a i jeszcze cos, pompa się sama wyłacza czasem na chwilke i nie startuje zaraz po tym jak dostnie prąd z zasilacza tylko po koło 2 sekundach

 

to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laing ma opóźniony start , moja też jest ciepła...

Potwierdzam, startuje z drobnym opóźnieniem. Na moją wieje wentyl z przodu obudowy więc się nie grzeje

 

(...)a i jeszcze cos, pompa się sama wyłacza czasem na chwilke (...)

Po uruchomieniu kompa? W trakcie uzywania kompa czasem pompka się zatrzymuje? Niezbyt to normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przezyłem szok, dostałem top i rez do ddc i podłączyłem sobie to na probe do mojej starer (głośnej) ddc 18w , odziwo pompka ucichła 8) Tak wiec mam teraz 2 ciche ddc. 10w oraz 18w :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przezyłem szok, dostałem top i rez do ddc i podłączyłem sobie to na probe do mojej starer (głośnej) ddc 18w , odziwo pompka ucichła 8) Tak wiec mam teraz 2 ciche ddc. 10w oraz 18w :D

Może była głosna bo się zapowietrzała a dzięki rezowi w końcu się odpowietrzyła i dlatego ucichła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem Lainga DDC o takiego http://img236.imageshack.us/img236/3633/dsc06550mg2.jpg a to topic: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=240385 opłaca sie brać tą wersję pompki? Dziwnie wygląda ten Laing i nie wiem czy sie w niego pakować :) no i czy jest taki cichy bo na ciszy mi bardzo zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszych starych wersji (tych za czasów, gdy w Polsce mozna było tylko pomarzyć o tych pompkach) niestety nie można zmodyfikować na Ultrę. Nie ma w nich, zaznaczonego poniżej niebieską strzałką, elementu. No przynajmniej w mojej pompce tego nie ma.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam juz nie wiem co podłączyć, w sumie moj układ nie składa sie z flow killerów tzn . apogee gtx, prison gpu, Asetek Waterchill VGA, oraz coolteka triple, wszystko to na 8/11 . A własnie włączyłem ver. 18w na godzine sama pompka i blok (neuxxxos) i dość mocno mi zagrzała blok oraz wode :/ A mysle ze ver. 10w do mojego układu by spokojnie wystarczyła wiec chyba jednak zamontuje 10w ze względu ze nie bedzie mi tak podgrzewać wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkope troszke temat, jako ze mam maly problem, ktory tutaj byl poruszany.

Z tego co wyczytalem wersja bez plusa powinna miec w granicach 3800-3900 rpm, wersja plus ok 4400 - 4500?

Jakis czas temu zakupilem wersje Pro bodajrze, czyli ta bez plusa z topem watercoola, sciagalem ja z reichu (upolowana na ebay, lekko smigana) . W kazdym badz razie zastanawialem sie czy moda sobie bie zrobic, jednak co sie okazalo po przeczytaniu tego tematu wyglada na to (sadzac po rpm) ze poprzedni wlasciciel juz go zrobil.

Moze ktos potwierdzic ze na 100% tak wyglada sprawa obrotow w tych wersjach? Czy moze zastosowanie innego topu moze nieco zmniejszyc opory wirnika i przez to liczba rpm delikatnie rosnie, choc raczje to niemozliwe ze az tak. Nie chce rozbierac pompki zeby sie o tym przekonywac, bo nie mam za bardzo na to czasu, no chyba ze przy najblizszych zmianach w ukladzie.

 

Zerknolem sobie na ten mod i tak na chlopski rozum to zwyczajnie wyglada to tak ze wersja plus i ta bez plusa to dokladnie to samo, z tym ze ta bez plusa ma tylko odpiete jedno uzwojenie, wiec grzech nie modowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, to widzialem juz wczesniej.

U mnie jest w granicach 4400rpm, z tym ze pompka ciagnie sporo klockow i podejrzewam ze dla tego taki maly spadek.

Z tym ze nie bylem jeszcze do konca pewien czy to na pewno kwestia moda, czy tez Top majacy pewien wplyw na wydajnosc nie zmniejsza troszke oporow i przez to wirnik nie kreci sie troszke szybciej.

Mogl by ktos kto posiada zmodowanego DDC, lub wersje 18W z topem potwierdzic ile rpm pokazuje pompka? (najlepiej jeszcze w dosc rozbudowanym ukladzie, gdzie ma sporo do przepchniecia)

Ostatecznie pewnie skonczy sie na tym ze nie wytrzymam i zajrze do srodka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...