Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Arni powiedz mi jedno czy przy zalewaniu układu pompka szybko pompuje wodę do węzy

przy pełnej mocy bardzo szybko. Ja zalewam reza, włączam kompa i po chwili wyłączam przyciskiem na zasialczu.  Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku czasu mam pompke Laing DDC Pro , bez zadnych przrobek .

Pompka chodzi czasam i 3 dni nonstop , zazwyczaj cos okolo 80h tygodniowo

moje pytanie : jak dlugo powinna pociagnac ?? ile te pompki przecietnie wytrzymuja

zakladajac w/w obciazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku czasu mam pompke Laing DDC Pro , bez zadnych przrobek .

Pompka chodzi czasam i 3 dni nonstop , zazwyczaj cos okolo 80h tygodniowo

moje pytanie : jak dlugo powinna pociagnac ?? ile te pompki przecietnie wytrzymuja

zakladajac w/w obciazenie.

w teorii 5 lat non stop 24/7/365

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji porządków na dysku znalazłem fotki mosiężnego topu własnej roboty. Jest to moja kopia OCLabs:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Nie liczyłem na cud jeżeli chodzi o wyciszenie, ale jest na tyle dobrze, że pozbyłem się z układu Aquaero LT.

Topik siedzi w układzie już ponad pół roku i spisuje się bez zarzutu, dostał jedynie lakier podkładowy i białą perłę na wierzch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj chyba odesłałem swojego Lainga do krainy wiecznego spoczynku ;( Zachciało mi się grzebać w układzie, no i dostała się woda do elektroniki i pompka kaputt. Wk... na maxa jestem, tyle razy robiłem i nic, aż w końcu uwaliłem przez własną głupotę :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go jeszcze masz to zaserwuj mu kąpiel w benzynie ekstrakcyjnej może pomoże chyba że masz coś czarnego na pcb ;)

U mnie to kiedyś pomogło :P ale to było 3 laingi do tyłu :lol:

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, nic czarnego nie ma, smrodu też właściwie nie było (trochę "elekroniką" czuć, ale może to normalka), po podłączeniu raz na jakiś czas wirnik trochę drgnie, ale jak patrzyłem od spodu to jedna z tych cienkich ścieżek miedzianych jest przerwana. Próbowałem to zlutować ale to nic nie dało, na razie do jutra na kaloryferze poleży, może to coś da. W każdym bądź razie, wersja 5.4 także staruszek był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronikę bez uszkodzenia musisz wyciągnąć z plastikiem komory wirnika i ośką ceramiczną. Zwoje są przyklejone do komory więc lepiej nie ruszaj ...zanurz całość w benzynie eks. i powinno być w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, 100% RIP, słychać jakby chciała zastartować, potem cisza, potem znowu i tak w kółko, a tam gdzie ta ścieżka wyparowała, PCB gorące, także uwalona jest na pewno. Cóż, szukam nowej pompki...

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę sprzedawał całego kompa z WC z podpisu, więc i MCP350 by się znalazła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe i niedrogie rozwiązanie mojego problemu :)

 

Obecnie pompka pracuje na Zalman ZM-MFC1, ale kanały są za słabe i po jakimś czasie przegrzewają się (mimo zastosowanie radiatorków) i pompka gwałtownie traci na obrotach, a ten Lamptron wygląda obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...