Skocz do zawartości
muszka15

Problem Z Dyskiem Laptopa...:(

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem podlączyć dysk z laptopa do komputera...mam sprawną przejscówke ale gdy włacze kompa bios zaczyna mi wisieć.... <_< gdy podłącze go poprzez ten sam kabel od dysku twardego komp sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> ale dysku z laptopa nie widzi :mur: POMOCY!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to tak:

-chce sobie włonczyć dysk z laptopa pod PC

-gdy go włącze podczas testu post komp się zawiesza

-gdy go włącze poprzez kabel dysku twardego(on też jest podpięty) komp startuije normalnie ale dysku z laptopa nie widać

-przejściówka jest sprawna podobnie jak dysk

POMOCY!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...Masz tu zdjęcia nie wiem gdzie jest ta zworka ,ale żeby na osobnym kablu się wieszało??

 

Jednak nie mam zdjęc :( ale ani na przejściówce ani na dysku nie ma zworki.

 

to jest ta przejścowka ale zdjecia dysku nie mam

post-135366-1141413569.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to ujac : g...no widze <_< poza tym ja sie poddaje, piszesz takim jezykiem ze totalnie nie moge niczego zrozumiec.

Masz tu zdjecie, potem jakas zworka, potem jednak nie mam zdjec, jakas przejsciowka znowu i znow zworka. A na koniec widnieje zdjecie. Sory, to ponad moje sily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...Masz tu zdjęcia nie wiem gdzie jest ta zworka ,ale żeby na osobnym kablu się wieszało??

 

Jednak nie mam zdjęc :( ale ani na przejściówce ani na dysku nie ma zworki.

 

to jest ta przejścowka ale zdjecia dysku nie mam

Nawet mój TRUST nie ma takiego zajefajnego Makro.

Jak to sie takie PRO efekty robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO porzecie mi z tym problemem.Jak już wspomniałem to jest WAŻNE

sprawdzałeś w biosie jak są "ustawione" te dyski ? (jako "master", "slave", cable select" itp ...)

 

 

Najgorsza jest taka możliwość, że się "gryzą" - zdażyło mi się to ze 2 razy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wszystko juz jasne. Wzywam wszystkich uzytkownikow forum tweak.pl - pomozcie. Moze jesli polaczymy nasze supermoce to damy rady rozwiazac ten problem bo to jest WAZNE. Chlopie...a zreszta nie mam sily pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra sprobuje wyjasnic. wiekszosc ludzi na forum ma uraz do ludzi piszacych jeden post pod drugim, skladajacych zdania jakby dopiero uczyli sie pisac itp. nie mowie juz o bledach ort i bykach typu "porzecie". moja niechec do ludzi piszacych zagmatwanie,niegramatycznie i bez sensu powoduje,ze zwykle nie chce mi sie w problem zaglebiac i mysle,ze sporo osob ma tak samo...

 

inna sprawa to to,ze zdjecie, ktore podeslales moze przedstawiac wszystko, dysk twardy, wagon kolejowy, albo łabędzia po calodniowej bibie. az z wrazenia sprawdzilem czy mam soczewki bo takiego blura to dostaje tylko jak je zdejme :S tak wiec prosze napisz po polsku o co ci chodzi, jak masz mozliwosc to rzuc normalne foto to na pewno ktos sprobuje ci pomoc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh.Chyba nie dacie mi spokoju :).W biosie próbowałem wszytsko zmieniać nawet recznie wpisywać parametry ale i to nic nie dawalo :(

OMG

 

ps. kup sobie kieszen na usb2.0 na allegro na dysk 2.5 calowy za 30zl i masz z glowy.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o qzwa dawno sie tak nie usmialem czytajac te posty, blur na tym zdjeciu jak w nfs :D , przepraszam za OT.

Wracajac do tematu - to zalezy od biosu na płycie czy taka operacja bedzie mozliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa to to,ze zdjecie, ktore podeslales moze przedstawiac wszystko, dysk twardy, wagon kolejowy, albo łabędzia po calodniowej bibie. az z wrazenia sprawdzilem czy mam soczewki bo takiego blura to dostaje tylko jak je zdejme

No nie mogę, sorry za OT, ale się kawą poplułem swoja wieczorną... Łabędzia po całodniowej bibie napewno :lol2: :lol2: :lol2:

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to może tak : czy wiesz co to są ZWORKI? Bo kilka osób już ci mówiło, żebyś sprawdził, jak jest ustawiony dysk (master/slave...) ale tego nie robi sie w BIOSie, tylko trzeba fizycznie na dysku sprawdzić :) A zdjęcie przednie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koleś, a nie masz przypadkiem założonego HASEŁKA na dysk twardy lub nootebooka w laptopie? Moj znajomy miał to samo i sie meczyl przez miesiąc zanim doszedł do tego :P Wyczyść hasełka i sprawdź. Jak to nie zworki i nie hasełko - to może jednak ten łąbędź za dużo wypił...

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty dobrze dysk podpinasz po przejściówkę? Bo przejściówki mają taką paskudną cechę że dysk 2.5” można podpiąć na odwrót. Sprawdź dla pewności.

Napisz co to za dysk (producent, model), gdzie go podpinasz (jaki kontroler, który kanał oraz czy coś poza tym dyskiem jest podpięte pod ten kanał…)

Dysk oczywiście podłączasz na wyłączonym komputerze a nie próbujesz hot-swapa’a stosować? Czy dysk w laptopie działa dobrze? Jaki to laptopa i po cholerę chcesz tam instalować system poprzez komputer stacjonarny (bo to jakaś głupota…)

Niech twoja odpowiedz będzie napisana poprawną polszczyzną…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chcesz aby Cię naprowadzić na rozwiązanie problemu czy nie? Bo jeśli chcesz to odpowiedz na wszystkie pytanie a jak nie chcesz to po co zaczynałeś temat?

 

Wytłumacz co to znaczy „-gdy go włącze poprzez kabel dysku twardego(on też jest podpięty) komp startuije normalnie ale dysku z laptopa nie widać”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze jak go podepne tym samym kablem z dyskiem twardym to komp chodzi ale nie wykrywa dysku z laptopa

Ja odpadam, nic nie rozumiem…

W komputerze masz dwa kanały ATA. Pod pierwszy powinien być podpięty dysk twardy a pod drugi napęd CD/DVD. Oba napędy jako master (bo są to jedyne urządzenia na oddzielnych kanałach ) Jeśli jest tak jak piszę to nie możesz podpiąć dysku z laptopa bo on też jest ustawiony jako master… odepnij napęd CD/DVD i w jego miejsce podepnij dysk z laptopa, niech będzie on jedynym urządzeniem na tym kanale. Włącz komputer i wejdź do biosa, tam możesz zobaczyć czy wykrywa dysk. Jeśli wykrywa a mimo to system go nie widzi to znaczy że trzeba przypisać mu jakąś literę.

 

Zacznij pisać jak człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...