Skocz do zawartości
Gość Bari

Athlon 63 3000 S 754 Vs Sempron 3000 S 939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bari

Witam .Mialem zamiar zmienic sobie grafe z agp na Pci-e i przyszla mi do glowy zmiana Proca na AMD sempron 3000+ s939 i Asrocka dual ... i wsadzic stara agp i zbierac na cos PCI-e

Oplaca sie zmiana AMD Athlona 64 3000+oryg 2GHZ NewCastle(ClawHamer) +Asus K8V-X na

Semprona 64 3000 939 + Asrock ?? Czy bedzie to bardziej przyszlosciowe ?? oraz czy oplaca sie zmieniac i czy bedzie roznica.Czekam na powazne odpowiedzi nie w sensie szukaj na forum bo napewno tego samego tematu nie ma:] pozdro

 

 

 

Na allegro znalazlem za 635 zl + 20 przesylka wiec 655 a w sklepie komputerowym niedaleko mnie jest za 618 "]

 

Tylko jeszcze musze znalezc kupca na starego proca i mobo

Edytowane przez Bari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlona64 na Semprona ??? Moze lepiej sprzedaj tego Athlona i se kup Durona :] :lol:

A róznica pomiedzy athlonem 64 na 939 i sempronem na 939 jest może 10%, a co tu dopiero mówic o procku bez DualChannel(athlon 754) a prockiem z dual channel(939) Czy warto zmieniać...wg mnie nie warto, poczekaj do lipca i kupisz wtedy AM2. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Tylko ze Am2 napewno bedzie duzo drozsze a ja jestem teraz na etapie zmiany mobo i grafy wiec jak zmienjie procka i asrocka to w przyszlosci am 2 wejdzie na asrocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj sie z tym testem http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=334

Wydajnosc sempa 3000+ pod 939 jest niewiele gorsza od A643000+. Jak trafisz na dobra sztuke krecaca sie przynajmniej do 2,5GHz to juz w ogole wypas. Poza tym chcesz zmienic karte graficzna, a zmieniajac platforme bedziesz mogl zaopatrzyc sie w karte pod PCI-E, ktore sa duzo tansze od swoich odpowiednikow na AGP.

Moim zdaniem warto jest dokonac takiej zmiany w konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,5GHz to mozna powiedziec, ze to taka srednia jest z wynikow O/C tych sempow. Kazdy procek jest indywidualny i nikt Ci nie zagwarantuje, ze zrobi 2,5GHz na defaultowym vcore (chyba, ze selekta sobie kupisz). Kupujac w sklepie wszystko zalezy od szczescia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

No bo prawdopodobnie kupie w sklepie :] bo jest o 40zl taniej wiec to juz mozna przeznaczyc na dodatkowy cooler .A stary proc + mobo mam zamiar sprzedac razem z freezerem 64 pro wiec w nowym sempie moze sie dokrecic do 2,5 na boxowym czy lepiej odrazu kupic freezera lub cos w tej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego zacznijmy ze semp nie ma BOXowego wentyla bo sa sprzedawane tylko w wersji OEM!! Jesli dobrze zrozumiałem masz teraz AF 64pro tak wiec go zostaw sobie do sempa. A co do krecenia tych sempów zalezy tez jaka płyte bedziesz do niego kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mobo ma jedna wade. Maksymalne vcore wynosi 1,45V. Do uzyskania wiekszego napiecia potrzebny jest prosty mod, ale o tym w topiku o tej plycie znajdziesz informacje. Byc moze w przyszlosci wyjdzie jakis nowy bios do tej plyty pozwalajacy na uzyskanie wiekszego vcore bez potrzeby robienia moda. No i napiecie maxymalne vdimm bez moda wynosi chyba 2,7V - to tez dla niektorych moze byc troche odstraszajace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Aha to juz nie wiem :/ teraz mi sie nasuwa na msy lze jak ten pojdzie ok 2,6ghz a ja na moim wyciagam 2,4 to czy jest sens ?? nie lepiej poczekac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to juz nie wiem :/ teraz mi sie nasuwa na msy lze jak ten pojdzie ok 2,6ghz a ja na moim wyciagam 2,4 to czy jest sens ?? nie lepiej poczekac ??

Dozbieraj kase i zakup płyte gł. Epoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli plyta z PCI-E i AGP to tylko ASRock. Vraven pewnie mial na mysli Epox'a 9NPA/+ ULTRA, ktora posiada tylko zlacze PCI-E i jest duzo drozsza od wspomnianego ASRock'a lecz nie zmienia to faktu, ze jest to bardzo dobra plytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzieki Ale ja juz nic nie rozumiem czy zmieniac czy nie czy poczekac :/

To moze to rozwieje Twoje watpliwosci bo rozumiem, ze chcesz ewentualnie czekac na AM2. Na nowa podstawke bedziesz musial kupic nowe pamieci DDR2 co generuje dodatkowe koszty. Ja na Twoim miejscu bym zmienil teraz nie czekajac, a jak Ty postapisz to juz inna sprawa (ze sprzedazy starego mobo i proca powinienas uzyskac fundusze podobne do tych jakie zainwestujesz przy kupnie nowych podzespolow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Tak ale 939 jest bardziej przyszlosciowy niz 754 ?? a ten moj athlon jest jakis kulawy 2,40 ghz na 1,650 i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Athlona64 na Semprona ??? Moze lepiej sprzedaj tego Athlona i se kup Durona"

 

Sugerowalem ze zmiana A64 na Sempa to zmiana na gorsze.

raczej zmiana na lepsze. semp ma dual channel, jezeli athlon autora to newcastle to juz w ogóle, bo newcastle to padliny do kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana nie jest opłacalna. Semp ma 1.8Ghz i 128kb cache, a Athlon - 2GHz i 512kb. Dual channel tutaj niewiele pomoże. Oczywiscie jest jeszcze overclocking, być może Sempron pójdzie na 2700 MHz, może nawet wiecej, ale równie dobrze może nie przekroczyć 2400 MHz. Trafiłeś na fajnego A64, 2.33GHz na 0.13um to świetny wynik. Wstrzymaj się i zbieraj na dwurdzeniowca - taka moja rada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie Assasina. Dual Channel to najwyżej + 3-5% wydajności. A 2.33GHz to nienajgorzej. Ten semp musialby chodzic na 2,5 - 2,6 GHz zeby uzyskac taka wydajność a nie masz zadnej gwarancji Bari, ze go tak podkrecisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Ehh no to ja juz nie wiem .Rozumiem wstrzymac sie moge lecz i tak mam zamiar zmieniac ./Grafike a na AGP juz sie nie oplaca wiec w gre wchodzi mobo ?? .Wiec juz sam nie wiem a do jakiegos X2 ram moze byc pc3200 (400) czy 533 ?? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinie Assasina. Dual Channel to najwyżej + 3-5% wydajności. A 2.33GHz to nienajgorzej. Ten semp musialby chodzic na 2,5 - 2,6 GHz zeby uzyskac taka wydajność a nie masz zadnej gwarancji Bari, ze go tak podkrecisz.

Chyba pomyliles platformy. Dual Channel na SA praktycznie nic nie daje lecz na A64 to juz inna bajka (przynajmniej 10%). Zreszta zobacz sobie na taktowania np. A64 3000+ pod 754 i 939 (roznica jest 200MHz na korzysc 754 wlasnie z powodu braku obslugi duala)

 

@Bari

Do X2 potrzebne sa zwykle DDR'y - moga byc nawet PC2100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bari

Sprawa sie wyjasnila trudno bede zbieral kase na cos 2 rdzeniowego Dzieki wszystkim za odpowiedzi ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

raczej zmiana na lepsze. semp ma dual channel, jezeli athlon autora to newcastle to juz w ogóle, bo newcastle to padliny do kręcenia.

jasne moj na standardowym napieciu chodzi na codzien na 2600Mhz;pp a jak narazie moje max 2800 na 1.6V;] mam zasilacz 300w i wiecej nie idzie;] bo wiadomo pradu brakuje;] w tym tgodniu powinen mi przyjsc zasilacz modecom 400w to bedzie zabawa;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...