Skocz do zawartości
Klimer

Monitor Lcd 19 Calowy Do Gier Itp

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

potrzebuje pilnie monitora LCD o przekontnej conajminej 19 cali, do gier, ogladania filmów, word itp itd. ogólem najlepiej do wszystkiego :) chciałbym tez zeby w miare ciekawie wygladał, miał gwarancje door2door (niekoniecznie) bo najwazniejsze jest dla mnie zeby jakis problemów z pikselami nie było i w miare problemów zeby mozna bylo wymienic. nie daje limitu cenowego, ale myśle ze koło 2k sie to kręcic bedzie.

 

narazie do gustu przyadł mi ten http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18026

ale nie wiem jak wyglada od strony technicznej, i gwarancyjnej

 

moze mi ktos pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reakcja plamiki dosyc spora bo 16ms......teraz sa monitory co maja 2ms

ja bym polecal ten:

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16824116375

jesli jest dostepny w PL,

taki LG jak w twoim pierwszym poscie sprzedajemy w sieci naszych sklepow i IMO nie jest rewelacyjny(ostrosc+kolory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reakcja plamiki dosyc spora bo 16ms......teraz sa monitory co maja 2ms

Raczej marketingowy czas reakcji nie jest wyznacznikiem jakosci monitora. Pytający szuka monitora uniwersalnego a nie wyłącznie do gier.

Ponadto nalezy podać odpowiednie czasy tzn 2ms kontra 12ms (GTG) i 8ms kontra 16ms (BTB) - tyle wynoszą papierowe czasy obu monitorów.

 

Nalezy tez stwierdzić ze najszybsza matryca nie TN to ASIPS 6ms/12ms i wg pierwszych testów w praktyce jest ona rownie szybka jak ten viewsonik VX922: http://www.behardware.com/articles/610-4/n...-a-2-ms-tn.html

Edytowane przez gmfriend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej marketingowy czas reakcji nie jest wyznacznikiem jakosci monitora. Pytający szuka monitora uniwersalnego a nie wyłącznie do gier.

Juz nawet nie chodzi o reakcje plamki, ale to jest naprawde swietny monitor, mam 2 znajomych co go maja, zadnego ghostingu etc. i cena tez w miare ok.

Wiekszosc ludzi szuka monitora uniwersalnego i ten monitor spelnia te wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz poczucie humoru ( horroru ) - bez obrazy, ale monitor z FRC i niemający przycisków ( tylko soft ) to dyskwalifikacja na starcie. No i ta cena. Rozumiem że w temacie jest "bez limitu" ale już bym wolał kupić 20-21" panoramę ( np. NEC ).

 

autor napisał : conajminej 19 cali - więc zdecydowanie radzę panoramę i jeśli się uda to 21"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz poczucie humoru ( horroru ) - bez obrazy, ale monitor z FRC i niemający przycisków ( tylko soft ) to dyskwalifikacja na starcie. No i ta cena. Rozumiem że w temacie jest "bez limitu" ale już bym wolał kupić 20-21" panoramę ( np. NEC ).

 

autor napisał : conajminej 19 cali - więc zdecydowanie radzę panoramę i jeśli się uda to 21"

No i co z tego ze bys wolal sobie kupic panorame ? (nic nie przemawia za panorama - kiepska matryca , lsaby czas reakcji - nic )

Koledze chodzi o monitor do wszystkiego , a nie do ogladania filmow !

Najlepiej kupic monitor z matryca PVA - czyli ten co polecilem . firma samsung jest teraz bezkonkurencyjna - sa to najlpesze monitory na rynku (770p , 970P) .

 

panoramy jednak nie chce.

 

zastanawia mnie ten model. nie mówicie mi ze sa lepsze, bo na pewno sa, ale chicałbym zapytac co sądzcie o tym:

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

http://sklep.benchmark.pl/pelny_26270.html

 

??

Stanowczo odradzam .

Kipeski czas reakcji , oraz matryca - nie ma mowy o graniu w jakies dynamiczne gry na tych monitorach ..

 

pozdro

Edytowane przez Lol~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego ze bys wolal sobie kupic panorame ? (nic nie przemawia za panorama - kiepska matryca , lsaby czas reakcji - nic )

Koledze chodzi o monitor do wszystkiego , a nie do ogladania filmow !

Najlepiej kupic monitor z matryca PVA - czyli ten co polecilem . firma samsung jest teraz bezkonkurencyjna - sa to najlpesze monitory na rynku (770p , 970P) .

Stanowczo odradzam .

Kipeski czas reakcji , oraz matryca - nie ma mowy o graniu w jakies dynamiczne gry na tych monitorach ..

 

pozdro

Kiepski czas matrycy ? :lol: Tutaj porównanie z Samsung 770P

 

Lepiej się gra ( o niebo lepiej ) na 16:10 panoramie powiedzmy 19-21" niż kwadracie 5:4 19" ( o filmach oczywiście nie wspominam ).

 

I o co Ci chodzi z tą kiepską matrycą na panoramach .... totalna bzdura .... pooglądaj sobie testy NEC ( 20" 16:10 8ms )

 

Poza tym zupełnie przemilczałeś obecność modułu FRC w Samsungach ( nakładającego barwy - 2 kolory naprzemian wyświetlane aby wyświetlić pośredni kolor ) dzięki któremu można zaobserwować nieprzyjemne drżenie obrazu w pewnych kolorowych obrazach.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podczepie pod ten topic, bo mam podobne pytanie. Jaki panel LCD, glownie do grania, polecacie w okolicy 2000zl? Tak jak kolega, ktory zalozyl ten temat nie znam sie zupelnie na monitorach. Z tego co pisaliscie wynika, ze do grania najlepszy bedzie ten Viewsonik VX922, ale juz sie troche w tym wszystkim zakrecilem i nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...