Skocz do zawartości
RaDZioS2k

Nowy System. Prosze O Opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Robie maly upgrade systemu, komponenty ktore wybralem wygladaja tak:

AMD Athlon 64 FX60

ASUS A8N5X

SAPPHIRE Radeon X1900XTX

EPS12V 700W All-In-One Power Supply

Thermaltake XASER

CORSAIR XMS 1GB

 

Pamiec wybralem taka, poniewaz juz mam takie dwie, a chcialbym miec 2 giga.

Co zostaje ze starego sprzetu:

1 gb ram pc3200 Corsair xms

Soundblaser Audigy 2

74 GB 10k rpm raptor

TDK dvd drive(stare ale dziala)

Gateway FPD2185W LCD

 

Dołączona grafika

 

 

No wiec prosze o opinie co do tego zestawu, mieszkam za wielka wodą, jesli to jakos wplywa na sprzet(inne modele itp.)

Z gory dziekuje za pomoc :)

-Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno chce zabawy w wysokich rozdziałkach (wiem bo znam go osobiście). .. teraz kwestia płyty głównej i karty graficznej .. Czy wszytko jest ok dobrane czy może jest coś lepszego o czym nie wiemy . Oboje jesteśmy troche czasu do tyłu jeżeli chodzi o rozeznanie w komponentach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 4GB pamieci to nie popadajmy w skrajnosci, 2GB w zupelnosci wystarcza ;)

Procesor proponuje X2 4800+ http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16819103544 - imo nie warto doplacac do FX60 400$ (wydajnosc podobna, a zawsze mozna podkrecic tego 4800+)

Plyte glowna natomiast wybral bym DFI LANPARTY UT nF4 Ultra-D http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813136152 lub DFI LanParty UT RDX200 CF-DR http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16813136165 gdybs chcial w przyszlosci laczyc karty w tryb CrossFire.

Co do chlodzenia to juz zalezy czy chcesz miec WC czy AC. W tym drugim przypadku Scythe Ninja i Fander 120 sie sprawdza rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma???? FX60 w przypadku gier jest prawie o 40% wydajniejszy

Widze, ze Twoja wiedza o sprzecie jest wprost proporcjonalna do stazu na forum :lol2:

I prosze Cie nie siej propagandy :mur:

 

Widzisz tu roznice 40%? :blink: http://www.amdzone.com/modules.php?op=modl...rtid=222&page=9

W swoim stwierdzeniu posune sie dalej - roznica jest niezauwazalna i nie warto doplacac 400$ za cos czego nawet nie zauwazymy. Chyba, ze komus zalezy na tym, ze ma w nazwie procka FX60.

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czyli zamiast fx-60 mam wybrac x2. W sumie roznicy nie ma zbyt wielkiej.

Jetem ciekawy czy dwie karty 7900GTX beda szybsze niz jeden 1900xtx, byc moze taka droge powinienem obrac?

Wybralem 2 giga, poniewaz juz mam 2x512mb xms i jestem bardzo zadowolony.

I w gry gram w max 1680x1050 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze X2 jest lepszym wyborem. Co do dwoch kart 7900GTX to na pewno beda one szybsze od pojedynczego X1900XT tylko nie wiem czy takie cos ma sens. X1900XT w zupelnosci wystarczy by pograc we wszystkie gry na najwyzszych detalach nawet w bardzo wysokich rozdzialkach. A jak Ci karta przestanie wystarczac np. za rok to wtedy ja zmienisz na cos nowszego z obsluga DX10 i PS4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na 7900gtx, zobacze jak ta karta sie ma do 1900xtx, ten komputer to taki zakup na raz, nie sadze zeby zona sie zgodziala dokupowac jakies inne czesci w przyszlosci, wiec chcialbym teraz kupic jak najlepsze, zeby miec spokoj jak najdluzej...pozatym moje glowne hobby pochlania spore ilosci pieniedzy, wiec chcialbym miec spokoj z pecetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekasz i sie wiele dowiesz :D a coz to za hobby?:P

Dokladnie to co w avatarze..... :lol2: ( wiecej na ten temat TUTAJ )

Chyba decyzja zapadnie na fx-60, 2x 1900xt(jeden xfire) i cala reszta. Chce tylko zobaczyc jak 7900 bedzie sie miala w SLI.

Edytowane przez RaDZioS2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladne hobby nie powiem :D ja bardzo lubie tuning ale zewnetrzny.. tylko ze moj wiek (19lat :P) nie bardzo jeszcze mi na to pozwala... 3a sie jeszcze uczyc :P (brak pracy - brak $$$ :P) ale pozniej mam zamiar przerobic autko na cos ciekawego (mysle nad Honda Civic V generacji - takie jakie byly w "Szybcy i Wsciekli" ktorymi okradali ciezarowki - czarne z zielonymi neonami)

 

 

co by nie bylo offtopic... to mysle ze 1900 w crosie beda mocniejsze niz 7900 w SLI (ze wzgledu na przypuszczalne osiagi pojedynczych kart)

Edytowane przez Lesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...