Skocz do zawartości
Scorcho

Nietypowy Problem Z Usuwaniem Lilo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zainstalowanego WinXP i Mandrake`a. Są na osobnych dyskach 80gb. Mój problem polega na tym, że chciałem zmienić Mandrake na SUSE i nie wiem czy jak usunę LILO za pomocą "fdisk\mbr" to nie sprawię że windows nie będzie się uruchamiał??

proszę o pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, zakladajac ze ten temat dotyczy linuxa odpowiedz brzmi: nie uruchomi sie

(fdisk to nie ten program - dla xp, a jakim ? to wykracza poza to forum) :D

 

pozdrowienia

 

PS a suseł sam nie poradzi sobie przy instalacji ?

 

---ciach---

 

a to jeszcze dodam ze nie wiadomo czy mbr tego z xp wogole zostal ruszony, bo napisales nam ktory dysk byl uruchamiany z bios i napisales nam kolejnosc dyskow, a jeszcze na przyszlosc jak bedziesz instalowal susła, wg mnie zamiast lilo wybierz grub(asa)

Edytowane przez bartmarian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązałem do tego co było napisane w FAQ, żeby puścić fdisk z dyskietki startowej i wpisać fdisk\mbr i LILO się usunie, ale mam obawy czy po wymazaniu mbr`u windows będzie chodził, a nie chciałbym go na nowo instalować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle co ja wiem o windzie experiens (czy jak sie to tam wlg. sł. pisze ;-) ) to to ze do mbr-a przywraca siem fixmbr (jak uruchomisz z CD install XP jest coś jak naprawa systemu - swoją drogą naprawa systemu powinna być główną częscią menu start - i tam po wpisaniu help "znajdziesz" pomoc) a fdisk /mbr zrobi to poprawnie w windzie95/98 (co do wyszukanej wersji tysiącletniej nie wiem)

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...