Skocz do zawartości
maclaska

Moje Małe Udogodnienie

Rekomendowane odpowiedzi

Od kiedy ujrzałem panel dołączany do płyt ABIT Fatal1ty AN8 SLI postanowiłem mieć coś takiego, bo nie chciało mi sie wciąż schylać po przesadzeniu z ustawieniami FSB w biosie - podkręcanie zatrzymało się na fsb 200 z czystego lenistwa. Jak pomyślałem, tak postanowiłem zrobić - pomysł dojrzał i działa. Kosztowało mnie to 0 PLN i trochę czasu spędzonego na myszkowaniu w szpargałach. Posłużyłem się wciskanym przełącznikiem dwupozycyjnym wyciągniętym ze starego zepsutego radia samochodowego, kablem audio do CD-ROMu, mechanizmem zamykania ze starej stacji dyskietek 5,25", spaloną prostokątną diodą oraz klejem poxipol. Wbudowałem całe ustrojstwo w obecny panel zrobiony dla kontrolowania wiatraków z padniętego CD i wolnej zaślepki.

Wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

Zdjęcie nie jest najlepszej jakości, bo mam tylko foto w aparacie;-). W przybliżeniu wygląda tak: Dołączona grafika

.

Całe to ustrojstwo jest po to, żeby żadnemu z rodzeństwa nie przyszło pchać tam łap. Dzwignia jest ograniczona czerwoną diodą (która się nie pali, ale jest prostokątna i to jej jedyna zaleta;-) i przytrzymywana wewnątrz sprężyną wyciągniętą z tego samego radia, więc aby dostać się do przełącznika należy ją odsunąć i wycisnąć przełącznik, co ma taki sam efekt jak przełożenie zworki w pozycję clear. Wciśnięty jest w pozycji normal, żeby nie zahaczał o zaślepkę. Zaślepka przy pomocy sprężyny wróci po całej operacji na swoje miejsce i oprze się na wspomnianej diodzie.

Dołączona grafika

 

Pewnie można to było zrobić lepiej i ładniej - ale w zamyśle miało działać i działa, a wygląd jest wystarczająco estetyczny - nie kłóci się z wystrojem całego, dość konserwatywnego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod przde wszystkim praktyczny a do tego nie jest wybitnie brzydki :)

 

PS. Obetnij paznokcie :P (no offence)

Edytowane przez PgX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe .. no jakieś walory to ma :D

 

Ur6aN

Co by to było, gdy by komputerów nie było??

całkiem nie zły pomysł nie trzeba sięgać do tej obudowy i szukać tego (podwarunkiem że ktoś nie zamyka obódowy)

myślę że odpowiedź na pierwsze pytanie wygląda nastepujaco.... W Polsce był by mniejszy 'analfabetyzm' :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Obetnij paznokcie icon_razz.gif (no offence)

Tak, czas już się zbliża - co stwierdziłem przeciągając po nich co chwila diamentowym pilniczkiem podczas szlifowania dziurek;-) Ten mod też już jest za mną

dobry by był przełącznik tak jak w samolotach z tą osłonką albo jak w aucie z NOSem

Taki patent jest w panelu abita, który mnie zainspirował, i chciałem to uskutecznić (efekt o niebo fajniejszy niż moja dźwignia) ale jakos nie miałem okazji wyszperać czegoś takiego w przydomowym szrocie, a po sklepach nie chciało mi się biegać - koszt aktualnego rozwiązania 0 PLN i zysk w formie kilku złomów wreszcie zutylizowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli same plusy :)

 

ale czy jakieś małe dzieci przez wzglad na swoją ciekawość nie zainteresują sie aby dlaczego przycisk jest ukryty w dziurce :D... Wydaje mi się że im bardziej coś ukryjesz tym bardziej będzie to interesujace dla małego przedstawiciela naszego społeczeństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie myslalem nad czyms takim bo zgubilem juz chyba szosta zworke znaczy gdzies jest ale nie moge dokladnie okreslic gdzie i narazie podwiesilem sobie ja na sznurku w obudowie ;) ale chyba zrobie cos w tym stylu ze starego powera z zasilki at tylko troche duzy jest ten przycisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy jakieś małe dzieci przez wzglad na swoją ciekawość nie zainteresują sie aby dlaczego przycisk jest ukryty w dziurce... Wydaje mi się że im bardziej coś ukryjesz tym bardziej będzie to interesujace dla małego przedstawiciela naszego społeczeństwa

Teoria w 100% poprawna, z tymże to zagrożenie u mnie zostało wyeliminowane - najmniejsze dziecko w domu ma 8 lat i mego komputera nie dotyka - rodzice mają swój, a moje rosdzeństwo już ponad 20, więc takie durne pomysły im do głowy nie wpadną, co innego przypadkiem, ale po to jest zaślepka właśnie.

ale chyba zrobie cos w tym stylu ze starego powera z zasilki at tylko troche duzy jest ten przycisk

Ja użyłem takiego przycisku - jest dwupozycyjny wciskany, tu na zdjęciu jeszcze w bebechach radia. Dołączona grafika

 

Podejrzewam, że każdy elektroniczny sklep to ma za grosze, a jak ładnie poprosisz to może nawet wysłałbym ci jeden z odzysku - jeszcze mam.

Edytowane przez maclaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś spotkał się z takim przyciskiem chronionym klapką chroniącą przed wciśnięciem jak w Saiteku X52 ( http://www.simhq.com/_technology/images/te...gy_040a_003.jpg )

 

Tylko większe :-P Bo nie będe kupował Joystick za 600zł po to by mieć klapke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

Dołączona grafika

Masz tu link do dystrybutora, ale kupno pojedyńczej sztuki wysyłkowo pewnie mija się z celem;-) W Warszawie mają swój sklep.

Jest to zabezpieczenie dla przełączników dźwigniowych, po drobnych przeróbkach może też chronić przyciski. Zasada działania taka sama jak w tym saitekowskim, ale wykonanie inne - bo służy do celów użytkowych, a nie "rozrywkowo-szpanerskich". Raczej ciężko będzie ci znaleźć jakąś super-wypaśną klapkę, chyba że dorwiesz taki rozwalony joy.

Edytowane przez maclaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie.... zwykły przełacznik za złotówkę.. na to nakładasz jakaś wyczesaną zakrętkę od keczupu w tubce made in pudliszki i będzie :D... potrzeba matką wynalazku...

 

a takie coś jak wyzej na zdjeciu to można sobie zrobić z kawałka blachy, drucika (gwoździa) i plexi w ciagu godziny łącznie z projektem... Być może do swojego coś takiego wykonam... Po co mam przepłącać za kawałek czegoś co moge sam zrobić w domu za darmo i jeszcze zużyć zalegajace odpady.. jak to ktoś ostatnio ujął dość trafnie zresztą :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie coś jak wyzej na zdjeciu to można sobie zrobić z kawałka blachy, drucika (gwoździa) i plexi w ciagu godziny łącznie z projektem

No pewnie że można i jestem całym sercem za, ale kolega powyżej pytał "czy spotkał się ktoś..." Prawdopodobnie gdyby wiedział jak to zrobić to inaczej sformułowałby pytanie;-)

Albo wcale nie zadałby go :D

Edytowane przez maclaska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może po prostu nie wie że można takie rzeczy samemu zrobić :) Ludzie mają taką tendencję, że jak się im nie pokaże to nie wpadną na to że można coś zrobić inaczej :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...