Skocz do zawartości
wujtom

Athlon 3800+ X2 Pod Jaka Plyte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozwazam kupno Athlona 3800+ x2.

 

Po pierwsze to ciekawi mnie fakt dlaczego kosztuje on tyle samo co jednordzeniowy Venice 3800+?

 

A po drugie nie wiem jaka plyte glowna do tego wybrac... Zastanawiam sie nad:

DFI LanParty UT NF4 SLI-DR

DFI NF4 SLI Infinity nForce4SLI

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D

ABIT KN8-SLI

 

Problem polega na tym, ze wszystkie obsluguja procesory zarowno x2, jaki zwykle 64. A przeciez czestotliwosc FSB dla Athlonow 64 to 400MHz, a dla x2 - 1000 MHz. Przy opisach powyzszych plyt DFI jest napisane FSB: 400Mhz, a przy ABIcie 1000MHz.

Co zatem wybrac??? Moze jakies inne sugestie??

 

No i dlaczego Venice 3800 i x2 3800 kosztuja tyle samo? Brak roznicy w wydajnosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

FSB 1000-ale głupoty :mur: FSB jest 200 rzeczywiste, efektywne 400 pomnożone jeszcze przez mnożnik ht co daje 1000 dla athlonów a 800 dla sempronów. Ile masz kasy na płyte, może epoxa na 939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie.... te dane wzialem ze stron sklepow internetowych, a konkretnie sirius.pl, bo ani na stronach dfi ani abita nie znalazlem tych parametrow. Na sirius.pl dokladnie bylo napisane przy Athlonie X2;

"Czestotlowosc taktowania magistrali: 1000MHz"

 

Czyli jesli dobrze rozumiem, zarowno zwykle Athlony 64 jak i X2 pracuja na tej samej czestotliwosci rzeczywistej - 200 MHz i dla X2 powinienem szukac plyty ktora wspiera HT????

 

A co z tymi cenami Venica i x2 - o czym pisalem na poczatku?

 

Wybaczcie te debilne pytania, ale nigdy nie mialem procka AMD i nie mam o nich zielonego pojecia.

Edytowane przez wujtom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy potrzebujesz SLI, ale akurat płyty Abita z serii KN8 mają fochy przy podkręcaniu. Natomiast DFI często ma fochy na standardowych parametrach :) Niektóre egzemplarze chodzą idealnie, a inne nie. Nie ma idealnej płyty pod socket 939. Miałem niedawno płytę ASUS A8N-E. Żadne cudo biorąc pod uwagę podkręcanie (Vcore do 1.55V, Vdimm do 3V), ale za to bardzo stabilna. Może nieco brakuje Firewire.

Sam mam Abita AN8 Ultra. Chodzi bardzo ładnie. Niestety już ich nie ma na rynku.

 

 

no wlasnie.... te dane wzialem ze stron sklepow internetowych, a konkretnie sirius.pl, bo ani dfi ani abit nie podaja tych parametrow. Dokladnie bylo napisane przy Athlonie X2;

"FSB: 1000MHz"

 

Czyli jesli dobrze rozumiem, zarowno zwykle Athlony 64 jak i X2 pracuja na tej samej czestotliwosci rzeczywistej - 200 MHz i dla X2 powinienem szukac plyty ktora wspiera HT????

 

A co z tymi cenami Venica i x2 - o czym pisalem na poczatku?

Wszystkie Athlony64 pracują na FSB 200MHz (efektywne 400MHz). AMD posiada HT, ale nie jest to HyperThreading stosowany przez Intela. Jest to HyperTransport. W A64 mnożysz 200MHz przez 5 i wychodzi ten 1000MHz (efektywnie nawet 2000MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po drugie nie wiem jaka plyte glowna do tego wybrac... Zastanawiam sie nad:

DFI LanParty UT NF4 SLI-DR

DFI NF4 SLI Infinity nForce4SLI

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D

ABIT KN8-SLI

Po co Ci SLI? Z tych co podałeś to bym wziął nr 1, 2 albo Epox 9NPA+ Ultra, albo MSI K8N SLI Diamond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci SLI? Z tych co podałeś to bym wziął nr 1, 2 albo Epox 9NPA+ Ultra, albo MSI K8N SLI Diamond

SLI nie jest mi niezbednie potrzebne, a ze roznica w cenie miedzy tymi samymi z i bez SLI nie jest az tak duza.... moze kiedys dokupie druga grafe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...