Skocz do zawartości
michaelm

Wyciszanie Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym wyciszyc swojego kompa. Chodzi dokladniej o wentylator na cpu, gpu. Aktualnie zamontowane są standardowe.

 

Na cpu Arctic Cooling Freezer 64 Pro ?

Co na karte graficzna? Accelero i Silencery sa narazie trudno dostepne :/

 

Jaka paste na cpu, gpu i chipset mobo?

 

Konfiguracja kompa w sygnaturce.

 

P.S. Zalezy mi na ciszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Procesor pasywnie - TT Silent Tower - 115 zł - jesli masz zasilacz z 12 cm to starczy, jesli mozesz to lepiej dac wentylator wyciagajacy powietrze z obudowy ktory sie bedzie wlaczal po przekroczeniu np 35 stopni. Do tego instalujesz sterowniki AMD do Cool and Quiet i ci zwalnia proca i zmniejsza napiecie przy malym uzywaniu...

grafika - pentagram XC70al 5V - 49 zł

mostek - zalman niebieski

pasta - arctic ceramique - niewiele gorsza przewodnosc, doskonala konsystencja

 

edit

 

widze ze masz tagana, to lipa z pasywnosci no chyba ze masz z tylu budy 2x80, 1x120... masz DFI na nforce wiec kontrole wentyli to znaczy wlaczenia po np 35C mozesz na spokojnie zrobic.. ja tak mam. Jak na chipset wrzucisz zalmana niebieskiego, to pentagram z grafiki bedzie ci go dodatkowo chlodzi... co do chlodzenia na gpu to raczej xc70cu czyli miedzana wersje + radiatory... 85 zł. to takie moje imho...l po tych modyfikacjach poznasz głośności swojego dysku ktory skutecznie da się we znaki ;x

Edytowane przez maciekkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...jako ze temat traktuje ogolnie o wyciszeniu kompa a dla takich durnych pomysłow jak moj szkoda zakładac nowy temat to ja powiem tutaj ze wpadłem na pewien pomysl.Nie wiem czy ktos juz na niego wpadł wczesniej ale nie słyszałem o czymsa takim.

 

Posiadam wnęke w biurku na komputer do której myślałem wsadzic juz w miare wysizonego kompa po uprzednim "wyciszeniu wnęki".

 

Obić ja mata wygłuszającą od środka

Zamontować z przodu na zawiasach dżwi które od wewnątrz tez obic mata

(można też całkiem zakleić i wyciąc dziury na napędy które bedziemy mieli zaslepione kawałkiem obitej mata sklejki).Mozna też taki napęd wyciagnąć całkiem z kompa tylko ze nie wiem czy są aż takie długie kable żeby można było cos takiego zrobić.Problem sie pojawia z wentylatorem wtłaczającym powietrze.Myśle ze mozna by było wyciąc na dole otwór i poprowadzic tunel powietrzny do wentylatora co nie powinno byc trudne.Rura wsadzona na końcu w jakis element ktory zakrywałby cały wlot wentylatora wymuszajac zasysanie powietrza z zewnątrz budy.Tylko że taki otwór musiałby byc jak najmniejszy bo cały efekt wyciszania wydostawał by sie przez ta dziurke.

 

Pewnie temp by sie troche podniosła bo buda by sie kisiła w tej wnęce ale nic nie przeszkadzałoby zamontowaniu wentyla 120mm na low wtłaczającego powietrze do środka tej wnęki.Chociąz z drugiej strony to ciepłe powietrze przeciez wyciągane by było przez zasilacz i wentylator wiec moze by sie tam temperatura jednak nie podniosła.

 

Z tyłu dziure we wnęce zakleic sklejką po uprzednim wycieciu otworów na wylot powietrza zasilacza i dodatkowego wentyla który wyciagł by ciepłe powietrze z kompa.

 

I takim łatwym sposobem mamy "Silent Wnęka Box" :wink:Pw Taki sobie pomysł.Ma wiele wad dotyczących"jak tam wtłaczac powietrze a jednocześnie zeby było cicho"i "co tu zrobic z kablami"-ale troche pomyślec i pomajsterkowac i powinno byc ok. Ja sie na cos takiego porwe w przyszłości bo ciekaw jestem efektu.Ale nie teraz bo wolnego czasu tyle jak wolności w więzieniu..Ale jak wam sie nudzi i nie macie co zrobic z pozostałościami maty i macie troche sklejki to do roboty :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore z tych mat beda najlepsze??

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1158

 

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...&id_towaru=1411

 

czy takie tanie rozwiazanie???

 

http://www.allegro.pl/item98189766_profesj..._3_gratisy.html

 

Znacie cos lepszego od tych mat??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore z tych mat beda najlepsze??

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?products_id=1158

 

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...&id_towaru=1411

 

czy takie tanie rozwiazanie???

 

http://www.allegro.pl/item98189766_profesj..._3_gratisy.html

 

Znacie cos lepszego od tych mat??

 

Powiem tak

 

Kupilem na allegro w dobrej cenie maty akasy i co moge stwierdzic , pic na wode fotomontaz :)

 

Podstawa wyciszenia jest ograniczenie wentylow jesli jest taka opcja lub podlaczenie je z mniejszym V

Wyciecie wszystkich kratek, aby ograniczyc swist powietrza.

 

 

Ja tak mam i lux, czytaj podpis

 

pz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Ac tez jest bardzo ciche.Opiera sie bowiem na Fanderach skreconych do praktycznie minimum.Na procku jest Freezer+Fander92mm,dysk rowniez wyciszony wiec jest w miare cicho.Czkekam na Accelero i wtedy bede nasłuchiwal kompa.

 

P.s Jesli nie masz wyciszonego kompa a kupujesz maty to wiadomo ze ci nic nie dadza.Maty sie nadaja to efektu koncowego jakim jest wyciszenie wiatraczkow.Ja juz tak zrobiłem wiec chce zakupic owe maty.Tylko niech ktos podpowie ktore beda najlepsze.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX i co zakupiles juz jakies? hm

 

ja bede kupowal te maty BOLLA, zobaczymy.. szkoda 100zl na maty.. a te napewno cos wycisza.. bede obijal cala bude i robie jeszcze boxa bitumicznego na HDD :D i juz sie nie moge doczekac efektu koncowego.. zamontuje jeszcze radiatorki na grafike i podlacze wentyle z potencjometrem.. oraz zmienie zasilacz na fertrona 12cm z nois killer.. tylko dozbieram sianko i mam nadzieje ze nastanie cisza !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fandera 120mm, skręcilem go na min i powiem tyle :

"Jesli on jest cichy wg was to ja szukam jeszcze wiekszej ciszy..."

On nawet na min powoduje lekki , slyszalny halas... Jest powieszony w budzie wiec nie ma tego ze halasuje z powodu otworow , blachy albo czegos takiego... Tzn owszem, jest bardzo cichy - najcisza 120-stka z jaka sie spotalem ale ja chcialbym jeszcze troszke :D

 

@JejoX - co do mat :

zastosowanie mat -> wyzsza temp w obudowie -> wiatraki sie szybciej musza obracac zeby wyrobic ( chyba ze temp nie maja dla Ciebie znaczenia ) -> wiatraki i tak powoduja wiekszy halas, ktory sie bedzie wydobywal przez np otwory wentylacyjne ktorych przeciez nie zaslepisz... Ja sobie maty daruje... Wole poszukac cichych wentyli... Sam obecnie szukam niesamowicie cichej 80-tki do zasilacza, ale nie moge takowej znalezc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Fandera 120mm, skręcilem go na min i powiem tyle :

"Jesli on jest cichy wg was to ja szukam jeszcze wiekszej ciszy..."

On nawet na min powoduje lekki , slyszalny halas... Jest powieszony w budzie wiec nie ma tego ze halasuje z powodu otworow , blachy albo czegos takiego... Tzn owszem, jest bardzo cichy - najcisza 120-stka z jaka sie spotalem ale ja chcialbym jeszcze troszke :D

 

@JejoX - co do mat :

zastosowanie mat -> wyzsza temp w obudowie -> wiatraki sie szybciej musza obracac zeby wyrobic ( chyba ze temp nie maja dla Ciebie znaczenia ) -> wiatraki i tak powoduja wiekszy halas, ktory sie bedzie wydobywal przez np otwory wentylacyjne ktorych przeciez nie zaslepisz... Ja sobie maty daruje... Wole poszukac cichych wentyli... Sam obecnie szukam niesamowicie cichej 80-tki do zasilacza, ale nie moge takowej znalezc :|

Jeszcze troszke???Nie zniwelujesz szumu powietrza ktory powoduja owe wiatraczki.Moze zaczniesz jakos omijac prawa fizyki :wink: Przesadzasz <_< Fander 120mm skrecony na min jest niesłyszalny!Nie wiem jak czuły masz słuch ale jeśli słyszysz Fandera skreconego na min to zgłoś sie do laryngologa -On Ci przytępi troche słuch :wink:

 

Co do mat...założyłem właśnie Accelero i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowalony.Maty narazie odchodza na dalszy plan.Priorytetem jest teraz zmiana chłodzenia na NB.

 

Jeśli chodzi o ciche i wydajne 80mm wiatraczki to moze cos takiego.Bardzo wydajne ze wzgledu na duze mozliwosci przepływu powietrza co oczywiscie pozwala na odpowiednie zmniejszenie obrotów takiego wiatraka przy zachowaniu duzej wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz w sprawie 80-tki... Rzeczywiscie bede musial ta propozycje powaznie przemyslec :D

Co do Fander-a to tak :D Slysze go :) I to dosc wyraznie nawet z 2-3 metrów :) Moze ja rzeczywiscie ja mam sluch wyczulony na nawet najmniejszy szept :D Tzn ten Fander na min nie jest dokuczliwy, dokuczliwy to jest moj wentyl w zasilaczu :( I priorytetem jest wymiana jego... Oprocz tego cos pasywnego na NB na DFI :) I chyba bedzie Zalman niebieski + usuwanie i wyginanie nozek :)

Jeszcze jedno dlaczego Fandera slysze :) Bo mam tak system poustawiany, ze jak zatrzymam wentyl w zasilaczu a bede akurat w windzie to tak:

- cooler na graficznej w ogole nie chodzi - w ATITool-u mam ustawione tak ze do temp 43*C w ogole sie nie zalacza...

- cooler na procku to samo bo mam w windzie na procku ok 24-27*C... :D Wiec 2 wentyle odpadaja ;] W zasilce zatrzymany wiec zostaje Fander i na NB ;] Tylko ten na NB dopiero jak chipset przekroczy pewna temp to dopiero tryb "wyjca" wlacza :D A tak to cichy jest ;] Wiec ten Fander "strasznie" halasuje ;]

 

edit:

Ten Y.S. Tech jest niezly ale zastanawiam sie jeszcze nad Akasa Ultra Cicha... ( o ile ona w ogole jest cicha , bo podobno lozyska slychac :| )

Edytowane przez TaZmAn_DeViL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co bedzie lepszym rozwiazaniem mata http://www.allegro.pl/item98189766_profesj..._3_gratisy.html czy ta gabka

 

Wydaje sie ze mata jest lepszym rozwiazaniem bo sprawdzonym...jesli chodzi o gabke mozliwe jest ze bedzie lepiej tłumic wibracje obudowy.Ja w tej chwile słysze cos czego słyszec nie powinienem-Tagana z serii UO1.Lezy sobie w tej chwili na uszczelkach okiennych :wink: Zabieram sie w najblizszym czasie za silent boxa na twardziela :wink:

 

Pozdro dla wszystkich silent moderów :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silent box -> za to o http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=183917&hl= ?

 

czy http://forum.dzikie.net/index.php?action=show_temat&id=17759

 

ja wlasnie przed chwila znalazlem tego silent boxa.. i radiatorki na allegro :D jeszcze obudowa jakas i by bylo git

 

znalazlem to i problem hee.. silent boxa czy skrzynka bitumiczna z radiatorami SPIRE na bokach dysku, najbardziej zalezy mi na niskiej temp bo jeszcze beda maty w budzie a z tego co zaowazylem jak dalem dysk na kawalek gabki i na dol to drgan wogule nie ma a jego dzwiek jest nie slyszalny prawie.. wiec chyba silent box ze wzgledu na lepsza temp

 

 

--

 

a zobaczcie co znalazlem pianke akustyczna z tasma samoprzylepna !! i ma 5mm wyglada jak te inne co w komputerowych sprzedaja ;>

 

http://www.allegro.pl/item98763472_profesj...akustyczna.html

 

znalazlem 2 wypowiedzi co mnie chyba przekonala co do mat bitumicznych by ich nie kupowac.. zobaczcie:

 

Chlopaki po pierwsze mylicie pojecia. Mata bitumiczna nie wycisza. Ona tylko i wylacznie niweluje drgania. Zaprojektowano to tak, zeby blachy auta nie wpadaly w rezonans (dzwonily od tego elementy wnetrza), stad po wyklejeniu kabiny ludzie mowia ze jest ciszej. Ale nic to nie da w przypadku komputerow. Popatrzcie obiektywnie. Nawet w wyklejonej furce nadal slychac buczenie silnika, szum wiatru i opon, ale te dzwieki nei denerwuja bo zaglusza sie je zazwyczaj radiem, gadaniem itp. w przypadku kompa nie mozna isc na taki kompromis, bo to nic nie da. Jedyna opcja to gabki akustyczne, ale nie to badziewie za 5 PLN z allegro, bo to jest material do wypelniania paczek, a nie material ROZPRASZAJACY srednie czestotliwosci. ja mam u siebie w kompie obecnie boxowe chlodzenie Intela i prawie go nie slychac, ale na gabki wydalem prawie tyle co na WC. I to bzdura ze temperatura wzrasta. NIe wzrasta jesli buda jest wentylowana, trzeba po prostu zrobic dobry wyciag na topie lub z tylu. I to jest cala filozofia...

Hmm. Jeśli masz na myśli takie maty wygłuszające co się stosuje do wygłuszania samochodów (bitumiczne App itp.) to raczej się nie nada bo to ma za zadanie usztywnić konstrukcje w samochodzie duże kawałki blachy żeby nie wibrowały itp. w kompe np panele boczne żeby również nie wibrowały icon_wink2.gif polecałbym jakąś gąbke akustyczną ewentualnie piankę neoprenową(coś w stylu tego co jest zazwyczaj w pudełku z mobo) napewno kawałki musża być szczelnie dopasowane i nie przenosić drgań więc im grubsze tym teoretycznie lepsze.

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...