Skocz do zawartości
KWS89

Siemens Sx1

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Stalęm się dzisiaj posiadaczem Siemensa SX1 i dołączylęm do grona zsymbianizowanych osób. Radość jest duża bo nei muszę sobie kupować odtwarzacza mp3(poprzedni uległ pernamentnej destrukcji) ale jest ale, telefon czyta karty MMC a ja mam jedną "serwisowo-softową"-16mb i drugą od cyfrówki-16mb. Mam też 16SD i 128SD i chciałem z nich zrobić użytek, ale tu zonk- siemens wogóle nie wykrywa tych kart. I wpadłem na szatański pomysł "modyfikacji" którąś z nich. Główną różnicą SD a MMC jest ich grubosc i ilość pinów(i sposób ich oddzielenia). Chcialem spiłować plastkiki odddzielające piny tak na kształt płaskiej MMC i dodatkowe piny- zamalować lakierem do paznokci. Pytanie jest jedne- czy to zadziała... Wiem że koszt kupna nowej karty jest nikły ale po co ma się mi kurzyć skoro mogę z niej zrobić sobie odtwarzarke mp3.

Pozdrówka

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadziala...probowalem kleic tasma przezroczysta. Polecam forum sx1.pl . Najwieksze forum sxowe w Polsce. Wracajac do kart SD, ograniczenie nie jest sprzetowe poniewaz SX ma tyle stykow ile miec powinien by czytal SD, chodzi tu o licencje, a wlasciwie jej brak na uzytkowanie kart SD. Pozostaly nam tylko MMC. Wiecej sie dowiesz na ww. forum. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą karte: http://www.allegro.pl/item90669561_512_mb_...wawa_salon.html

mam ją w aparacie i sprawuje się wyśmienicie a do tego jest bardzo uniwersalna tzn działa jako sd, mmc i mmcmobile do tego na dwóch napięciach :)

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmc od kingstona może mieć problemy z działaniem w SX1. Jak kupywać kartę od kingstona do SX-a to raczej MMC+, z nimi nie ma problemu.

 

Aha, karty SD nie działają w SX-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...