Skocz do zawartości
Kubascov

Jaką Karte Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wyborem nowej karty graficznej w cenie max do 260 zł myślałem o Radeonie 9600 pro ale z tego co wiem ma niskie taktowania a chyba to w karcie jest najważniejsze. Nie znam sie na tym więc prosze o pomoc. Mój komputer:

 

PŁYTA GŁÓWNA: ECS P4VXASD2/P4VXASD2+

PROCESOR: CELERON 1.7

PAMIĘĆ RAM : 512 DDR

 

Dzięki za odpowiedź POZDRAWIAM !! :)

Edytowane przez Kubascov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z wyborem nowej karty graficznej w cenie max do 260 zł myślałem o Radeonie 9600 pro ale z tego co wiem ma niskie taktowania a chyba to w karcie jest najważniejsze. Nie znam sie na tym więc prosze o pomoc. Mój komputer:

 

PŁYTA GŁÓWNA: ECS P4VXASD2/P4VXASD2+

PROCESOR: CELERON 1.7

PAMIĘĆ RAM : 512 DDR

 

Dzięki za odpowiedź POZDRAWIAM !! :)

spokojnie radeon 9600pro... wyżej nie ma sensu i kasy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Fajnie gdybyś na allegro znalazł pełnego 9600 Pro czyli taktowania 400/600 bo kastrat nie jest już taki wydajny

 

p.s tu masz pełnego R9600 Pro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ehh... działałem pod wpływem presji, ktoś tam wcześniej podsunął 9600 Pro i tym sie zasugerowałem, ale fakt za 260 zł można wyrwać R9500 Pro a wtedy do już niema porównania (R9600Pro vs.R9500Pro) of koz :D

 

mewho chyba miałeś na myśli 9500 modowalne na 8 potoków bo zwykłego 9500 niema z 8 potokami :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... działałem pod wpływem presji, ktoś tam wcześniej podsunął 9600 Pro i tym sie zasugerowałem, ale fakt za 260 zł można wyrwać R9500 Pro a wtedy do już niema porównania (R9600Pro vs.R9500Pro) of koz :D

 

mewho chyba miałeś na myśli 9500 modowalne na 8 potoków bo zwykłego 9500 niema z 8 potokami :D

Jasne ze to mialem na mysli ;) bo nawet jesli modowane to jest na pokladzie 8 potokow renderujacych.

Z tym modem to i tak juz przeszlosc od momentu ukazania sie omeg :D

Nie trzeba bawic sie RivaTunerem, podmieniac biosow ot wystarczy zainstalowac stery.

pozdr.

 

edit

Oczywiscie karta musi miec zagwarantowane przez sprzedajacego w pelni dzilające dodatkowe 4 potoki :)

Jesli nie, to kupowanie radka 9500 mija sie z celem.

Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

Oczywiscie karta musi miec zagwarantowane przez sprzedajacego w pelni dzilające dodatkowe 4 potoki :)

Jesli nie, to kupowanie radka 9500 mija sie z celem.

poczytaj w 9500 ilu osobom te gwarantowane mody zadziałały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemekbydgoszcz

mody to dzialaja prakycznie zawsze jesli jest PCB od 9700, ale problemem jest brak znieksztalcen w aplikacjach 3D, przy wlaczonych dodatkowych potokach. Kupowanie karty na allegro zawsze laczy sie z ryzykiem oszustwa, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby przed zakupem wybadac sprzedajacego. Nawet nie wiesz ile mozna dowiedziec się o allegrowiczu podczas zwyklej rozmowy.

 

Mialem dostep kilku radkow 9500 ( za starych czasow ) i w kazdym mod byl mozliwy!!! Mniej wiecej w polowie przypadkow artow nie bylo!!!

Malo tego do niedawna sam mialem radka 9500(256 bit)@9700 i po OC do PRO robilem w markach03 wyniki w granicach 5,2\5,3K.

To tyle.

 

Widze ze autor tematu i tak zdecydowal sie na szukanie 9600Pro o odpowiednich taktach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN wstyd sie przyznać obecnie mam GeForce Mx 440 sami widzicie że trzeba natychmiastowo coś wymienić piszecie że nie ma sensu pakować do tego komputera jakiejś lepszej karty ale ja nie mam kasy na wymienienie płyty proca dlatego chciałem zainwestować w karte nie chodzi mi o to żeby ta karta była jakaś SUPER na czasie chciałbym karte graficzną na któryej pograł bym mniej więcej w takie gry jak Doom NFS Undarground 2 czy Pro Evolution Soccer 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN wstyd sie przyznać obecnie mam GeForce Mx 440 sami widzicie że trzeba natychmiastowo coś wymienić piszecie że nie ma sensu pakować do tego komputera jakiejś lepszej karty ale ja nie mam kasy na wymienienie płyty proca dlatego chciałem zainwestować w karte nie chodzi mi o to żeby ta karta była jakaś SUPER na czasie chciałbym karte graficzną na któryej pograł bym mniej więcej w takie gry jak Doom NFS Undarground 2 czy Pro Evolution Soccer 5

Sam kasy nie mam na wymiane proca i płyty więc cię rozumiem , ja tylko chciałem zauważyć że celina demonem prędkości nie jest. IMHO atakuj tak jak radzili poprzednicy 9700/9700 Pro , no i dozbieraj na drugie 512 ramu i powinno być git przy przesiadce z tego giefa wszystko wyżej będzie lepsze (9550/9600/9700)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi chciałem jeszcze abyście skomentowali tą karte czy cena do niej jest adekwatna i czy była by dobrym rozwiązaniem dla mnie

 

http://www.allegro.pl/item91326318_radeon_...onkurencja.html

Widzisz...Ta karta jest jak najbardziej OK. Ale szyna pamieci wąska bo 128 bit :/

Nie sluchaj Panow, ktorzy twierdza, ze twoj procek bedzie wąskim gardlem dla tej karty ;)

Wlasnie wrecz przeciwnie, przy procku, ktory posiadasz mocne GPU karty jest wrecz wskazane. Radki na rdzeniu r300 ( 9500\Pro\9700\Pro ) to stara konstrukcja ( ale nadal bardzo jare ), nijak maja sie do np GF 6600 , ktorego wydajność w duzej mierze zależy od mocy procesora.

 

>>TUTAJ<< jest wersja 256 bit, napisz do sprzedawcy moze cos utargujesz, bo 289zl to wg mnie za wysoka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz...Ta karta jest jak najbardziej OK. Ale szyna pamieci wąska bo 128 bit :/

Nie sluchaj Panow, ktorzy twierdza, ze twoj procek bedzie wąskim gardlem dla tej karty ;)

Wlasnie wrecz przeciwnie, przy procku, ktory posiadasz mocne GPU karty jest wrecz wskazane. Radki na rdzeniu r300 ( 9500\Pro\9700\Pro ) to stara konstrukcja ( ale nadal bardzo jare ), nijak maja sie do np GF 6600 , ktorego wydajność w duzej mierze zależy od mocy procesora.

 

>>TUTAJ<< jest wersja 256 bit, napisz do sprzedawcy moze cos utargujesz, bo 289zl to wg mnie za wysoka cena.

Tej karcie 128bit styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wypowiedzi myśle jednak ze zdecyduje sie na R9600pro nowy z gwarancją chciałbym kupić 9500 ale nie ma do niego żadnej gwarancji bo już nie ma nowych kart tego typu a nie ciekawie by było jak bym kupił używanego 9500 z allegro a on by mi sie zepsuł np. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...