Skocz do zawartości
Radek90

Jak Zalożyć Wentyl 60mm Na Radka 9550

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam radka 9550 firmy powercolor sprawa w tym że chciałbym zamontować na nim boxowy wiatraczek od semprona 2600+ macie jakieś pomysły do montażu??

___________________________

ps macie jakiś pomysł jak skierować nawiew na pamięci ram ?? (na karcie i na zwykły ramik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykladasz radiator do gpu, odmierzasz i zaznaczasz sobie na nim punkty, przez ktore bedziesz przekladal sruby/paski/co tam jeszcze chcesz :) potem bierzesz na stol, wiertara, cienki pilnik i jazda. nastepnie wiadomo... dokladnie czyscisz z opilkow. mozesz tez go wyszlifowac (jest o tym napisane na forum, zobacz w faq). potem delikatnie zdzierasz fabrycznie nalozone g*wno termoprzewodzace z rdzenia, nakladasz na niego cos lepszego i kladziesz radiator na gpu. od gornej strony grafy dajesz gumowe podlkadki, zeby sruby nie zrobily zwarcia na sciezkach i wkladasz je w otwory w pcb. z drugiej strony - nakretki, potem przykrecasz cooler.

u mnie wyglada to mniej wiecej tak:

Dołączona grafika Dołączona grafika

sorry, ale innych zdjec nie mialem pod reka. mysle, ze krotki howto sie przyda ;]

 

co do nawiewu na memki, to juz zalezy od Twoich upodoban. jak nie stawiasz na wyglad, to mozesz je nawet przydrutowac do budy lub na paskach przymocowac.

Edytowane przez jvt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami jak komputer za bardzo się wychłodzi, to przydaje się taki grzejnik, bo na zimne lepiej dmuchać :P.

Chłodzenie musi być tak zamontowane, żeby jak najdokładniej stykało się z GPU. A jak zamontujesz to już mało ważne, możesz użyć recepturek, możesz użyć taśemek, przewiercić radiator, żeby pasował do otworów w karcie itd.

Ale problemem nie jest zamontowanie wiatraczka, tylko radiatora, a z twojego (@radek90) posta wynika, że chcesz tylko wentylator zamontować. Według mnie najskuteczniejsze dla samego wentylatorka są recepturki, ewentualnie taśemki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o radiator z sempa to spradź czy na pewno się zmieści!

Na radku są tylko 2 dziury pod przeciwległych stronach więc najpewniej będzie go przykręcić!

połuż na nim karte zaznacz te dwie dziury na radiatorze a potem wywierć dwie dziury wiertłem ok 1mm mniejszym od śrubek czyli ok 1-1,5 mm! potem aby nagwintować to troche wkręc, troche wykręć!

Tylko po trochu bo jak wkręcisz za durzo to nie wykręcisz tulko ukręcisz! I po zabawie!

Na końcu ostrożnie z przykręcaniem! By nie ukruszyć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jvt ten grzejnik za kompem to jest na chodzie?? tzn. czy grzeje pomieszczenie + kompa ??

zdjecie z wakacji, wiec po co mi w lecie grzejnik? :) teraz komp w budzie, wiec looz :P

 

teraz patrze po fotach w necie... pc9550 nie ma shima na gpu (przynajmniej tak znalazlem), wiec ja bym sie powaznie zastanowil nad zalozeniem takiego masywnego radiatora, i to w dodatku przerabianego ...chociaz jak sie ma wprawne rece, troche praktyki i szczescia... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten radiator ma ponad 60 mm to raczej z nim się tam nie zmieścisz bez Cięcia itp!

Ja swój igloo (77mm/68mm/60mm) to godzinę na frezarce męczyłem aby nie zawadzał o kondensatorki i inne [ciach!]łki na karcie!

Za to efekt piorunujący!

A i jak już się zdecydujesz na montaż to radzę dorobić podkładkę wokół rdzenia np z tektury (tylko nie z metalu)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxowy wiatraczek

 

może byście czytali uważniej co ? :wink:

 

co do mocowania na gumki recepturki to ok :D

ale może jakieś konkrety?

 

PS nie mam za bardzo jak wiercić w karcie postaram się wrzucić fotki karty, może dojdziemy do jakiegoś rozwiązania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może byście czytali uważniej co ? :wink:

 

co do mocowania na gumki recepturki to ok :D

ale może jakieś konkrety?

 

PS nie mam za bardzo jak wiercić w karcie postaram się wrzucić fotki karty, może dojdziemy do jakiegoś rozwiązania

okej bedziemy ;) sory za blad, ale wiatraczki nadal mi sie z coolerami myla ;]

chcesz w karcie wiercic? :blink: mielismy raczej na mysli wiercenie w radiatorze boxowym, ale jesli chcesz sam wiatrak zamontowac, to co tam jest do wiercenia? B)

dawniej na fx5200 mialem ten sam boxowy WIATRAK z antka xp, co teraz na radziu siedzi, przymocowany na sredniej grubosci drucie w izolacji do stockowego radiatora i nie bylo problemow ...nawet z wygladem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbowałem pokręcić moją grafę bez zmniany chłodzenia (jedyny mod to przyklejenie radiatorków na pamięci;) )

 

wyszło mi tak:

gpu: 250mhz---> 363mhz

pamiątki: 200mhz---> 300mhz

 

pamięci nagrzewają się leciutko, tak samo jest z gpu, kręcić dalej? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopytam....w moim temacie napisali mi że warto zainwestowac w Pentka 80AlCu na Radeona 9550...ale słyszałem też ciekawe opinie o tym cacku : http://allegro.pl/item90851184_arctic_cool...ilent_rev3.html . Z tymże w zasadzie nie wiem jak to się ma do rzeczywistości...czy Ci którzy posiadają te coolerki na podobnych/tych samych grafach są zadowoleni ? chodzi mi o ciszę i wydajnośc...bo nie ukrywam że nie lubię głośnego chłodzenia....a chcę kręcic mojego Gigabyte 9550 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...