Jump to content

...John

Stały użytkownik
 • Content Count

  1123
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ...John

 1. Ale po co wyciągać ze ściany cegłę, jak i tak chłodnicę na zewnątrz będzie widać. 12/25/6,5 cm=> w jednej cegle to się niewiele by zmieściło. W dodatku cegła swoją (lambdę) ma, więc w zimie oszroni ci się również ściana wewnątrz, ewentualnie szczeliną po cegle dostanie się wilgoć, a dalej to już tylko rozmarzanie muru, pękniecia i przekroczony SGN masz jak w banku... plastikowe okna, ładny parapet = 99% dom masz zbudowany z maxa, a nie z cegieł Generalnie to odpuść sobie bo twoja koncepcja nie wypali.
 2. Kwas solny techniczny - zrobi ci z miedzi lśniącą piękność, ale i tak po dłuższym czasie zasniedzieje. Taka natura niepowleczonej miedzi, że się utlenia. Do kupienia w sklepach elektrotechnicznych, z narzędziami do lutowania itp. Pamiętaj nie pastę, a kwas solny techniczny, służy do lutowania. 2 zł za buteleczkę wielkości wody utlenionej. Ale wyczyści ją pięknie. Wystarczy przetrzeć szmatka/zanurzyć na chwileczkę.
 3. Używam, nawigacji różnych maści już dość dawno i doszedłem do takich wniosków. Najmniej problemów i kłopotów: Wbudowana nawigacja w audi (nie faforyzuje marki tylko typ zabudowy) Poruszanie się pieszo po mieście: Telefon + nadajnik BT Turystyka: dedykowanna nawigacja do turystyki. Tak więc nie da się kupić urządzeń uniwersalnych, a nawet jeśli urządzeniu już niewiele brakuje do uniwersalności to tracą znacznie na praktyczności. Na początku, każdy patrzy na to by był duży ekran, i ładnie było wszystko widać, dlatego ludzie nabierają się na marne chwyty z mapami 3d. Jak się już jeździ dłużej korzysta się tylko z lektora, patrzenie na ekran, tylko rozprasza uwagę.
 4. Marzenia nie kosztują :rolleyes:
 5. Zjazd na pobocze, w celu umożliwienia wyprzedzenia, jest wykroczeniem. Tak na marginesie... Jak Masz auto które nie jest w stanie wyprzedzić, 2 cystern jadących 110km/h to się nie wyprzedza.
 6. Frez tarczowy (1mm~2mm), najwolniejsze obroty i spokojnie piny 1mm/1mm wyfrezujesz, tylko powoli, miedź jest na tyle twarda, że nic się nie połamie (polewaj to czymś) Co do drugiej koncepcji, przemyśłałeś proces lutowania? jak to będziesz robił? Po jednym pinie? Nie przylutujesz kolejnych pinów nie rozlutowywując poprzednich na tak małej powierzchni. Nie sądziłem, że w dzisiejszych czasach komukolwiek, chce się jeszcze kombinować. Do frezowania spokojnie wystarczą ci spody 50mm/50mm/5mm, tańsze, a nie stracisz na wydajności w porównaniu z 10mm spodem.
 7. Jak masz czas, chęci i trochę $$$, to moim zdaniem najsensowniejsze rozwiązanie wykorzystujące olej to: bez__tytu__u.bmp Zamknąć szczelnie zasilacz, w większej obudowie w środku dać pompkę która, przepcha ten olej przez chłodnicę (powinna sobie dać radę) To chyba jedyny sposób na rozwiązanie problemu z grzejącymi się elementami na cłej płytce.
 8. Ad 1: Nie. Ad 2: Nie. Ad 3: Zależy do budowy chłodzenia, "orb'om tak, "tower'om" nie Ad 4: Z gotowych elementów korzystamy tylko gdy mamy większą kupke pieniędzy, jeśli jej nie mamy musimy posiadac więcej oleju w głowie. PS: Twój 1 projekt jest wystarczający, tyle wentylatorów, zapewni wystarczający przepływ powietrza, boczny już będzie niepotrzebny. Z moich dawnych doświadczeń z konfiguracją wiatraków wywnioskowałem że największy kompromis uzyskujemy z 2 wentylatorami 120 mm (jeden z przodu na dole, drugi pod zasiłką) wentylator na "dachu" ulży tylko zasiłce. A i dałbym sobie spokój z montowaniem tych siatek, bo zaburzają tylko przepływ poietrza.
 9. ...John

  Lakier Uv

  Mocna lampa uv. Kiedys też takiego szukałem i znalazłem też różne kolor, ale już nie w sprayu: http://www.allegro.pl/item304360106_lakier...maranczowy.html
 10. Kiedyś był taki patenent jako asortyment do tjunungu samochodów. Poszukaj na aledrogo.
 11. Raczej frezowanie się zmieniło, na to w sylu apogee gt, gdyż taka zmiana nie jest trudna do zastosowania. Po co mosiądz, czy miedź jak i tak trzeba to niklować, chyba, żeby później narzekać że drożej jest.
 12. Tylko niestety problem polega na tym, że żadna firma nie nie inwestuje (albo się nie przyznają) w rozwój przewodnictwa ciepła, bo czysta miedź już nie wystarcza, nawet ta wzbogacona o heatpipe. Druga sprawa, to jest wzięcie na rynku tego typu konstrukcji dlatego firmy nie myslą o stosowaniu nowych technologii. Śmierdzący marketing. Dostępna dzisiejszym firmom technologia pozwala na stworzenie radiatora z 4 razy mniejszego niż ten tu, a do tego z 2 wydajniejszego, kwestia użycia innych materiałów, a właściwie tych samch a wzbogaconych o nanorurki. Technologia, droga ale nie nieosoiągalna dla większych firm. Ja czekam na pierwszy radiator wzbogacony grafitem, bo dopiero on będzie wydajny. Dzisiaj producenci nie mają lepszych pomysłów niż zwiększanie masy i heatpipe'ów.
 13. Takie same efekty, z tym że natychmiastowe daje kwas solny techniczny (w sklepach z elektroniką dostępny/pomocny przy lutowaniu), tylko nasówa się pytanie co dalej, skoro blok po niedługim czasie będzie wyglądał tak samo.
 14. Co to za moda kładzenia dysków do góry nogami, czy już nie produkują dysków którym taki zabieg szkodził?
 15. ...John

  Snowboard

  Ad 1: Jak chciałeś mieć wszystko na cacy to trzeba było kupić Rome, a nie przereklamowanego burka. Z innej beczki: Nugget
 16. Quattro w dieslu potrzebuje tyle samo więcej paliwa co z włączoną klimą. W trasie to może z 2 szklanki więcej weźmie.
 17. E tam obydwie części otwarte, a na zachodniej wyślizgany na szklaneczke piękny 400 metrowy pas. Zabawa i nauka przednia.
 18. A ja przez jakiś czas użytkuje ośkę i powiem wam, że nie kupił bym auta dla siebie z takim napędem, bo to koszmar, zima i śliskie drogi tylko to potwierdzają. Już się nieraz strachu najadłem, ciężko się przestawić.
 19. Zgoda, ale: @ShackIT "jednak uwzględniając stawiane opory wymaga wydajniejszej pompki niż Frost" @Samhain "Prison ze wzgledu na swoja budowe duzo lepiej dziala przy mocniejszej pompie", twoje zdanie powinno się znaleźć w tym teście. Bo to pierwsze jest zbyt obiektywne. Do reszty się nie można przyczepić, pełen pro. Nie wiem jak przebiega wasza/nasza mała "wojenka", gdyż nie mam czasu na śledzenie tego-wybacz. Pozdrawiam.
 20. Nie o to chodzi Arni. Nie rozumiem dalczego recenzent pisze, że prison wymaga lepszej pompki. Na siłę chce udowodnić to, że zakup prisona wiąże się z koniecznością posiadania mocniejszej pompki. To jest nie prawda. Oczywiste jest, że jeśli ktoś kupuje blok w okolicach 100zł nie zamierza robić układu złożonego z wszystkich możliwych kombinacji na rynku, bo go na to nie stać. Wniosek z tego taki, że wystarczy nawet cr2 (Samhain wiele razy powtarzał, że cr2 jest w zupełności wystarczający do takich nieskomplikowanych układów). Natomiast jeśli chodzi o te nieszczęsne stopnie, to mogę się założyć, że 99% ludzi którzy zakładacją CHŁODZENIE WODNE są już na tyle zboczeni na punkcie chłodzenia, że 3*C to dla nich przepaść. Tego nie da się podwarzyć. @rafwlkp No i? Na szczęście pojemność cieplna wody jest wystarczająca.
 21. Najpierw zaglądnij w słownik, a potem krzycz na forach. "jednak uwzględniając stawiane opory wymaga wydajniejszej pompki", mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego? ............1bieg[*C]....2bieg[*C]....różnica [*C] Prison-----27,3----------26,2-----------1,1 F2s--------30,4----------28,9-----------1,5 Wszystko to mieści się w granicach błędu pomiarowego, ale mając słabszą pompke, lepiej wybrać prisona. Z tej racji, że będziemy mieli lepszą wydajność. Nawet gdyby do F2s dać mocniejszą pompke, nie osiągniemy tej wydajności co z prisonem pracującym z wolną pompką. W teorie, że woda nie popłynie bo się w prisonie zatrzyma nie uwierzę, gdyż każda dostępna na rynku pompka dedykowana pod wc uciągnie standardowy układ (3bloki). Jak dla mnie wniosek jest jeden, test (tudzież testowy) jest nieobiektywny, a nieuczciwa nagonka na kyńka trwa nadal. Po co?
 22. ...John

  Counter Strike

  Zapraszam tutaj: http://cspk.go.pl/ Wieczorami jak studenci się nudzą, rozgrywają naprawde ciekawe mecze i prezentują wysoki poziom. Pozdrawiam i polecam.
 23. A tak w formie podpięcia się do tematu, w czym będzie praktycznie wolniejszy dysk 4200, bo nie interesują mnie wyniki testów, tylko czym się ta prędkość będzie objawiać podczas normalnego użytkowania systemu? Pliki będą się mi 2 dłużej kopiować? W porównaniu do 5400 rzecz jasna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.